Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Přírodní léčiva » Jak zhubnout

Jak zhubnout

 

Svatební místa Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky

 

Poslední aktualizace stránky: 22.6.2023

Obsah tématu
Jak rychle zhubnout
Diety na hubnutí
Dlouhověkost a modré zóny
Co pomáhá na hubnutí
Co podporuje obezitu

 

Obsah stránky

 

 

Jak rychle zhubnout

8 tipů pro rychlé zhubnutí
✅ Syrová nerafinované organická strava s dostatkem vlákniny.
✅ Přerušovaný půst.
✅ Pití čerstvých zelených šťáv.
✅ Fermentované potraviny.
✅ Vibrační pohyb = poskakování.
✅ Detoxikace.
✅ Kvalitní spánek.
✅ Dostatečné pití čisté vody.

+ 3 tipy pro udržení štíhlé postavy a lepší zdraví
✅ Vyhni se všemi způsoby zdrojům elektromagnetického záření.
✅ Omez všemi způsoby příjem toxinů.
✅ Denně se uzemňuj.

Zkratkou k velmi rychlému zhubnutí i zlepšení zdraví může být přerušovaný půst spolu s výhradně rostlinnou organickou (=BIO nebo z vlastní nechemické zahrádky) stravou s velkým podílem syrové stravy a listové zeleniny, která má hodně vlákniny, podpořenou pitím zelených šťáv a podporou střevního mikrobiomu fermentovanými potravinami, v kombinaci s dostatečným spánkem, dobrou hydratací, detoxikací a přiměřeným lehkým pohybem. Vibrační pohyb, jako zvláštní tip, může pomoci doslova skokově shodit váhu odvodněním. Podobně může zapůsobit i celková detoxikace.

Rychle zhubnout a udržet si ideální váhu je nutné tím nejzdravějším možným způsobem, který současně působí jako prevence proti nemocem. Možná není až tak ideální zhubnout rychle a brzy se zase začít přejídat, ale je lépe se naučit jíst a žít způsobem, který vydržíte dlouhodobě a dlouhodobě budete štíhlí.

Rychlé hubnutí přináší jeden nechtěný bonus ve formě visících záhybů kůže. Proto je daleko lepší hubnout jen tak rychle, aby se kůže dokázala přizpůsobit svému novému obsahu. V extrémních případech hubnutí ale kosmetické vady vzniknou i při pomalejším. Proto je vždy lepší otázku nadváhy a obezity řešit zavčasu.

Žádný z uvedených tipů nepoškozuje zdraví, jako to mohou dělat některé moderní diety, ale naopak zdraví podporuje. Jde o některé základní prvky dlouhověké diety.

Tyto stránky nejsou jen o hubnutí, ale hlavně o životním stylu pro dosažení jak štíhlé postavy, tak také o dlouhém životě ve zdraví bez zánětů, rakoviny, cukrovky a autoimunitních i jiných civilizačních onemocnění.

 

 

Dlouhověká dieta

Dlouhověká dieta je životní styl, který je nejen o získání optimální tělesné váhy zdravým způsobem, ale i o dosažení silné imunity, pevného zdraví, získání a udržení energie a tělesné i duševní pohody pro šťastný, zdravý a dlouhý život.

Jak shodit přebytečné kilogramy? Dokud nevytvoříme v těle podmínky pro odbourávání tuků, budeme mít pořád nadváhu. Protože na tuky jsou navázány toxiny, je třeba hubnout pomalu a toxiny odvádět, tedy průběžně detoxikovat. Je potřeba jíst čistou stravu s vlákninou, která na sebe toxiny naváže, vydatně pít čistou vodu pro vypláchnutí toxinů z těla a věnovat denně čtvrthodinku pohybu, aby se toxiny dostaly ven z buněk a byly odneseny pryč lymfatickým systémem, krevním oběhem, pocením i dýcháním.


#1
„Rozhodni se, že budeš zdravý a štíhlý!“

#2
„Začni s jednou věcí denně a postupně přidávej další.“

#3
„Vytvoř si z budování zdraví a hubnutí návyk.“

#4
„Nechej to jednoduché.“

#5
„Vytrvej.“


Primitivní návykový mozek má na všechno výmluvy. Nechce se vzdát návykových látek, o kterých si myslí, že bez nich nelze žít. Nechce se vzdát nejsilnější a nejrozšířenější drogy - cukru ani bílé mouky. Je potřeba si vytvořit nový návyk. Návyk zdravého životního stylu. Pouze vytvořením celoživotního návyku se zbavíte jo-jo efektu.

„Trvalé zhubnutí je pouze vedlejším produktem zdravého životního stylu.

Jak zhubnout

 

 

Jídlo

#1
Čím pestřejší jídelníček, tím lépe.
Jez od každého trochu.

Průmysl nezdravých potravin opravdu není tím správným dodavatelem stravy pro štíhlou linii. Přejděte v co nejvyšší míře na co nejpestřejší rostlinnou BIO nebo doma pěstovanou stravu a zaměřte se na jezení celých potravin. Na plnohodnotnou rostlinnou stravu. Rostlinná strava a houby mají málo kalorií a nízký glykemický index, zato mají hodně vlákniny. S větším množstvím vlákniny vás zasytí méně kalorií. Proto při rostlinné stravě nad nějakými kaloriemi nemusíte vůbec přemýšlet, samozřejmě pokud se strava neskládá pouze ze sladkého ovoce.

Lidé nemohou zhubnout, protože se jim nelíbí, jak se cítí, když nejedí. Správnou cestou je, že musíte zlepšit kvalitu toho, co jíte. Výchozím bodem je jíst větší množství velmi nízkokalorických potravin, které podporují hubnutí a současně mají nejlepší účinky proti nemocem, což je především zelená listová zelenina, zejména syrová nebo jen lehce povařená. Čím více zelené zeleniny jíte, tím více zhubnete.

BIO strava neobsahuje toxiny ve stejně vysoké míře, jako konvenční. Toxiny se vážou s tukovými buňkami a nemůžete se ve výsledku ani jedněch zbavit. Pokud nejsou BIO plodiny příliš hnojené (přestože přírodně), mají větší obsah vitamínů, minerálů a dalších fytonutrientů, takže vás zasytí menší množství jídla, které bude mít méně kalorií.

Co jíst?
• Nepřejídej se, jez do polosyta. Všeho s mírou.
• Jezte pomalu. Trvá půl hodiny, než pocit sytosti dorazí z břicha do mozku.
• Důkladně žvýkej.
• Plodiny, kterých sníš nejvíce (brambory, obiloviny, ovoce, zeleninu) jez v BIO kvalitě.
• Bílou mouku nahraď BIO obilím a mlýnkem na obilí, tedy kompletním zrnem.
• Brokolice, kapusta, zelí, čínské zelí, bobulové ovoce, to jsou jedničky pro zdraví.
• Sójové boby z BIO a neGMO produkce a také další luštěniny.
• Lněná a chia semínka s omega-3 kyselinami (pomel je nebo roztříšti je v kafemlýnku).
• Ořechy.
• Jez houby se zaměřením na léčivé houby a prebiotické houby.
• Ovoce jez zralé!
• Pěstuj si vlastní plodiny na zahrádce, doma v květináči nebo klíčky v klíčicí sklenici.
• Vychovej si vlastní maso a vajíčka krmené pouze trávou.
• Jez potraviny s nízkým glykemickým indexem, pokud chceš zhubnout.
• Zelí, topinambury, cibule, syrová zelenina a ovoce ti obnoví střevní mikroflóru jako probiotika.
• Denně přidej nějaké fermentované potraviny.
• Nepij studený nápoj s jídlem, budeš špatně trávit.
• Nepij s jídlem příliš mnoho (netýká se chia semínek apod.).
• Neskladuj jídlo v plastových obalech a nádobách. Preferuj sklo.

Kontrolu nad tím, co jíte, máte největší u plodin, které si sami vypěstujete na vlastní zahrádce. Benefitem zahrádkaření je kromě zdravého jídla také zdravý pohyb na čerstvém vzduchu a na slunci i dotek se Zemí, tzv. uzemnění, které je podle některých esoterických léčitelů velmi zdravé.

Pro rychlejší zhubnutí vybírejte především plodiny s nižším glykemickým indexem.

Co se složení stravy týká, držte se nutriční diety, která vyzdvihuje především tmavou listovou zeleninu, luštěniny, cibuloviny, houby a bobuloviny. Ve spojení s časově omezeným oknem pro jídlo ani nemusíte u takové nízkokalorické stravy příliš přemýšlet nad kaloriemi, počítat a omezovat je. [37]

To, čeho jíte nejvíc, jako brambory a zelí pro naložení nebo obilí pro mletí domácí celozrnné mouky či klíčení a luštěniny, si kupte levněji třeba u nějakého biozemědelce ve vašem okolí. Malou zahrádku, třeba i na balkoně nebo parapetech oken, pak můžete využít na pěstování jiné zeleniny, třeba vlastních domácích kedlubnů nebo léčivých hub.

Námitka, že BIO plodiny jsou drahé není až tak opodstatněná, protože díky vyššímu procentuálnímu obsahu živin toho nesníte tolik, jako v případě konvenční zeleniny a přínosy pro zdraví jsou tak významné, že můžete vysadit některé výživové doplňky a navíc nestrávíte svůj drahý čas v lékařských čekárnách a ordinacích.

Celozrnná mouka a pečivo, které nejsou z obilí pěstovaného bez postřiků, je horší než mouka bílá, protože v nebio celozrnné mouce je díky postřikům mnohem více toxických chemických látek. Než si od zemědělce koupíte bio obilí, udělejte si k němu výlet během vegetačního období obilovin. Jakmile v lánech uvidíte rovnoběžně vyježděné pruhy od techniky, můžete si být téměř jistí, že obilí je BIO jen na papíře. Je lépe nakupovat u zemědělce, kterého můžete mít pod vlastní neustálou kontrolou. Největší jistota je ale vždy pouze u plodin, které si vypěstujete sami. A to ještě nevíte, co na ně spadlo z nebe nebo zda vám někdo neotrávil zálivkovou vodu. Ale to nevíte ani v případě nakupovaných plodin.

