Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Přírodní léčiva » Jak zhubnout » Dlouhověká dieta

Jak zhubnout

 

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny

 

Informace na této stránce jsou průběžně doplňovány a upravovány.
Vzhledem k rozsahu je téma rozděleno na několik stránek.
Poslední aktualizace
: 28.6.2022

Jak rychle a jednoduše zhubnout - Dlouhověká dieta
Spánek
Půst
Lymfa
Mikrobiom
Strava
Tuky
Stres
Detoxikace
Zelená šťáva
Diety na hubnutí
Látky a akce podporující hubnutí
Látky a akce podporující obezitu

 

Jak rychle a jednoduše zhubnout

Chcete velmi rychle a přitom pro zdraví bezpečně zhubnout? Je to velmi jednoduché a nazval jsem to dlouhověká dieta, přestože se nejedná jenom o jídlo, ale jde spíš o zdravý životní styl. Léky proti obezitě se nazývají antiobezitika, ale pilulkami na hubnutí se zde opravdu zabývat až tak nebudeme.
Rychlé hubnutí je zde pouze vedlejším produktem zdravého životního stylu.

 

Dlouhověká dieta
alias puzzle „Zdraví a štíhlá linie“

Spánek
Naučte se chodit brzy a pravidelně spát tak, abyste spali 7 až 9 hodin denně. Ve spánku se tělo opravuje, hojí se záněty a ve spojení s dále uvedeným přerušovaným půstem a čištěním lymfy se začnou dít téměř zázraky s vaším zdravím i váhou. Hubne se ve spánku.

Vytvořte si podmínky pro dobré usínání a spaní, tedy dvě hodiny před ulehnutím do postele nepoužívejte žádnou elektroniku a nepoužívejte světla s modrou složkou. Nejlepší jsou staré dobré prachobyčejné žárovky, které nám EU zakazuje ke svícení, takže je koupíte třeba jako tepelné koule (něco jako Tuzemák). Možná je i dobrý nápad vymalovat si ložnici červenou barvou :-)

Říká se, že dvě hodiny spánku po půlnoci je jako jedna hodina před půlnocí, takže do postele jděte brzy a pak brzy vstávejte.

 

Přerušovaný půst
Určete si časové okno pro jídlo mezi 4. až 17. hodinou denní, které bude dlouhé 8 nebo nanejvýš 9 hodin. Během této doby jezte pouze 3 jídla a nejezte nic mezi tím. Po 17. hodině už pijte jen čistou vodu. Přechodný nebo trvalý každodenní 15-16 hodinový půst dramaticky zlepšuje imunitní systém, zlepšuje zdraví mozku a pomáhá hubnutí. Pokud máte dostatečný „základ“, pak není problém zhubnout 10 kg za měsíc.

Vytrvejte alespoň dva týdny a pak dodržujte namísto poměru jím/nejím 8/16, alespoň poměr 12/12. Začněte třeba i tím dvanáctihodinovým půstem, třeba od osmi do osmi, a postupně dobu bez jídla prodlužujte, ale rozhodně co nejdřív začněte. Jednou za 3 měsíce se na dva týdny vraťte k poměru 8/16.

Stojí to zato? Jasně že stojí! Bez námahy můžete takto zpočátku hubnout až o 2 kg týdně, později pořád ještě o kilo, dokud bude z čeho. Navíc ještě ušetříte za jídlo, protože stejné množství jako předtím prostě nesníte. Dochází k omezení příjmu kalorií, aniž byste je museli počítat. Prodlouženou noční pauzou bez jídla dosáhnete úžasných očistných účinků vašeho organizmu.

 

Čištění lymfy
Pořiďte si malou trampolínku a několikrát denně se na ní spíše houpejte, než skákejte po dobu 7-10 minut. Špičky nohou se stále dotýkají podložky, paty se odlepují; nemusíte dělat kaskadérské kousky. Děláte to pro zdraví a zhubnutí, ne pro zmrzačení. Ze stejného důvodu si pořiďte trampolínu s madlem, abyste se mohli držet a nespadli.