Luštěniny, především fazole, nezapomeňte namočit až 48 hodin před předpokládaným časem přípravy. Vodu každých 12 hodin slejte a vyměňte za novou. Mělo by vás to ušetřit nadýmání, zvláště poté, co si váš mikrobiom zvykne na vyšší příděly vlákniny v luštěninách obsažené. Namáčením a sléváním vody luštěniny ale poněkud ztrácejí svou typickou chuť, takže si musíte pro sebe vhodnou míru sami vyzkoušet. Osobně namáčím jen 3 až 24 hodin a vodu slévám 1x až 2x. Nejkratší namáčení z našich doma pěstovaných potřebuje fazole červená ledvina. Její nevýhody jsou, že se dá snadno převařit na kaši a pak, že pokud nemáte zahrádku chráněnou proti zvěři, je okamžitě spasena. Stejně tak je první volbou slimáků. Zvířata vědí, co je pro ně dobré.

Některé plodiny, které lze jíst syrové, jako například rajčata a mrkev, jezte ale kromě syrových také vařené pro lepší vstřebání jejich důležitých obsahových látek. Když vaříte, vařte na páře nebo vařte polévky, kde všechny obsahové nutrienty, které se vyvařily do vody, zůstávají.

Pouhým přechodem na zdravou, čistou, plnohodnotnou rostlinnou stravu zhubnete během půl roku klidně o 25 kg váhy, kdy hubnutí je něco jako kladný vedlejší účinek. Základem toho je však také dobrý střevní mikrobiom.

Maso, mléko i sýry od zvířat chovaných na pastvě jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny namísto omega-6 ze zvířat průmyslového zemědědělství krmených obilím a jinými krmivy. Je zde údajně až třicetinásobný rozdíl.

Někteří lidé ztrácejí tělesný tuk jednoduše přidáním jablečného octa do své každodenní výživy. Důvodem je zvýšená oxidace tuků a také to, že u některých lidí zahání jablečný ocet touhu po sladkém. Touhu po sladkém naopak zvyšuje bílá mouka i další sacharidy.

Trávení je jedním z největších spotřebitelů energie ze všech činností našeho těla. Pokud jíme příliš mnoho v jednom jídle nebo jíme příliš často nebo neustále, tělo musí vydat mnoho energie.

Máte-li potíže s bolením břicha po konzumaci většího množství syrového ovoce a zeleniny nebo třeba syrového kysaného zelí, mám pro vás osvědčený tip: Taková jídla si ve větší míře dejte ráno, s ničím je nekombinujte a alespoň další dvě hodiny nejezte nic jiného, především žádné sacharidy. Jinak prasknete.

Bůh také řekl:
„Hle, dal jsem vám všechny byliny vydávající semeno na celém povrchu země i každý strom, na němž je ovoce vydávající semeno. To vám bude za pokrm.“
Genesis 1:29

Jak zhubnout

 

 

Mikrobiom

• Nezapomeň na přírodní probiotika ani na prebiotika, jejich stravu!
• Jez denně fermentované potraviny a střídej je.

• Jez denně syrovou listovou a kořenovou zeleninu.

• Jez co nejpestřejší rostlinné zdroje.
• Jez maximum plodin zasyrova.
• Jez ovoce se slupkou
.

Střevní mikrobiom je klíčový při hubnutí, přibírání, obezitě. Jak naznačují výsledky výzkumů látek podporujících hubnutí, zdravé střevo s vyváženým střevním mikrobiomem, probiotika a jejich strava prebiotika spolu s přírodními probiotiky, tedy fermentovanými potravinami, jsou jistou cestou nejen ke zhubnutí, ale i k celkovému zdraví. Přínosné pro hubnutí nemusí být až tak vysoce vůbec uváděné zkoumané rostliny, protože pokud byly pro výzkum použity pouze fermentované, může se jednat pouze o účinek fermentací namnožených probiotických bakterií.

Postupně si opravte svůj střevní mikrobiom zvýšeným příjmem probiotik a prebiotik. Zařaďte fermentované potraviny do denního jídelníčku a co nejvíce střídejte různé druhy. Pokud přijdete na chuť japonskému natto, což jsou fermentované sojové boby, které můžete koupit v prodejně zdravé výživy, získáte zároveň skvělý zdroj velmi důležitého vitamínu K2. Pokud nattu na chuť nepřijdete, můžete si sami vyrobit kvašáky, kvašené zelí a jablečný ocet, fermentovanou zeleninu nebo začít péct kváskový chléb. Zelí i další fermentované potraviny nevařte ani jinak nevystavujte vyšším teplotám, aby obsažené kvasné bakterie zůstaly živé a mohly obohatit váš střevní mikrobiom.

Střevní mikrobiom zlepšuje také syrová listová a kořenová zelenina.

„Nejčastější příčina obezity a chronického zánětu je to, že jsme ignorovali náš mikrobiom.

Úprava střevního mikrobiomu mnohé lidi, kteří nedokázali zhubnout jinými způsoby, přivede zcela přirozenou cestou k úbytku tělesné váhy. Zdravý střevní mikrobiom pomáhá při hubnutí a snižuje zánět. Se zdravým střevním mikrobiomem nepřibíráte na váze po stejném jídle, z něhož někdo se špatným mikrobiomem nebo střevy plnými kvasinek, přibere kilo váhy po každém půl kile jídla, které sní :-)

Jak zhubnout

 

 

Co nejíst

Někdy to, co jíme, je tak chudé na živiny, že nám to dává méně energie, než kolik naše tělo spotřebuje na trávení, odbourání a vyloučení takové (p)otraviny.

Odpadky, kterým se dnes říká z nějakého nepochopitelného důvodu potraviny, jsou nacpány kromě neodolatelných ochucovadel a barviv také návykovými látkami a feromony. Proto jakmile ucítíme nebo si jen představíme jejich vůni, popadne nás neodolatelná touha po jejich konzumaci. Není to proto, aby nám výrobci udělali radost, ale proto, aby zvýšili prodej a vydělali. Narušením chemické struktury cukru, tuku a soli se u konzumentů nejlevněji dosahuje vrcholu blaha při jídle některých poživatin.

Jíst průmyslově vysoce zpracované potraviny lze označit za nebezpečnou a sebedestruktivní činnost, sebesabotáž, která neslouží našemu zdraví, ale pouze ziskům potravinářského a farmaceutického průmyslu.

Nejez:
• GMO plodiny a výrobky z nich.
• Cukr a sladkosti - nauč se žít bez cukru.
• Uzeniny a jakékoliv mleté maso a výrobky z něj.
• Průmyslově zpracované potraviny.
• Konvenčně pěstované plodiny.
• Konvenční maso.
• Bílou mouku a výrobky z ní.
• Grilované, fritované a smažené potraviny (kompenzuj přílohou bohatou na vitamín C).
• Light výrobky.
• Když tak jedy kompenzuj nějakou zeleninou.

Obezitu způsobuje několik různých vlivů, z nichž některé můžeme eliminovat. Cukr, bílá mouka, alkohol, sycené limonády, přesolování kuchyňskou solí, uzeniny, masové konzervy, mléko i sýry a další průmyslově zpracované potraviny působí zánětlivě na sliznici tenkého střeva a ta se pak stává nepropustnou pro živiny a my proto máme stále hlad. Obezita tak silně souvisí se zánětem. Zánět navíc zakyselí tělo. Obezita je většinou výsledkem dlouholeté konzumace jídel, která vyvolávají produkci inzulínu, hormonu, který je odpovědný za ukládání tuků. Především konzumace rafinované pšenice, tedy běžné bílé mouky.

Veškerá pšenice dnes pěstovaná je geneticky modifikovaná takovým způsobem, že nám způsobuje drogovou závislost na jejím požívání a je jedním z hlavních důvodů obezity a tloustnutí. Urychluje stárnutí a způsobuje mnoho nemocí. Pouhým vyloučením pšenice a jejím nahrazením zeleninou lze podle toho, jaký máme k hubnutí základ, snadno hubnout 3-7 kg měsíčně. Při tak rychlém hubnutí je potřeba dbát na současnou detoxikaci, viz stránka Zdraví.

Zabiják #2 podle příčin jsou rafinované, syntetické a chemizované (p)otraviny

 

Nemusíte se ani striktně držet veganství, ale pokud chcete jíst maso, pak jen ze zvířat krmených výhradně trávou, nejlépe pastevních, což mohou být i domácí králíci. Podobně vajíčka používejte nejlépe od na trávě chovaných slepic. Maso a vejce z velkovýkrmen má naprosto jiné složení nejen co se týká toxinů, ale i masných kyselin. Uvědomte si jednoduše, že cokoli ta zvířata jedí, jíte zprostředkovaně taky. Diety s vysokým obsahem živočišných bílkovin zvyšují kardiovaskulární úmrtnost i úmrtnost na rakovinu a snižují délku dožití.

Vysoce zpracované veganské potraviny, jako třeba sójové maso, zkracují život. Nejsou v nich žádné živiny, ale většinou jen sacharidy s vysokým glykemickým indexem. Stejně tak vyřazení ovoce z jídelníčku nebo dieta s nízkým obsahem sacharidů, abyste zůstali v ketóze, zkracuje život [37].

Průmyslově zpracované potraviny a chemicky otrávené potraviny vyřazují z činnosti tělesný regulátor nasycenosti a my se přejídáme a přibíráme. Jsou tak účelově zpracovány, aby svým výrobcům přinesly co největší zisk. Čím víc sníme, tím víc vydělají. Proto potraviny obsahují speciální přísady, aromatické látky a zesilovače chuti, abychom se jich nemohli nasytit a měli na ně stále větší chuť.

Bílá mouka není jídlo. Působí v těle jako droga. Přispívá k zánětu střeva, mění neuroplasticita mozku. Kvůli ní toužíte po jídle a myslíte si, že bez ní nemůžete žít, že nebudete šťastní, že nebudete mít radost ze života.

Jak zhubnout

 

 

Vaření

• Přestaň vařit, budeš zdravější a z RAW potravy drasticky zhubneš.
• Upřednostňuj syrovou zeleninu, syrové ovoce, před vařenými.
• Dobře, maso i fazole uvař nebo udus...
• Nepoužívej mikrovlnku ani friťák.
• Nepoužívej teflonové ani plastové nádobí.

Jezte syrovou stravu. Syrová, moderně tzv. RAW strava se tráví pomaleji, než strava tepelně zpracovaná a máte po ní pořád plné bříško.

Jak zhubnout

 

 

Spánek

• Dopřej si dostatek spánku každou noc, 7-9 hodin. Ne méně, ne více - obojí škodí.
• Choď spát a vstávej denně ve stejnou hodinu (cirkadiánní rytmus), i o víkendu.
• Jdi spát ve 22 hodin nejpozději.
• Žádný kofein (káva, černý a zelený čaj, ...) osm hodin před spaním.
• Nejez čtyři hodiny před spaním.
• Spi v tichu a tmě a v nepříliš vyhřáté ložnici do 20°C.
• Vypni všechna jasná světla dvě hodiny před spaním.
• Vyměň zdroj světla v ložnici, na WC a v koupelně za nejobyčejnější staré dobré žárovky (bez modré složky světla).
• Poříď si do ložnice silné zatemňovací závěsy nebo silné černé rolety nebo okenice.
• Když to nejde jinak, nasaď si na noc černou škrabošku nebo použij třeba rukáv trička.
• Pokud máš možnost, pozoruj západ slunce.

Tělo se opravuje ve spánku. Spíš málo? Tedy neopravuješ se a bude ti hůř!

Naučte se chodit brzy a pravidelně spát tak, abyste spali 7 až 9 hodin denně. Ve spánku se tělo opravuje, hojí se záněty a ve spojení s dále uvedeným přerušovaným půstem a čištěním lymfy se začnou dít téměř zázraky s vaším zdravím i váhou.

„Hubneme ve spánku.

Vytvořte si podmínky pro dobré usínání a spaní, tedy dvě hodiny před ulehnutím do postele nepoužívejte žádnou elektroniku a nepoužívejte světla s modrou složkou. Nejlepší jsou staré dobré prachobyčejné žárovky, které nám EU zakazuje ke svícení, takže je koupíte třeba jako tepelné koule (něco jako Tuzemák). Možná je i dobrý nápad vymalovat si ložnici červenou barvou :-)

Říká se, že dvě hodiny spánku po půlnoci je jako jedna hodina před půlnocí, takže do postele jděte brzy a pak brzy vstávejte.

Nedostatek spánku způsobuje nadváhu tím, že snižuje hladinu hormonu leptinu a současně zvyšuje hladinu hormonu ghrelinu, což způsobuje touhu po jídle. Nedostatek spánku snižuje citlivost na inzulín, což může vést k cukrovce 2. typu a opět k přibírání na váze.

Ve spánku je produkován hormon melatonin, který zabraňuje obezitě modulací střevní mikroflóry. Produkce melatoninu je narušována a snižována vlivy elektromagnetického záření.

Spánek má být časem, kdy se naše těla mohou dobíjet a obnovovat naši energetickou hladinu. Nevyspání nám nejen brání dobíjet baterie, ale ve skutečnosti je vybíjí.

Jak zhubnout

 

 

Voda

Zabiják #1 podle příčin vzniku nemocí je chlor v pitné vodě

Voda slouží v těle k řadě účelů a tím hlavním je zajistit, aby vše dobře proudilo. Pokud tomu tak není, tělo musí přesměrovat energetické zdroje, aby vzniklé problémy vyřešilo.

Čistá voda je nejlepší rozpouštědlo. Voda, která je znečištěná nebo v níž je již něco rozpuštěno, nemá tak dobré účinky. Voda odplavuje z těla toxiny. Čím čistější voda je, tím více toxinů odnáší a tím potřebuje tělo méně tukových buněk na odkládání toxinů, jak je uvedeno výše.

• Ráno, jak vstaneš a zaskáčeš si, vypij jednu nebo dvě sklenice vody.
• Pij několikrát denně čistou vodu.
• Před jinými nápoji dej přednost čisté vodě nebo bylinkovým čajům.
• Vědomě si hlídej množství vypitých tekutin.
• Přidej do vody trochu citronové šťávy; urychlí to hydrataci, pomůže toku lymfy a detoxikaci.
• Pořiď si a taky nainstaluj filtr na čištění vody a odstranění chlóru a fluoru i dalšího svinstva.
• Omez používání jakýchkoliv plastových láhví. Preferuj sklo.

Jak zhubnout

 

 

Co nepít

• Mléko a mléčné výrobky (kromě od na trávě pasených dojnic).
• Bezpodmínečně nepij UHT mléko.
• Light nápoje.
• Jakékoliv sycené, slazené a především uměle slazené limonády (fuj - svinstva a jedy).
• Alkohol, a když tak alkohol ve formě vína pij s mírou.
• Omez kofein.
• Omez tvrdý alkohol a pivo nebo je zlikviduj jinak než pitím.
• Konvenční džusy.

Ze správné životosprávy udělejte svůj zvyk a svůj životní styl. Dostatek chemicky neotrávené zeleniny a ovoce v jídle, vynechání slazených a především umělými sladidly slazených nápojů, vyřazení zpracované bílé mouky z jídelníčku. Pijte čistou vodu, vodu s trochou citronu nebo neslazené bylinkové čaje. Hýbejte se. Nestresujte se. Žijte svoje příběhy, ne příběhy televizních hrdinů.

Jak zhubnout

 

 

Mikroživiny

• Nejez kalorie, jez živiny.
• Odstraň ze stravy rafinované sacharidy bez živin.

Hlídej si příjem nutrientů:
• Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
• Vitamíny
• Vitamíny A, D, E a K se rozpouštějí v tucích, tedy se zeleninou jíst olejnatá semínka, tuky
• Minerály
Kvercetin

Buňky potřebují vyživovat minerály, vitamíny, fytonutrienty, enzymy a esenciálními mastnými kyselinami. Z důvodu nedostatečné výživy buněk máme stále hlad. Buňky posílají do mozku signál, že potřebují další výživu, že umírají hlady, přestože my jíme a jíme a tloustneme a tloustneme. Současné potraviny mají totiž velmi málo živin oproti těm, které se u nás pěstovaly před padesáti lety. Honí se jen co nejlevnější hmota, která sice rychle vyroste, ale neobsahuje tolik potřebných minerálů a vitamínů. Některé výrobky se nastavují levnými látkami. Například měkké salámy a párky už snad dnes obsahují jen bílou obarvenou mouku, kromě odpadů ze zpracování masa. A po bílé mouce z pšenice se tloustne. Částečným řešením jsou syrové BIO potraviny, které mají oproti konvenčním potravinám někdy až dvojnásobek potřebných živin. Tedy zelenina, ovoce, rostliny, komplexní zrna. Při jejich konzumaci toho tudíž nebudeme muset sníst tolik. Dokud ale nedoplníme minerály, vitamíny, fytonutrienty, enzymy a esenciální mastné kyseliny, budeme mít hlad stále. Bez nich ani tuky nemohou být spalovány.

Jakmile dosáhneme dostatečného množství vitamínů i minerálů v těle a současně dosáhneme vyrovnané tvorby inzulínu, dojde k odbourávání tuků z těla a my začneme konečně hubnout.

Touha po sladkém a po jídle vůbec je způsobena především nedostatkem minerálů a dalších živin. Proto se jí lze zbavit i čerstvými saláty ze smetánky (pampelišky), čekanky a dalších rostlin.

„Umíráme hlady nad plným talířem jídla.“

Tajemství štíhlosti a zdraví není vůbec v počítání kalorií, ale ve vysoce kvalitní stravě. Tajemství je zaměření se na mikroživiny. Kvalita stravy se měří hustotou mikroživin ve stravě. Bez mikroživin není život. [28]

Jediným osvědčeným způsobem, jak radikálně prodloužit lidský život a udržet si štíhlou postavu, je jíst méně kalorií v prostředí excelence mikroživin. [37]

Jak zhubnout

 

 

Vláknina

V konvenční zpracované stravě je jen málo vlákniny. Vlákninu totiž obsahují pouze rostliny a houby. Žaludek má objem přibližně jeden litr. Pokud jíte hodně ovoce a zeleniny, houby a ořechy, nevměstnáte do žaludku tolik kalorií, protože jej naplníte vlákninou a rychle se zasytíte. Vláknina naplní a ošidí hladový žaludek bez toho, abychom po ní přibírali. Vláknina ve stravě pomáhá docílit pocit sytosti, ale také čistí střeva, krmí zdravou mikroflóru a pomáhá vázat a odstraňovat toxiny. Tím vším velmi výrazně pomáhá k hubnutí.

Střevní bakterie trávením vlákniny produkují mastné kyseliny s krátkým řetězcem, převážně acetát, propionát a butyrát. Butyrát signalizuje hypotalamu, regulátoru chuti k jídlu, aby ustoupil a přiměl vás jíst méně kalorií. Bez vlákniny nebudete mít kontrolu nad chutí k jídlu.

Pro rychlejší zhubnutí
• Zvyš příjem vlákniny.
• Jez mnohem více celozrné obilniny, luštěniny, semínka a ořechy, zeleninu a ovoce, houby.
• Jez co nejpestřejší rostlinné zdroje.