Poskakování je podle vědecké studie o 68 % účinnější než běh ke zlepšení kardiovaskulárního zdraví, pro hubnutí a pro zvýšení příjmu kyslíku. Kyslík je nejdůležitější živina v těle.

Poskakováním se velmi účinně provádí lymfatická drenáž. Lymfatický systém je velmi důležitý, je to uklízečka těla, která ale nemá vlastní pumpu, jako je srdce pro krevní oběh. Lymfa ke svému pohybu potřebuje především pohyb těla.

Intenzivní cvičení nemá pro hubnutí takový efekt, jako jen středně namáhavá, ale pravidelně opakovaná tělesná cvičení, protože se tak vytváří mnoho kyselin, které vedou k zakyselování organismu a zánětu, potažmo zpět k obezitě.

Skákáním snižujeme zánět, detoxikujeme a zbavujeme se tukových buněk, až se zdá, že tuk z těla doslova taje, zlepšuje se nám také pleť. Nezabere to moc času, není to moc drahé a investice něco kolem tisícovky je jednorázová. Navíc je to jednoduché a velmi efektivní. Skákat lze i bez trampolínky, ale budete si zbytečně namáhat klouby a páteř.

 

Střevní mikrobiom
Střevní mikrobiom je opravdu důležitý při hubnutí, přibírání, obezitě. Postupně si opravte svůj střevní mikrobiom zvýšeným příjmem
probiotik a prebiotik. Zařaďte fermentované potraviny do denního jídelníčku a střídejte různé druhy. Pokud přijdete na chuť japonskému natto, což jsou fermentované sojové boby, které můžete koupit v prodejně zdravé výživy, získáte zároveň skvělý zdroj velmi důležitého vitamínu K2. Pokud mu na chuť nepřijdete, můžete si sami vyrobit kvašáky, kvašené zelí a jablečný ocet, fermentovanou zeleninu nebo začít péct kváskový chléb.

Úprava střevního mikrobiomu mnohé lidi, kteří nedokázali zhubnout jinými způsoby, přivede zcela přirozenou cestou k úbytku tělesné váhy. Zdravý střevní mikrobiom pomáhá při hubnutí a snižuje zánět. Se zdravým střevním mikrobiomem nepřibíráte na váze po stejném jídle, z něhož někdo se špatným mikrobiomem nebo střevy plnými kvasinek, přibere kilo váhy po každém půl kile jídla, které sní.

 

Rostlinná BIO strava
Přejděte v co nejvyšší míře na co nejpestřejší rostlinnou BIO stravu a zaměřte se na jezení celých potravin. Na plnohodnotnou rostlinnou stravu. Rostlinná strava má málo kalorií a nízký glykemický index, zato má hodně vlákniny. S větším množstvím vlákniny vás zasytí méně kalorií. Proto při rostlinné stravě nad nějakými kaloriemi nemusíte vůbec přemýšlet, samozřejmě pokud se strava neskládá pouze ze sladkého ovoce.

BIO strava neobsahuje toxiny, které se pak vážou s tukovými buňkami a nemůžete se ve výsledku ani jedněch zbavit. Pokud nejsou BIO plodiny příliš hnojené (přestože přírodně), mají větší obsah vitamínů, minerálů a dalších fytonutrientů, takže vás zasytí menší množství jídla, které bude mít méně kalorií.

Kontrolu nad tím, co jíte, máte největší u plodin, které si sami vypěstujete na vlastní zahrádce. Benefitem zahrádkaření je kromě zdravého jídla také zdravý pohyb na čerstvém vzduchu a na slunci i dotek se Zemí, tzv. uzemnění, které je podle některých esoterických léčitelů velmi zdravé.

Pro rychlejší zhubnutí vybírejte především plodiny s nižším glykemickým indexem.