Více informací včetně tabulky obsahu vlákniny v některých rostlinných potravinách si přečtěte na stránce »»» Vláknina

Jak zhubnout

 

 

Syndrom děravého střeva

Pro rychlejší zhubnutí
• Uzdrav své děravé střevo zvýšením příjmu vlákniny
.

Problémy s váhou mohou být způsobeny zvýšenou propustností střev. Při syndromu děravého střeva se ve výstelce tlustého střeva rozpadají těsné spoje. Do krevního oběhu se tak dostávají mnohem větší částečky jídla, než by měly.

Uzdravit děravé střevo, tedy opravit těsné spoje, pomáhají mastné kyseliny s krátkým řetězcem, acetát, propionát a butyrát, vznikající za pomoci mikrobiomu ve střevě z vlákniny. Mastné kyseliny s krátkým řetězcem opravují těsné spoje, potlačují zánětlivé bakterie a podporují růst dobrých protizánětlivých mikrobů.

Butyrát je také potravou pro naše kolonocyty, buňky, které vystýlají naše tlusté střevo. Pokud chceme pomoci tlustému střevu, potřebujeme butyrát. Nízká hladina butyrátu souvisí se vznikem rakoviny tlustého střeva, přičemž platí i opak, že když přijmeme více mastných kyselin s krátkým řetězcem, rakovinu tlustého střeva přímo brzdíme.

Nezdravá střeva mohou způsobit nebo přispět k řadě zdravotních problémů a ​​zrychlenému biologickému stárnutí. Pokud chceme zpomalit přirozené stárnutí, je to zdraví našich střev, na které se opravdu musíme zaměřit.

Jak zhubnout

 

 

Tuky

• Jez ořechy a semínka; především lněné a chia semínka.
• Máš-li možnost, chovej si vlastní ryby a na trávě pasené tuky.
• Kromě BIO panenského olivového oleje použitého zastudena, se raději vyhni všem olejům.

Na příjem zdravých tuků nezapomínejte, a to především ve formě semínek a ořechů. Pamatujte si pomůcku zADEK. A, D, E a K1 i K2 jsou vitamíny rozpustné v tucích, takže zeleninu kombinujte s tuky.

Především se soustřeďte na omega 3 mastné kyseliny, třeba z mletých nebo v elektrickém tříštivém kávomlýnku tříštěných lněných nebo chia semínek, dále ořechů nebo avokáda. Hodně omega 3 mastných kyselin je v rybách, ale moře a oceány jsou dnes odpadová žumpa světa, takže je těžké říci, zda u mořských ryb převažují zdravotní výhody nebo nevýhody. Osobně se jich raději straním. Potoční pstruh bude určitě lepší volbou.

Výhodou chia semínek pro hubnutí je jejich extrémně vysoká nasákavost vodou, takže zaplní žaludek málo kaloriemi. Musí se ale opravdu hodně zapíjet, aby nezpůsobily úpornou zácpu.

Vždycky budou zdravější celá semínka než oleje z nich lisované. Pokud použijete ořechy a semena jako hlavní zdroj tuku, budete více hubnout. Z olejů se za zdravý a zároveň cenově dosažitelný dá považovat snad pouze extra panenský BIO olivový olej. Nové vědecké výzkumy extra panenského olivového oleje lisovaného za studena ukázaly, že je při vaření celkem velmi stabilní. Co se týká smažení, je to velmi nezdravý a zánětlivý způsob přípravy jídla, takže to nemusíme řešit. Na pečení používám BIO vepřové sádlo, ale jen kvůli chuti, ne kvůli zdraví.

Ostatní rostlinné tuky i všechny živočišné tuky mají tak kontroverzní obsahové složky, že je nemám odvahu doporučovat. Hydrogenované průmyslově vyráběné trans tuky považuji za čisté toxiny.

Když sníte celé sezamové, lněné nebo chia semínko, celý vlašský nebo jiný ořech, pak získáte i další fytochemikálie, které chrání naše zdraví. Všechny kalorie z komplexních semen nejsou biologicky dostupné, protože je vláknina a další látky vážou a vynášejí ven.

Kalorie v olejích se naproti tomu do těla dostanou velmi rychle a všechny jsou biologicky dostupné. Jelikož nasytí krev tolika kaloriemi najednou, tělo je nedokáže spálit na energii, ale uloží je jako tuk. Tuk se mění v tuk. Konzumace ořechů a semen je spojena se štíhlostí, konzumace tuků ať už z vepřového sádla, mléčných tuků nebo rostlinných olejů s obezitou.

Jak zhubnout

 

 

Víra

80 % našeho zdraví je v naší mysli, 20 % je strava, pohyb, spánek a další.

Zhubneme, pokud budeme věřit, že budeme vždycky tlustí?

• Věř, a víra tvá tě uzdraví.
• Převezmi kontrolu nad svým životem, místo abys byl obětí.
• Buduj své sebevědomí, věř sám sobě.
• Hledej a najdi svůj vnitřní mír.

Máte-li víc negativních než pozitivních přesvědčení, myslíte, že výsledky budou dobré? [36]

„Jsme produktem svých myšlenek.

Jak zhubnout

 

 

Emoce

#1 pro vznik rakoviny, ale i obezity je emocionální trauma, stres, úzkost atd.

Nestresujte se. Život je příliš krátký na to, abychom se rozčilovali nad hloupostí někoho jiného. Je to jeho hloupost, tak ať se rozčiluje on, ne? Vy buďte v klidu a veselí. Změníte něco svým vztekem a rozčilováním? Pochybuji a vy také pochybujte. Stres, vztek, strach a další záporné emoce jsou nejlepší cestou k demenci i Alzheimerově chorobě a také zkratkou k ještě větší obezitě. Z čeho asi vzniklo rčení, že se někdo „užírá“?

• Zpívej si.
• Neber věci vážně.
• Usmívej se.
• Směj se.
• Odpusť a odpouštěj.
• Neužírej se.
• Nezáviď.
• Nehraj si na někoho, kým nejsi.
• Miluj - namísto nenávisti a zášti.
• Věnuj více času svým blízkým.
• Denně se zamysli, komu a čemu můžeš být vděčný(á).
• Nauč se meditovat.
• Hraj si s domácími zvířaty.
• Pomáhají také vizualizační techniky, řízená obrazová cvičení, jóga nebo třeba psaní deníku.
• Jsi ve stresu? Proběhni se nebo si zaskákej.

• Když tě někdo vytočí, stačí se začít „násilím“ smát před zrcadlem.

Kladné emoce a víra, že dosáhnete vysněné postavy a pevného zdraví, je ta správná cesta.

„Radost, vděk, láska a odpuštění jsou správné emoce.“

Urovnejte si svůj citový život. Především zde může být jídlo náhradním uspokojením. Ze špatných vztahů v rodině, mezi přáteli i na pracovišti plynoucí stres způsobuje zakyselení organismu a tím pádem nabírání vody a váhy, protože kyselinu je nutné rozpouštět.

Kladné nebo záporné emoce dokáží podněcovat nebo potlačovat činnost telomerázy, která dokáže prodlužovat délku telomer, na nichž závisí délka našeho života.

Stres může přispět ke snížení libida.

Stres stimuluje produkci kortizolu se všemi jeho negativními důsledky nejen pro štíhlou postavu.

Stres způsobuje produkci hormonů, které narušují mnoho přirozených cyklů produkce energie.

Negativní myšlení zahrnující vše od stěžování si po pomlouvání způsobuje odliv energie, ale negativní myšlení způsobí také příliv špatné energie.

Jak zhubnout

 

 

Dýchání

• Několikrát denně vědomě zhluboka dýchej hlubokým bráničním dýcháním.
• Vyhýbej se pobytu ve znečištěném městském vzduchu.
• Pěstuj pokojové rostliny pro domácí čištění vzduchu.
• Nejde-li to jinak, pořiď si čističku vzduchu.
• Nepoužívej roušku nebo respirátor - nepomáhá, silně škodí.
• Nekuř cigarety. Filtry, pálený papír a možná i tabák uvnitř jsou karcinogenní.

Spotřebováváme velké množství vzduchu. Nekonečně více než vody, kterou pijeme a jídla, které jíme, ale naprostá většina lidí se kvůli zdraví více zajímá o svůj jídelníček, doplňky stravy nebo cvičení a zanedbává vzduch, který dýchá. Dýchání je náš hlavní detoxikační nástroj. Bez vzduchu k dýchání přežijeme jen pár minut. Pohyby při dýchání pomáhají s prouděním tekutiny uvnitř našeho lymfatického systému a tím k odvodu odpadních látek našich buněk.

Špatné dýchací techniky mohou být pro naši energii ve skutečnosti horší než třeba špatné držení těla. Produkce energie je vysoce závislá na správném poměru kyslíku a oxidu uhličitého v těle a špatné dýchání ji ohrožuje.

Jak zhubnout

 

 

Zelená šťáva

• Pij zeleninové a ovocné šťávy čerstvě před konzumací lisované z BIO a domácích plodin.
• Pokud chceš rychle zhubnout a získat energii, pij zelenou šťávu několikrát denně.

Velmi účinnou nadstavbou v kombinaci se zdravými potravinami je pití zelené šťávy. Nejen pro tělesnou váhu, ale také na zdraví, množství energie a také zlepšení pleti mají zelené š|ťávy skvělý účinek.

Zelené šťávy mohou být lisované z BIO listové zeleniny, řapíkatého celeru, mladého ječmene, z brokolice, okurek, cuket a další zeleniny, ale i z některých planě rostoucích rostlin, které si můžete během jara nasbírat na louce.

Nedoporučuji pro odšťavňování konvenční zeleninu, protože zemědělská rezidua, především pesticidy, jako herbicidy, insekticidy a fungicidy i těžké kovy se váží ve střevě na vlákninu, ale ve šťávě se nemají na co vázat, protože vlákninu jsme lisováním odstranili. Některé zdroje sice uvádějí, že zemědělské jedy zůstanou ve vláknině, kterou odstraňujete, ale nenašel jsem k tomu žádný vědecký výzkum a byl bych proto k této informaci velmi opatrný.