Co se složení stravy týká, držte se nutriční diety, která vyzdvihuje především tmavou listovou zeleninu, luštěniny, cibuloviny, houby a bobuloviny. Ve spojení s časově omezeným oknem pro jídlo ani nemusíte u takové nízkokalorické stravy příliš přemýšlet nad kaloriemi, počítat a omezovat je.

Nemusíte se ani striktně držet veganství, ale pokud chcete jíst maso, pak jen ze zvířat krmených výhradně trávou, nejlépe pastevních, což mohou být i domácí králíci. Podobně vajíčka používejte nejlépe od na trávě chovaných slepic. Maso a vejce z velkovýkrmen má naprosto jiné složení nejen co se týká toxinů, ale i masných kyselin.

To, čeho jíte nejvíc, jako brambory a zelí pro naložení nebo obilí pro mletí domácí celozrnné mouky či klíčení a luštěniny, si kupte levněji třeba u nějakého biozemědelce ve vašem okolí. Malou zahrádku, třeba i na balkoně nebo parapetech oken, pak můžete využít na pěstování jiné zeleniny, třeba vlastních domácích kedlubnů nebo léčivých hub.

Námitka, že BIO plodiny jsou drahé není až tak opodstatněná, protože díky vyššímu procentuálnímu obsahu živin toho nesníte tolik, jako v případě konvenční zeleniny a přínosy pro zdraví jsou tak významné, že můžete vysadit některé výživové doplňky a navíc nestrávíte svůj drahý čas v lékařských čekárnách a ordinacích.

Jezte syrovou stravu. Syrová, moderně tzv. RAW strava se tráví pomaleji, než strava tepelně zpracovaná a máte po ní pořád plné bříško. Samozřejmě se to netýká např. luštěnin, ty syrové nejezte. Zato fazole nezapomeňte namočit 48 hodin před předpokládaným časem přípravy. Vodu každých 12 hodin slejte a vyměňte za novou. Mělo by vás to ušetřit nadýmání, zvláště poté, co si váš mikrobiom zvykne na vyšší příděly vlákniny v luštěninách obsažené.

Některé plodiny, které lze jíst syrové, jako například rajčata a mrkev, jezte ale kromě syrových také vařené pro lepší vstřebání jejich důležitých obsahových látek. Když vaříte, vařte na páře nebo vařte polévky, kde všechny obsahové nutrienty, které se vyvařily do vody, zůstávají.

Pouhým přechodem na zdravou, čistou, plnohodnotnou rostlinnou stravu zhubnete během roku klidně o 25 kg váhy, kdy hubnutí je něco jako kladný vedlejší účinek. Základem toho je však také dobrý střevní mikrobiom, viz výše.

 

Tuky
Na příjem zdravých tuků nezapomínejte, a to především ve formě semínek a ořechů. Pamatujte si pomůcku zADEK. A, D, E a K1 i K2 jsou vitamíny rozpustné v tucích, takže zeleninu kombinujte s tuky.

Především se soustřeďte na omega 3 mastné kyseliny, třeba z mletých nebo v elektrickém tříštivém kávomlýnku tříštěných lněných nebo chia semínek, ořechů nebo avokáda. Hodně omega 3 mastných kyselin je v rybách, ale moře a oceány jsou dnes odpadová žumpa světa, takže je těžké říci, zda u mořských ryb převažují zdravotní výhody nebo nevýhody. Osobně se jich raději straním. Potoční pstruh bude určitě lepší volbou.

Výhodou chia semínek pro hubnutí je jejich extrémně vysoká nasákavost vodou, takže zaplní žaludek málo kaloriemi.

Vždycky budou zdravější celá semínka než oleje z nich lisované. Pokud použijete ořechy a semena jako hlavní zdroj tuku, budete více hubnout. Z olejů se za zdravý a zároveň cenově dosažitelný dá považovat snad pouze extra panenský BIO olivový olej. Nové vědecké výzkumy extra panenského olivového oleje lisovaného za studena ukázaly, že je při vaření celkem velmi stabilní. Co se týká smažení, je to velmi nezdravý a zánětlivý způsob přípravy jídla, takže to nemusíme řešit. Na pečení používám BIO vepřové sádlo, ale jen kvůli chuti, ne kvůli zdraví.

Ostatní rostlinné tuky i všechny živočišné tuky mají tak kontroverzní obsahové složky, že je nemám odvahu doporučovat. Hydrogenované průmyslově vyráběné trans tuky považuji za čisté toxiny.

 

Stres
Nestresujte se. Život je příliš krátký na to, abychom se rozčilovali nad hloupostí někoho jiného. Je to jeho hloupost, tak ať se rozčiluje on, ne? Vy buďte v klidu a veselí. Změníte něco svým vztekem a rozčilováním? Pochybuji a vy také pochybujte. Stres, vztek, strach a další záporné emoce jsou nejlepší cestou k ještě větší obezitě a také zkratkou k Alzheimerově chorobě.

Kladné emoce a víra, že dosáhnete vysněné postavy je ta správná cesta.

 

Detoxikace
Detoxikujte svá střeva a postupně celý svůj organismus, svou duši, vztahy a celý život. Mobil, FB ani televize nejsou život. Jsou to jen hloupá šidítka sloužící k programování a ovládání davů.

 

Zelená šťáva
Předchozí kroky, které můžete mít většinou zdarma a jsou celkem jednoduché, berte jako základ pro hubnutí i pro zdraví. Velmi účinnou nadstavbou v kombinaci s nimi je pití zelené šťávy. Nejen pro tělesnou váhu, ale také na zdraví, množství energie a také zlepšení pleti mají zelené š|ťávy skvělý účinek.

Zelené šťávy mohou být lisované z BIO listové zeleniny, řapíkatého celeru, mladého ječmene, z brokolice, okurek, cuket a další zeleniny, ale i z některých planě rostoucích rostlin, které si můžete během jara nasbírat na louce.

Nedoporučuji pro odšťavňování konvenční zeleninu, protože zemědělská rezidua, jako herbicidy, pesticidy, insekticidy a fungicidy i těžké kovy se váží ve střevě na vlákninu, ale ve šťávě se nemají na co vázat, protože vlákninu jsme lisováním odstranili. Některé zdroje sice uvádějí, že zemědělské jedy zůstanou ve vláknině, kterou odstraňujete, ale nenašel jsem k tomu žádný vědecký výzkum a byl bych proto k této informaci velmi opatrný.

Ze začátku to bude chutnat nevalně až odporně, ale časem, asi po dvou týdnech, jakmile si chuťové pohárky odvyknou od cukru, po tom tělo začne přímo toužit.

Pročištění střev a strava ve formě pití filtrovaných zeleninových a ovocných šťáv spolu s každodenním pobytem venku na slunci je základem úspěchu prestižních a velmi, velmi drahých sanatorií pro léčbu rakoviny.

Příklad zhubnutí vysokého tlustého chlapíka pomocí pití zelených šťáv a tří předchozích kroků je zhubnutí ze 121 kg váhy za prvních 14 dní o 12 kg a za celkem 15 týdnů bylo pryč 42 kg váhy. Dostal se na 79 kg a srší energií nejen oproti tomu, jak se dřív sotva valil, ale i v poměru k „normálním“ lidem.

K výrobě šťáv potřebujete kromě zeleniny k odšťavňování také výkonný odšťavňovač vhodný na listovou zeleninu a byliny.

 

Zdraví a štíhlá linie
Pro získání dalších dílečků skládačky s názvem Zdraví a štíhlá linie pokračujte ve čtení této stránky a také pak jděte minimálně na stránky:
Od obezity a rakoviny ke zdraví a štíhlé linii (stručné pokyny pro lidi, co nechtějí moc číst)
Zdraví (najdete zde mnoho způsobů detoxikace a přehled toho, co nám škodí i prospívá)
Zánět (snížení zánětu způsobuje také ztrátu tuku)
Autoimunitní onemocnění (souvisí se zánětem, obezitou a s toxiny)

Všechno to spolu úzce souvisí a souvisí to i s obezitou. Přesto ale i výše uvedené při poctivém provádění většinou bude působit téměř zázračně. Jen začít a pak vytrvat.