Ze začátku to bude chutnat nevalně až odporně, ale časem, asi po dvou týdnech, jakmile si chuťové pohárky odvyknou od cukru, po tom tělo začne přímo toužit.

Pročištění střev a strava ve formě pití filtrovaných zeleninových a ovocných šťáv spolu s každodenním pobytem venku na slunci je základem úspěchu prestižních a velmi, velmi drahých sanatorií pro léčbu rakoviny.

K výrobě šťáv potřebujete kromě zeleniny k odšťavňování také výkonný odšťavňovač vhodný na listovou zeleninu a byliny. Obojí lze ale úspěšně odšťavnit i ručními odšťavňovači.

Příklad zhubnutí vysokého tlustého chlapíka pomocí pití zelených šťáv v kombinaci s přerušovaným půstem, přechodem na organickou rostlinnou stravu, dostatečným spánkem, hydratací a přiměřeným lehkým pohybem je zhubnutí ze 121 kg váhy za prvních 14 dní o 12 kg. Celkem zhubnul za 15 týdnů 42 kg váhy. Dostal se na 79 kg a srší energií nejen oproti tomu, jak se dřív sotva valil, ale i v poměru k většině „normálních“ lidí.

Jak zhubnout

 

 

Sůl

• Namíchej si himalájskou sůl s chloridem draselným v poměru 3-4:1.

Zda je solení zdravé nebo nezdravé, se neví - ani „odborníci“ nemají jednotný názor.

Kuchyňská sůl je většinou chlorid sodný, jen někdy obohacená o jód. Himalájská sůl má v sobě více prvků, i když jen ve stopových množstvích, ale je poměrně čistá. Naproti tomu mořská sůl by měla téměř ideální složení. Její chybou ale v dnešní době je velmi silné znečištění toxiny. Proto doma používám sůl himalájskou, jen do ní navíc ještě míchám chlorid draselný, protože v běžné potravě je velmi malý příjem draslíku. Draslík by se lépe vstřebával s přídavkem hořčíku, ale problém je, že po namíchání do solné směsi tato začne nabírat velké množství vzdušné vlhkosti. Takže mám dvě solničky.

Jak zhubnout

 

 

Jez léčivé potraviny a koření

• Lněná semínka, chia, ořechy a další zdroje omega-3 mastných kyselin.
• Brokolici a její klíčky.
• Česnek, cibuli, pažitku a pórek.
• Bobulové ovoce, především borůvky a další tmavé bobule.
• Jablka nebo/a citrusové plody.
• Listovou zeleninu.
• Červeně zbarvenou zeleninu a ovoce.
Kurkumu.
• Léčivé houby (houževnatec jedlý, ...).
• Ostropestřec mariánský.
• Tzv. superpotraviny.

Jak zhubnout

 

 

Inzulín

Inzulín určuje způsob, jakým tělo využívá přijatou potravu. Zda jako energii nebo se jídlo místo toho uloží do zásoby. Leptin je hormon sytosti, signál mozku, který říká, že jste sytí. Pokud jsou tyto signály narušeny nebo utlumeny, na rozdíl od snězení a následného využití tohoto jídla pro energii, jídlo se místo toho uloží do zásoby jako nahromaděný tuk. Úsilí, které vynakládáme, abychom změnili množství jídla, které jíme, nemění hormonální signalizaci.

Obezita je většinou výsledkem dlouholeté konzumace jídel, která vyvolávají produkci inzulínu, hormonu, který je odpovědný za ukládání tuků. Především konzumace rafinované pšenice, tedy běžné bílé mouky.

Luštěniny jsou spojeny s vyšší délkou dožití a jsou zdrojem nejpomaleji stravitelných sacharidů. Tyto pomalu stravitelné sacharidy způsobují, že jejich glykemická zátěž je velmi nízká. Glukóza ze sacharidů, které se štěpí, přechází do krve tak pomalu, že k jejich trávení není potřeba mnoho inzulínu. Když máme nižší potřebu inzulinu, máme v krvi méně hormonu podporujícího tuk. Luštěniny mají ze všech potravin nejodolnější škroby, což znamená, že přijaté kalorie sice sníží naši chuť k jídlu, ale jsou odolné vůči enzymatické degradaci a projdou tělem nestrávené. Luštěniny jsou tedy skvělým jídlem pro hubnutí.

Jak zhubnout

 

 

Kortizol

• Poohlédni se po přírodních adaptogenech, jako je Withanie snodárná.

Kortizol je velmi silný stresový hormon pro přežití, produkovaný kůrou nadledvin, který spouští reakci bojuj nebo utíkej. Měl by být uvolňován pouze v krátkých dávkách po velmi omezenou dobu, když jsme v nebezpečí. V takovém okamžiku způsobuje v podstatě vypnutí dalších tělesných funkcí, jako je imunitní, trávicí a reprodukční systém (kde se tvoří testosteron), aby mohl soustředit veškerou svou pozornost na přežití.

Naše prostředí a stresory se však během tisíců let hodně změnily, ale hormon přežití kortizol zůstal stejný. To znamená, že když jsme ve stresu, tělo si stále myslí, že jde o boj na život nebo na smrt. Takže když se s někým hádáte, popojíždíte v dopravní zácpě, zbytečně se stresujete ze zpráv v televizi, prudí vás v práci šéf nebo naopak podřízení, pak vaše tělo reaguje, jako by šlo o život a uvolňuje kortizol do vašeho krevního oběhu, aby vám pomohl přežít. Pokud jste neustále ve stresu, je to recept na katastrofu.

Navíc, dokud naše tělo produkuje kortizol, nemůže produkovat testosteron. Kortizol zpočátku prakticky zastaví produkci testosteronu a později může přispět k nižší produkci testosteronu.

S přibývajícím věkem se hladiny kortizolu zvyšují, protože v průběhu času se hromadí stres, což vysvětluje, proč jsou i hladiny testosteronu nižší, než bývaly. Kortizol s věkem ubírá svalovou hmotu a muže oslabuje. Kortizol je katabolický hormon, který v podstatě rozkládá svalovou tkáň těla a připravuje tělo o enrgii.

Kortizol je hormon přispívající k ukládání především bílého podkožního tuku, tzv. tvrdohlavého tuku. Tento tvrdohlavý tuk množí kortizolové receptory, které přitahují ještě více kortizolu ukládajícího tuk do problémových oblastí. Signalizují tělu, aby ukládalo ještě více tuku. Kortizol nám tak zvětšuje břicho a to vede až ke ztrátě sebevědomí a sebeobviňování z nedostatku pevné vůle ke zhubnutí.

Ženy mají přirozeně vyšší hladinu kortizolu a to je důvod, proč ženy mají větší problémy s hubnutím než muži. Mají vyšší hladiny hormonu ukládajícího tuk.

Stres může přispět ke snížení libida u mužů, protože když se zvýší hladina kortizolu, krevní cévy se stahují, což může bránit krvi dostat se tam, kam je potřeba. Když se uvolňuje kortizol, způsobuje to, že muži rezignují o další snahu a snaží se už jen přežít.

• Když se hladiny kortizolu zvýší, způsobí to ukládání většího množství tuku.
• Lidský výzkum ukázal, že podávání kortizolu do oběhu v klidu povede ke snížení hladiny testosteronu v krvi.
• Muži s vyššími hladinami kortizolu měli až 2x vyšší pravděpodobnost ztráty svalové síly ve srovnání s muži s nižšími hladinami kortizolu.
• Ztráta svalové hmoty souvisí s věkem.

Jak zhubnout

 

 

Testosteron

Testosteron klesá se zvyšujícím se kortizolem. Když testosteron klesá, dochází k vytváření a rychlému hromadění odolných tukových buněk, ke ztrátám svalové hmoty, k nedostatku energie a motivace, snižování chuti na sex. Jste unavení hned, jak se ráno probudíte, jste náladoví, přestáváte být soutěživí, nemůžete zhubnout ani budovat svaly.

Testosteron způsobuje nebo pomáhá
- spalování a odstraňování tělesného tuku
- ke zrychlení nárůstu svalové hmoty
- ke zvýšení svalové síly
- ke zvýšení energie
- k podpoře sexuální touhy mužů i žen
- ke zlepšení sebevědomí

Velmi zvýšit hladinu testosteronu mohou některé přírodní adaptogeny, především withanie snodárná.

Muži s dostatkem vitamínu D si udržují vyšší hladinu testosteronu.

Dostatek zinku brání poklesu testosteronu. Zinek ztrácíme potem,což může přispět ke snížení hladiny testosteronu, pokud jej nebudeme přijímat ve stravě.

 

Jak zhubnout

 

 

Přerušovaný půst

• Začni snídaní a poslední jídlo dojez nejpozději do 12 hodin od začátku snídaně. Pak jen vodu.
• Na 3 týdny omez denní časové okno jídla na maximálně 8 hodin - zhubneš.
• Omezení jídla na 8 hodin denně zopakuj alespoň jednou za půl roku.
• Skonči s posledním jídlem co nejdřív, tedy začni jíst ráno - budeš zdravější.
• Pro půst o vodě trvající několik dní si najdi další informace, ať si neublížíš.
• Jez třikrát denně a mezi tím neuzobávej a nemlsej. Výjimku má ovoce rovnou ze zahrádky.

Určete si časové okno pro jídlo mezi 4. až 18. hodinou denní, které bude dlouhé 8 nebo nanejvýš 10 hodin. Během této doby jezte pouze 3 jídla a nejezte nic mezi tím. Nejezme často. Trávicí systém si potřebuje odpočinout a tři jídla denně mu opravdu stačí.