Pokud se do hubnutí pustíte podle našich rad, napište nám, jaké jsou vaše dosažené úspěchy na mail fotodoma@gmail.com
Rádi vaše zkušenosti zveřejníme.

 

 

Jak léčit obezitu a jak předejít obezitě

Co dál? Jak shodit přebytečné kilogramy? Dokud nevytvoříme v těle podmínky pro odbourávání tuků, budeme mít pořád nadváhu. Protože na tuky jsou navázány toxiny, je třeba hubnout pomalu a toxiny odvádět, tedy průběžně detoxikovat. Je potřeba jíst stravu s vlákninou, která na sebe toxiny naváže, vydatně pít čistou vodu pro vypláchnutí toxinů z těla a věnovat denně čtvrthodinku pohybu, aby se toxiny dostaly ven z buněk. Pohyb pomůže také k odbourání zavodnění vlivem zatuhlého lymfatického systému.

Fyzicky aktivní lidé nemají takovou chuť na sladké, protože obsah hormonu spokojenosti serotoninu v mozku zvyšuje nejenom cukr, ale také pohyb? Pobyt venku na slunci pak zpomaluje odbourávání serotoninu. Z toho důvodu tedy i časné vstávání napomáhá hubnutí. Pouze změnou stravy a životního stylu je možné zbavit se nadobro obezity.

Cukr, bílá mouka, alkohol, sycené limonády, přesolování kuchyňskou solí, uzeniny, masové konzervy, mléko i sýry a další průmyslově zpracované potraviny působí zánětlivě na sliznici tenkého střeva a ta se pak stává nepropustnou pro živiny a my proto máme stále hlad. Zánět navíc zakyselí tělo. Obezita je většinou výsledkem dlouholeté konzumace jídel, která vyvolávají produkci inzulínu, hormonu, který je odpovědný za ukládání tuků. Především konzumace pšenice. Obezitu způsobuje několik různých vlivů, z nichž některé můžeme eliminovat následujícími způsoby:

Detoxikace - tukové buňky na sebe vážou toxiny, tudíž čím více v sobě máme toxinů, tím víc tloustneme, protože tělo potřebuje předem připravit další odkladiště toxinů. Dnešní konvenční potraviny jsou toxinů plné, stejně jako nápoje. Detoxikací odbouráme toxiny. Tím pádem se tukové buňky pro tělo stávají zbytečnými a snadno se jich zbavíme zvýšenou tělesnou aktivitou. Pokud se ale snažíme zhubnout pouze maximální pohybovou zátěží bez detoxikace, aktivizujeme velké množství již neutralizovaných kyselin. Ty se dostanou velmi rychle do krevního oběhu a mohou způsobit vznik nevysvětlitelných nemocí. V některých případech může dojít dokonce i k mozkové mrtvici nebo infarktu. Detoxikace je proto základním nutným předpokladem pro hubnutí. Zamořený organismus má také problémy se vstřebáváním živin, tedy fytonutrientů, enzymů, vitamínů i minerálů. (viz stránka Zdraví)

Co vám přinese vnitřní pročištění? Všichni lidé, kteří trpí nadváhou, mají zpravidla zanesený organismus a mají značné množství hlenu, usazenin, jedů a kyselin, ale i přebytečné vody a starých usazených výkalů. Pokud tyto látky odstraníte, pak bude dramaticky ustupovat i váha. Kromě toho bude pak vaše tělo velmi brzy opět lépe pracovat a v mnoha případech dojde k zásadnímu obratu ve vašem organismu směrem k lepšímu. Tímto způsobem pak budou pomalu odbourávány tukové rezervy, zvláště pokud svou pročišťovací kúru zkombinujete s větším množstvím pohybu. Celkově vás tato kúra ozdraví. Můžete se pořádně regenerovat a lidé se vás budou vyptávat, jak je možné, že náhle vypadáte tak mladě. [25]

Překyselené a toxiny zamořené tělo není schopno odbourávat tuky a dokáže je pouze ukládat, čímž si kromě obezity zaděláváme také na rakovinu.

Odkyselení - tělo, aby rozředilo kyseliny a jedy z potravy, tekutin a stresu, které už nemá kam ukládat, v sobě váže čím dál tím větší množství vody. Tělo je ale chytré. Proto odkyselením těla se vázání vody stane zbytečným a začneme poměrně rychle hubnout. Dá se takto údajně shazovat až 0,40 kg za den pouhými zásaditými koupelemi a detoxikací. Každopádně shazovat rychle kila pouze tímto způsobem není bezpečné a je potřeba současně detoxikovat tělo. Více také na stránce Překyselení organismu a na stránce Zdraví. [10]

Výživa buněk minerály, vitamíny, fytonutrienty, enzymy a esenciálními mastnými kyselinami - z důvodu nedostatečné výživy buněk máme stále hlad. Buňky posílají do mozku signál, že potřebují další výživu, že umírají hlady, přestože my jíme a jíme a tloustneme a tloustneme. Současné potraviny mají totiž velmi málo živin oproti těm, které se u nás pěstovaly před padesáti lety. Honí se jen co nejlevnější hmota, která sice rychle vyroste, ale neobsahuje tolik potřebných minerálů a vitamínů. Některé výrobky se nastavují levnými látkami. Například měkké salámy a párky už snad dnes obsahují jen bílou obarvenou mouku, kromě odpadů ze zpracování masa. A po bílé mouce a pšenici vůbec se tloustne. Částečným řešením jsou syrové BIO potraviny, které mají oproti konvenčním potravinám někdy až dvojnásobek potřebných živin. Tedy zelenina, ovoce, rostliny. Při jejich konzumaci toho tudíž nebudeme muset sníst tolik. Dokud ale nedoplníme minerály, vitamíny, fytonutrienty, enzymy a esenciální mastné kyseliny, budeme mít hlad stále. Bez nich ani tuky nemohou být spalovány.

Jakmile dosáhneme dostatečného množství vitamínů i minerálů v těle a současně dosáhneme vyrovnané tvorby inzulínu, dojde k odbourávání tuků z těla a my začneme konečně hubnout.

Touha po sladkém a po jídle vůbec je způsobena především nedostatkem minerálů a dalších živin. Proto se jí lze zbavit i čerstvými saláty ze smetánky (pampelišky), čekanky a dalších rostlin.

Tajemství štíhlosti a zdraví není vůbec v počítání kalorií, ale ve vysoce kvalitní stravě. Tajemství je zaměření se na mikroživiny. Kvalita stravy se měří hustotou mikroživin ve stravě. Bez mikroživin není život. [28]

Čistá voda - je nejlepší rozpouštědlo. Voda, která je znečištěná nebo v níž je již něco rozpuštěno, nemá tak dobré účinky. Voda odplavuje z těla toxiny. Čím čistější voda je, tím více toxinů odnáší a tím potřebuje tělo méně tukových buněk na odkládání toxinů, jak je uvedeno výše.

Pevná vůle - odpadky, kterým se dnes říká z nějakého nepochopitelného důvodu potraviny, jsou nacpány kromě neodolatelných ochucovadel a barviv také návykovými látkami a feromony. Proto jakmile ucítíme nebo si jen představíme jejich vůni, popadne nás neodolatelná touha po jejich konzumaci. Není to proto, aby nám výrobci udělali radost, ale proto, aby zvýšili prodej a vydělali. Narušením chemické struktury cukru, tuku a soli se u konzumentů nejlevněji dosahuje vrcholu blaha při jídle některých poživatin.