Po 18. hodině už pijte jen čistou vodu. Nechoďte spát s plným žaludkem. Kvůli zdravotním přínosům je lépe posunout první jídlo na ráno po probuzení, abychom šli spát s prázdným žaludkem a umožnili spuštění očistného procesu, apoptózy.

Přechodný každodenní 15 až 16 hodinový přerušovaný půst dramaticky zlepšuje imunitní systém, zlepšuje zdraví mozku a pomáhá hubnutí. Pokud máte dostatečný „základ“, pak není problém zhubnout 10 kg za měsíc.

„Snídani sněz sám, o oběd se rozděl s přítelem, večeři dej nepříteli.

Vytrvejte alespoň dva týdny a pak dodržujte namísto poměru jím/nejím 8/16, poměr 10/14 nebo 12/12. Začněte třeba jen tím dvanáctihodinovým půstem, třeba od osmi do osmi, a postupně dobu bez jídla prodlužujte, ale rozhodně co nejdřív začněte. Jednou za 3 měsíce se na dva týdny vraťte k poměru 8/16.

Stojí to zato? Jasně že stojí! Bez námahy můžete takto zpočátku hubnout až o 2 kg týdně, později pořád ještě o kilo, dokud bude z čeho. Navíc ještě ušetříte za jídlo, protože stejné množství jako předtím prostě v omezeném čase nesníte. Dochází k omezení příjmu kalorií, aniž byste je museli počítat. Prodlouženou noční pauzou bez jídla dosáhnete úžasných očistných účinků vašeho organizmu.

Čím častěji jíte, tím víc si zkracujete život. Tělo potřebuje určitou dobu, kdy nepřijímá jídlo, aby mohly proběhnout opravné procesy a aby odstranilo nadbytky a odpadní produkty. Pokud neustále jíte, nedosáhnete ani spalování tuků a hubnutí. Delší přestávky mezi jídly dokonce dokáží zlepšit chuť, čich i zrak.

• Přerušovaný půst podporuje hnědnutí bílého tuku a snižuje obezitu formováním střevní mikroflóry.
• Intermitentní omezení energie může být účinnou strategií léčby nadváhy a obezity.

Jak zhubnout

 

 

Pohyb

• Denně si trochu a alespoň jednou zacvič.
• Jestli máš sedavé zaměstnání, tak sebou alespoň pořád vrť nebo houpej nohama atd.
• Místo cvičení může být také procházka do kopce, plavání nebo třeba tanec či hraní se psem.
• I fyzická práce je pohyb, při kterém vznikají navíc hodnoty.
• Skákej! Poskakuj a rozhýbej lymfatický oběh. Jen tak na místě nebo přes švihadlo, kdekoliv a kdykoliv. Na mini trampolínce ušetříš klouby. Několikrát denně před jídlem, pár minut.

Pohyb, především takový, který způsobí protřepávání celého těla, pomůže k odbourání zavodnění vlivem zatuhlého lymfatického systému. Rozhýbáním lymfatického systému můžete z těla velmi rychle odstranit zadrženou vodu s toxiny a docílit někdy nečekaně velkého a rychlého snížení váhy. Současně s tím dochází k téměř skokovému zlepšení zdraví a posílíte prevenci proti zánětům a rakovině.

Pořiďte si malou trampolínku a několikrát denně se na ní spíše houpejte, než skákejte po dobu 7-10 minut. Špičky nohou se stále dotýkají podložky, paty se odlepují; nemusíte dělat kaskadérské kousky. Děláte to pro zdraví a zhubnutí, ne pro zmrzačení. Ze stejného důvodu si pořiďte trampolínu s madlem, abyste se mohli držet a nespadli, pokud máte potíže s rovnováhou.

Poskakování je podle vědecké studie o 68 % účinnější než běh ke zlepšení kardiovaskulárního zdraví, pro hubnutí a pro zvýšení příjmu kyslíku. Kyslík je nejdůležitější živina v těle.

Poskakováním se velmi účinně provádí lymfatická drenáž. Lymfatický systém je pro zdraví velmi důležitý, je to uklízečka těla, která ale nemá vlastní pumpu, jako je srdce pro krevní oběh. Lymfa ke svému pohybu potřebuje především pohyb těla.

Intenzivní cvičení nemá pro hubnutí takový efekt, jako jen lehká nebo středně namáhavá, ale pravidelně opakovaná tělesná cvičení, protože se intenzivním pohybem vytváří mnoho kyselin, které vedou k zakyselování organismu a zánětu, potažmo zpět k obezitě.

Skákáním na trampolínce snižujeme zánět, detoxikujeme a zbavujeme se tukových buněk, až se zdá, že tuk z těla doslova taje, zlepšuje se nám také pleť. Nezabere to moc času, není to moc drahé a investice něco kolem tisícovky je jednorázová. Navíc je to jednoduché a velmi efektivní.

Skákat lze i bez trampolínky, ale budete si zbytečně namáhat klouby a páteř. Jde spíš o pružení nahoru a dolů vestoje na šičkách, než o opravdové poskakování. Zato docílíte vyšší frekvence pro rozhýbání lymfy a cvičení zabere méně času. Některým lidem se při poskakování na trampolínce dělá nevolno od žaludku, což skákání na zemi eliminuje. Navíc, nic vám nezavazí a nic to nestojí.

Pro naprosté lenochy existuje ještě další alternativa ve formě vibrační podložky, na niž se jen postavíte a ona vás jemně protřepe daleko vyšší frekvencí, než byste docílili pomocí vlastních svalů. Stačí si ji pak umístit někam, kudy denně mnohokrát procházíte a vždycky se na ní chvíli protřepávat.

„Proskákej se ke zdraví!

Fyzicky aktivní lidé nemají takovou chuť na sladké, protože obsah hormonu spokojenosti serotoninu v mozku zvyšuje nejenom cukr, ale také pohyb. Proto je pohyb pro hubnutí tak důležitý.

Osobně vyzkoušeným bonusem poskakování může být třeba i to, že vás poskakování může zbavit migrény a předpokládám, že i dalších zdravotních neduhů.

Pohyb také vytváří energii, protože pohyb v našich svalech vytváří piezoelektrický efekt. Fyzický pohyb a především smysluplná práce zvyšují náš metabolismus, stimulují centrální nervový systém a zlepšují náš krevní oběh. Bez těchto příznivých vedlejších účinků není tělo schopno vyrábět tolik energie.

Jak zhubnout

 

 

Odpočinek

• Odpočívej, relaxuj, stejně za tebe nikdo nic neudělá a ty musíš vydržet.

Když jste stále ve stresu, přijde brzy chronický zánět, který je spojen s obezitou i se všemi nemocemi. Když se ale každý den na 15 minut uvolníte a věnujete se třeba meditaci, zvrátíte zánětlivý stav těla do protizánětlivého.

Jak zhubnout

 

 

WC

• Jdi hned, jak se ti chce.
• Na velkou můžeš i vícekrát denně, klidně třikrát denně. Není to nenormální, ale zdravé.

Jak zhubnout

 

 

Příroda

Lékař léčí, příroda uzdravuje.

 

• Choď často na procházky do přírody, nejlépe do lesa.

Jak zhubnout

 

 

Uzemnění

• Najdi způsob, jak mít zahrádku.
• Obejmi s láskou krásný strom.
• Procházej se často naboso po trávě.
• Poseď občas na zemi.
• Uzemni se.

Dotek se Zemí je velmi zdravý, a to nejen podle některých esoterických léčitelů, ale i podle výzkumů vědy. Kontaktem kůže s půdou se vytvoří elektricky vodivé spojení, kdy se tělo zbaví přebytečných uložených elektronů, které bránily procesu získávání energie. Proto většinu dlouhověkých lidí spojuje to, že rádi zahrádkaří, tedy hrabou se rukama v hlíně.

Podobný efekt má tzv. objímání stromů. Proto, mimo jiné, působí tak zázračně dovolená u moře nebo i jiné přírodní koupání. Dochází k vodivému spojení kůže se zemí. Kromě toho dochází k lepšímu naladění na tzv. Schumannovu rezonanci, tep Země.

Chcete-li se jednoduše uzemnit, lehněte si do trávy a alespoň holými pažemi si dopřejte dotek se Zemí nebo naboso brouzdejte travou. Máte-li tu možnost, brouzdejte se okrajem přírodních vodních ploch nebo toků a máte-li alespoň malý dvorek nebo zahrádku, vytvořte si malou prohlubeň v hlíně, nalijte do ní kbelík vody a ponořte do ní na pár minut nebo desítek minut svá chodidla. Získáte energii pro pokračování v hubnutí.

Jak zhubnout

 

 

Slunce

• Choď denně na sluníčko, jakmile se ukáže.
• Škodí příliš málo, ale také příliš moc sluníčka.
• Na sluníčko si zvykej postupně. Jedorázové opalování ve stylu Chorvatsko je pro sebevrahy.

Pobyt venku na slunci zpomaluje odbourávání serotoninu. Z toho důvodu tedy i časné vstávání napomáhá hubnutí.

Sluněním získáváme přirozenou cestou vitamín D, který je důležitý pro náš imunitní systém. Bez vitamínu D si nedokážeme v těle vyrobit potřebnou energii, protože je to jeden z hlavních zdrojů energie.

Jak zhubnout

 

 

Ticho

Ticho léčí.

 

• Spi v tichu; stačí, že sám chrápeš.
• Při práci používej ochranu sluchu; nebudou ti odstávat uši.
• Vypni zbytečnou zvukovou kulisu z TV nebo přehrávače hudby

Jak zhubnout

 

 

Bydlení

• Odstěhuj se do podhůří nebo do hor.
• Použij v domácnosti netoxické stavební hmoty.
• Vybav si bydlení netoxickým nábytkem, podlahami a matracemi.
• Pořiď si úžasnou postel na zdravé spaní.
• Mysli na ochranu proti elektromagnetickým vlnám.
• Nechej si proměřit patogenní zóny v bytě nebo domě a respektuj je.
• Dbej vždy na pořádek doma i na pracovišti.

Vytvoření příjemného domova má také svůj význam. Jídlo je často pouze náhradním uspokojením za klidný, bezpečný a harmonický domov, kam se můžeme vracet do klidu, tepla a bezpečí.

Jak zhubnout

 

 

Komunita

Pokud jsou vaši nejlepší přátele obézní, máte vyšší pravděpodobnost, že budete také obézní. Pokud se přátelíte jen s nezdravými lidmi, časem to bude na vás mít znatelný vliv.

Jak zhubnout

 

 

Detoxikace

• Alespoň jednou ročně detoxikuj od parazitů.
• Alespoň jednou za dva roky detoxikuj od těžkých kovů.
• Alespoň na jaře si udělej krev pročišťující kůru.
• Alespoň jednou za čas detoxikuj střeva, játra, ledviny.
• Denně poskakováním detoxikuj lymfatický systém.
• Při detoxikaci zvyš dodávky vody, minerálů, vitamínů, fytonutrientů.

Detoxikujte svá střeva a postupně celý svůj organismus, svou duši, vztahy a celý život. Mobil, FB ani televize nejsou život. Jsou to jen hloupá šidítka sloužící k programování a ovládání davů.

Tukové buňky na sebe vážou toxiny. Tudíž čím více v sobě máme toxinů, tím víc tloustneme, protože tělo potřebuje předem připravit další odkladiště toxinů. Dnešní konvenční potraviny jsou toxinů plné, stejně jako nápoje. Detoxikací odbouráme toxiny. Tím pádem se tukové buňky pro tělo v tomto ohledu stávají zbytečnými a snadno se jich zbavíme zvýšenou tělesnou aktivitou nebo snížením kalorického příjmu. Pokud se ale snažíme zhubnout pouze maximální pohybovou zátěží bez detoxikace, aktivizujeme velké množství již neutralizovaných kyselin. Ty se dostanou velmi rychle do krevního oběhu a mohou způsobit vznik nevysvětlitelných nemocí. V některých případech může dojít dokonce i k mozkové mrtvici nebo infarktu. Detoxikace je proto základním nutným předpokladem pro hubnutí. Zamořený organismus má také problémy se vstřebáváním živin, tedy fytonutrientů, enzymů, vitamínů i minerálů. (viz stránka Zdraví)

Co vám přinese vnitřní pročištění? Všichni lidé, kteří trpí nadváhou, mají zpravidla zanesený organismus a mají značné množství hlenu, usazenin, jedů a kyselin, ale i přebytečné vody a starých usazených výkalů. Pokud tyto látky odstraníte, pak bude dramaticky ustupovat i váha. Kromě toho bude pak vaše tělo velmi brzy opět lépe pracovat a v mnoha případech dojde k zásadnímu obratu ve vašem organismu směrem k lepšímu. Tímto způsobem pak budou pomalu odbourávány tukové rezervy, zvláště pokud svou pročišťovací kúru zkombinujete s větším množstvím pohybu. Celkově vás tato kúra ozdraví. Můžete se pořádně regenerovat a lidé se vás budou vyptávat, jak je možné, že náhle vypadáte tak mladě. [25]

Překyselené a toxiny zamořené tělo není schopno odbourávat tuky a dokáže je pouze ukládat, čímž si kromě obezity zaděláváme také na rakovinu.

Nové tělo si nekoupíš a peníze si do hrobu nevezmeš!

Jak zhubnout

 

 

Pocení

Pocení je jedním z hlavních způsobů, jak tělo vylučuje toxiny. Pokud se nikdy nepotíte, musí je dostat ven jinými cestami, které jsou pro tělo náročnější a odčerpávají více energie.

Pocení a z něj plynoucí detoxikace je dalším bonusem pohybu, saunování, horkých koupelí i válení se na sluníčku - tedy pokud nezabráníte kůži vylučovat toxiny vrstvou jedovatého opalovacího krému.

Jak zhubnout

 

 

Odkyselení

Tělo, aby rozředilo kyseliny a jedy z potravy, tekutin a stresu, které už nemá kam ukládat, v sobě váže čím dál tím větší množství vody. Tělo je ale chytré. Proto odkyselením těla se vázání vody stane zbytečným a začneme poměrně rychle hubnout. Dá se takto údajně shazovat až 0,40 kg za den pouhými zásaditými koupelemi a detoxikací [10]. Každopádně shazovat rychle kila pouze tímto způsobem není bezpečné a je potřeba současně detoxikovat tělo. Další informace jsou soustředěné také na stránce Překyselení organismu a na stránce Zdraví.

Jak zhubnout

 

 

Koupele

• Dopřej si alespoň jednou týdně poležení v čisté vodě, máš-li tu možnost.
• Střídej chladnou a velmi teplou vodu při sprchování, posílíš lymfatický oběh a imunitu.
• Pořiď si filtr do sprchy, který odstraní jedovatý chlór.
• Přidej do koupele jedlou sodu, pokud tě trápí rakovina nebo zánět.
• Máčej nohy v lavoru s jedlou sodu, pokud tě trápí zánět.

Jak zhubnout

 

 

Sauna

• Dopřej si saunování, máš-li tu možnost.

Jak zhubnout

 

 

Elektromagnetické záření

• Nespi s mobilem.
• K buzení používej obyčejný natahovací nebo co nejobyčejnější bateriový budík, ne mobil.
• Veškerou elektroniku vypni dvě hodiny před spaním.
• Vyber si pro bydlení místo s nízkými zdroji záření nebo udělej vše pro eliminaci záření.
• Na noc vypni mobil i wi-fi, ideálně i hlavní jistič elektřiny.
• Chytré hodinky odlož alespoň na noc, když už je nechceš úplně vyhodit.
• Blokujte elektromagnetická pole.

„Výzkumníci z Kaiser Permanente v Oaklandu v Kalifornii nedávno potvrdili, že elektromagnetická pole způsobují obezitu dětí. Dali těhotným ženám měřiče, které měly nosit 24 hodin, aby změřili jejich vystavení vlivu magnetických polí během normálního dne. Děti těchto žen měly až šestkrát větší šanci být ve svých mladistvých letech obézní, pokud jejich matky byly během těhotenství vystaveny průměrnému vlivu více než 2,5 miligaussu. Tyto děti byly samozřejmě vystaveny vlivu stejně vysokých polí i když vyrůstaly, takže co tato studie skutečně dokázala je to, že magnetická pole způsobují dětskou obezitu.“
[Arthur Firstenberg, Neviditelná duha - Dějiny elektřiny a života, pdf]

Obezita následuje míru vystavení vlivu elektromagnetických polí

Elektromagnetická pole, mobilní telefony a wi-fi mohou kromě obezity aktivovat růst nádorů.

Elektrické náboje uvnitř všech elektronických zařízení vyzařují ven a pronikají dovnitř našeho těla. Narušují normální funkce těla a odčerpávat naše energetické hladiny. Pobyt v blízkosti elektrických polí, jako jsou elektrické vedení a vysokonapěťová zařízení, zasahuje do našeho těla a poškozuje ho a my musíme použít naši energii k nápravě poškození. Ještě větší škody způsobují kromě elektrického poškození mikrovlny vyzařované mobilními telefony, Wi-Fi sítěmi, mobilními sítěmi a dalšími zdroji záření. Jedná se o masivní zdroj odvodu energie, protože tělo musí také opravit zářením poškozenou DNA.

Jak zhubnout

 

 

Toxiny

Toxiny se ukládají v tukových buňkách, což ztěžuje hubnutí.
Toxiny ovlivňují kognitivní funkce a paměť, jasnost a soustředění.
Toxiny výrazně zatěžují imunitní systém.
Toxiny narušují endokrinní systém, ovlivňují energii, spánek a kvalitu života.
Toxiny jsou všude - v jídle, vodě, vzduchu, zemi.
To jsou jen některé důvody, proč byste měli detoxikovat své tělo každý den.

Většina produktů péče o tělo, mýdla, kondicionéry, šampony, zubní pasty, pleťové vody, deodoranty, zvlhčovače a tak dále, obsahují desítky chemikálií, z toho spoustu karcinogenních. Podobně mnoho krémů, včetně opalovacích.

• Omez toxiny z pracích a mycích prostředků; nahraď je jedlou sodou (kup si levně celý pytel).
• Nepoužívej žádnou toxickou kosmetiku a líčení.
• Zamysli se nad různými toxiny v domácnosti - od úklidových prostředků po koberce.
• Najdi si přírodní alternativy k chemickým výrobkům.
• Vyhýbej se drogám a „lékům“.

Jak zhubnout

 

 

Léky

Zabiják #3 podle příčin vzniku nemocí jsou léky a léčení

Léky jsou specifický druh toxinů. Lidé, namísto aby se před nimi chránili, je vyžadují. Komu není rady, tomu není pomoci.

• Odmítni jakékoliv očkování.
• Vyhni se jakýmkoliv syntetickým lékům.
• Zbav se amalgámových zubních výplní.
• Nepoužívej antikoncepci ve formě pilulek.
• Žij zdravě, žádné léky nebudeš potřebovat.
• Pokud se rozhodneš pro doplňky stravy, vybírej přírodní.
• Vyhni se chemoterapii.

Po 5 letech zůstává naživu pouze 2,1 % pacientů léčených chemoterapií.

Lékům se v angličtině říká drogy. Asi proto, že k jejich vyloučení z těla spotřebovávají také energetické zdroje.

Jak zhubnout

 

 

Informace

• Kašli na zprávy ze světa, jen tě stresují a dodávají ti strach z budoucnosti.
• Přemíra informací tě jednou zabije.

 

Televize a internet jsou největší zloději tvého života a zdraví.