Správná životospráva - dostatek chemicky neotrávené zeleniny a ovoce v jídle, vynechání slazených a především umělými sladidly slazených nápojů, vyřazení pšenice v jakékoliv formě z jídelníčku. Pijme čistou vodu, vodu s trochou citronu nebo neslazené bylinkové čaje. Hýbejme se. Nestresujme se. Žijme svoje příběhy, ne příběhy televizních hrdinů.

Průmyslově zpracované potraviny a chemicky otrávené potraviny vyřazují z činnosti tělesný regulátor nasycenosti a my se přejídáme a přibíráme. Jsou tak účelově zpracovány, aby svým výrobcům přinesly co největší zisk. Čím víc sníme, tím víc vydělají. Proto potraviny obsahují speciální přísady, aromatické látky a zesilovače chuti, abychom se jich nemohli nasytit a měli na ně stále větší chuť.

Nejezme často. Trávicí systém si potřebuje odpočinout.

Vytvoření příjemného domova - jídlo je často pouze náhradním uspokojením za klidný, bezpečný a harmonický domov, kam se můžeme vracet do klidu, tepla a bezpečí.

Urovnání citového života - především zde může být jídlo náhradním uspokojením. Ze špatných vztahů v rodině, mezi přáteli i na pracovišti plynoucí stres způsobuje zakyselení organismu a tím pádem nabírání vody a váhy.

Velké přemnožení kvasinek v trávicím traktu může být hlavní příčinou obezity. Kvasinky vyrábějí i ze zdravého jídla, jako je ovoce, alkohol, což způsobuje narušení střev, ale také to vytváří hlad, způsobuje nedostatek vitaminu B a mnoho dalších nutričních nedostatků, především nedostatek vitamínů a minerálů. Člověk trpí podvýživou nad plným talířem. Častou příčinou přemnožení kvasinek jsou antibiotika. Kdykoli si vezmete antibiotika, riskujete, že si vymažete dobrou střevní flóru a že se přemnoží kvasinky. Užíváním probiotik nebo příjmem probiotické stravy regenerujeme střevní mikroflóru, která si s kvasinkami poradí.

Přemnožené kvasinky produkují alkohol, způsobují zamlžování mozku, únavu, nadměrný hlad a nadměrnou chuť k mlsání sladkostí, narušení produkce hormonů, hladiny cukru v krvi, problémy se štítnou žlázou a další.

Problémy s váhou mohou být způsobeny zvýšenou propustností střev.

Inzulín určuje způsob, jakým tělo využívá přijatou potravu. Zda jako energii nebo se jídlo místo toho uloží do zásoby. Leptin je hormon sytosti, signál mozku, který říká, že jste sytí. Pokud jsou tyto signály narušeny nebo utlumeny, na rozdíl od snězení a následného využití tohoto jídla pro energii, jídlo se místo toho uloží do zásoby jako nahromaděný tuk. Úsilí, které vynakládáme, abychom změnili množství jídla, které jíme,nemění hormonální signalizaci.

Viscerální tuk, tedy břišní tuk, známý jako zánětlivý tuk, je infiltrován zánětlivými buňkami z imunitního systému.

 

Látky významně snižující tělesnou hmotnost

Berberin
Česnek
Draslík
Hlíva
Hořčík
Hroznová jádra
Jód
Káva
Kešu
Kurkuma
Kyselina alfa-lipoová, ALA
Kyselina asiatová
Pomerančová kůra
Rozmarýn
Skořice
Spirulina
Střevní mikrobiom, probiotické bakterie, probiotika
Vitamín D (slunění)
Vláknina
Zelený čaj

 

 

Varování

POZOR!
Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde totiž pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedených zdrojích literatury a na internetu.

 

Literatura

[1]
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají cookies pro sledování návštěvnosti a odhalení chyb stránek. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.