Jak zhubnout

 

 

Čas

• Zruš profil na FB nebo jiné sociální síti, získáš obrovské množství času.
• Vyhoď televizi a místo ní se věnuj rodině.
• Nehoň se za zbytečnostma, nemusíš pak tolik pracovat.
• Pracuj v blízkosti domova.
• Vypni mobilní telefon.
• Život není ani v knihách. Život je tam, venku.

Sociální média jsou drogou. Návykovou drogou plýtvající časem a mozkovou kapacitou. Vysoká míra duševního stresu, který svým uživatelům přinášejí, vyžaduje obrovské množství energie, aby čelili negativním účinkům sociálních médií.

Sledování televizních i internetových zpráv a čtení novin i novinek je ještě horší než sociální sítě. Je to skládka všech špatných věcí, které se staly na celém světě. Zanechává nás rozzlobené, deprimované a vysává naši energii.

Sociální média a především televize jsou toxické pro náš mozek.

Vezmi si zpět svůj čas života

Jak zhubnout

 

 

Kvasinky

Velké přemnožení kvasinek v trávicím traktu může být hlavní příčinou obezity. Kvasinky vyrábějí i ze zdravého jídla, jako je ovoce, alkohol, což způsobuje narušení střev, ale také to vytváří hlad, způsobuje nedostatek vitaminu B a mnoho dalších nutričních nedostatků, především nedostatek vitamínů a minerálů. Častou příčinou přemnožení kvasinek jsou antibiotika. Kdykoli si vezmete antibiotika, riskujete, že si vymažete dobrou střevní flóru a že se přemnoží kvasinky. Užíváním probiotik nebo příjmem probiotické stravy regenerujeme střevní mikroflóru, která si s kvasinkami poradí.

Přemnožené kvasinky produkují alkohol, způsobují zamlžování mozku, únavu, nadměrný hlad a nadměrnou chuť k mlsání sladkostí, narušení produkce hormonů, hladiny cukru v krvi, problémy se štítnou žlázou a další.

Jak zhubnout

 

 

Břišní tuk

Viscerální tuk, tedy břišní tuk, známý jako zánětlivý tuk, je infiltrován zánětlivými buňkami z imunitního systému. Prototo je nadváha rizikovým faktorem mnoha nemocí.

Jak zhubnout

 

 

Energie

Bez energie nebudete mít do hubnutí ani chuť, ani sílu a to samé platí pro dlouhý šťastný život. Proto jsou do přehledu zařazeni někteří zloději naší energie i její dodavatelé. V poslední době mám dojem, že s energií člověka je to podobné jako s akumulátorem - hluboké a dlouhodobé vybíjení mu škodí a zkracuje jeho životnost.

Jak zhubnout

 

 

Káva

• Pro kávu platí: „Všeho s mírou“.

Káva patří mezi látky výrazně podporující hubnutí a krátkodobě dodává energii, ale z dlouhodobého hlediska nám ničí tělo. Pokaždé, když ji vypijete, tělo zapomíná, jak si má energii vyrobit samo. To pak vede k tomu, že se bude každý den více a více spoléhat na kávu a k závislosti.

Jak zhubnout

 

 

Cukr

Cukr výrazně posiluje obezitu. Cukr je ta nejvíce okyselující a nejzánětlivější látka, kterou si můžete dobrovolně dát do těla. Cukr není jídlo. Je to droga. Je zlodějem vitamínů a ovlivňuje náladu. Cukr je ta nejsilnější a nejrozšířenější lidská droga. Je dokázáno, že cukr zkracuje věk dožití. A s rafinovaným cukrem zemřeme dříve. Rafinovaný cukr je živnou půdou pro plísně a bakterie.

Chuť na sladké můžete uspokojit ovocem. Cukr v ovoci je dodáván spolu s vlákninou, takže není až takový problém. Navíc má ovoce poměrně nízký glykemický index. Vláknina, bioflavinoidy a polyfenoly podporují růst bakterií ve střevech, které zpomalují vstřebávání glukózy a rychlost, s níž se glukóza dostává do krevního oběhu. Bobulové ovoce má relativně nízký obsah cukru a vysokou hladinu polyfenolů a anthokyanidinů. Je pravděpodobně nejprotirakovinnější potravinou, která je běžně dostupná.

S energií je na tom podobně jako káva, protože nám může dodat krátkodobě energii, ale dlouhodobě nás poškozuje. Tělo potřebuje udržitelné formy energie a když se používají ty krátkodobé, vytváří se chaos a závislost.

Jak zhubnout

 

 

Multitasking

Je sice úžasné, že s multitaskingem děláte více úkolů, ale vede to k intenzivnímu mentálnímu vypětí zatěžujícímu náš mozek a vyčerpávajícímu naše energetické zdroje.

Jak zhubnout

 

 

Alkohol

Kocovina nás zbavuje energie. Alkohol není určen k tomu, aby byl součástí našeho tělesného systému, takže k jeho vyloučení z těla se používá velké množství energetických zdrojů.

Víte, že nejjednodušším způsobem detoxikace jater je vynechat po dobu šesti týdnů veškerý alkohol? Ten je totiž látkou játra nejvíce zatěžující a navíc - našim játrům prospívá to, co zároveň pomáhá i při hubnutí.

Jak zhubnout

 

 

Drogy

O drogách platí to samé, co již bylo řečeno o alkoholu, ale také o cukru. Nejen, že odčerpává naši energii, ale vede k poškozování jater a k závislosti končící až napostou destrukcí osobnosti člověka.

Jak zhubnout

 

 

Držení těla

Sezení nebo stání ve špatné poloze může způsobit, že nervy někde přitlačí kost, která je v neobvyklé poloze, což znamená, že energetické signály uvnitř těla jsou bržděny nebo nejsou vysílány.

Jak zhubnout

 

 

Látky významně pomáhající hubnutí

Berberin
Česnek
Draslík
Hlíva
Hořčík
Hroznová jádra
Jód
Káva
Kešu
Kurkuma
Kyselina alfa-lipoová, ALA
Kyselina asiatová
Pomerančová kůra
Rozmarýn
Skořice
Spirulina
Probiotika
Vitamín D (slunění)
Vláknina
Zelený čaj

Jak zhubnout

 

 

Co podporuje obezitu

Bisfenoly
Cukr
Psilocybin
Umělá sladidla
Řepka
Pšenice
Toxiny rozpustné v tucích

Jak zhubnout

 

 

Důsledky obezity s abstrakty některých vědeckých studií

• Obezita je spojována se zvýšenou prevalencí astmatu a horší kontrolou tohoto onemocnění.
• Obezita může způsobit odlišný fenotyp astmatu.
• Obezita snižuje kognitivní a motorické funkce po celý život.
• Dietou indukovaná obezita způsobuje vrozenou hyperreaktivitu dýchacích cest a plicní zánět u myšího modelu.
• Zvýšené chování podobné úzkosti se objevuje s přírůstkem hmotnosti u samců a samic potkanů ​​náchylných k obezitě.
• Dietou indukovaná obezita vytvořila u myší prozánětlivé mikroprostředí mléčné žlázy.
• Dietou indukovaná obezita zvyšuje eozinofilní zánět u myšího modelu alergického astmatu.
• Obezita je spojena s periferní endokanabinoidní dysregulací.
• Obezita mění krajinu plicních myeloidních buněk, aby podpořila metastázy rakoviny prsu.
• Obezita vyvolaná kafeteriální dietou narušuje plodnost u potkanů ​​tím, že ovlivňuje mnohočetné ovariální cíle.
• Obezita může zvýšit náchylnost k chronické bolesti, často kvůli špatné stravě.
• Mikroprostředí související s obezitou podporuje vznik virulentních kmenů viru chřipky.
• 22 imunitních onemocnění diagnostikovaných při hospitalizaci korelovalo s obezitou.
• Tato studie může potvrdit nový mechanismus, že sekrece škodlivých exozomů z tukových tkání obezity způsobuje inzulínovou rezistenci.
• Astma a obezita spolu souvisí.
• Jedinci s určitými chorobami, jako je obezita, cukrovka, rakovina prsu s pozitivními estrogenovými receptory nebo rakovina endometria, mají větší hustotu kostí než zdraví jedinci.
• Řízení obezity může pomoci snížit rizika kardiovaskulárních onemocnění a špatných výsledků prostřednictvím inhibice zánětlivých mechanismů.
• Mateřská obezita jako rizikový faktor pro rozvoj diabetu u potomků.
• Tento přehled poskytuje konvergující důkazy ukazující, že obezita je spojena s exacerbovaným neurozánětem vedoucím k dysfunkci ve zranitelných oblastech mozku.

Jak zhubnout

 

 

Závěr


Jen začít a pak vytrvat.

Co je výborné?
Většina z toho je zdarma.

Co je na tom nejlepší?
Můžeš začít hned teď!


Všechno spolu úzce souvisí a souvisí to i s obezitou. Vše výše uvedené při poctivém provádění může působit téměř zázračně. Pro získání dalších dílečků skládačky zdraví a štíhlé linie navštivte i stránky:
Zdraví (najdete zde mnoho způsobů detoxikace a přehled toho, co nám škodí i prospívá)
Zánět (snížení zánětu způsobuje také ztrátu tuku)
Autoimunitní onemocnění (souvisí se zánětem, obezitou a s toxiny)

 

Pokud se do hubnutí pustíte podle našich rad, napište nám, jaké jsou vaše dosažené úspěchy na mail fotodoma@gmail.com
Rádi vaše zkušenosti zveřejníme.

Jak zhubnout

 

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

Jak zhubnout

 

 

Literatura

[10] Pryč s kyselostí (Kurt Tepperwein, nakl. Noxi 2011)
[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
[28] Umíráme na objednávku (Tomáš Kašpar, Akademie úspěchu, 2014)
[35] Jde o vaše střevo (Jean-Claude Alix, Dialog 2015)
[36] Biologie víry (Bruce H. Lipton, Anag 2016)
[37] Žijte bez diety (Joel Fuhrman, Mladá fronta 2016)

Jak zhubnout
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.