Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Vodní filtry

Vodní filtry

 

Svatební místa Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky

 

Vodní filtry s reverzní osmózou

Vodní filtr - reverzní osmóza ECOSOFT, typ 6-50 s mineralizací adv.

 

Jak vám reverzní osmóza prospěje
♥ odstraní z vody nepříjemný pach a chuť chlóru (nově chlornan sodný, který je bez zápachu)
♥ zbaví vodu pachů a pachutí jiných kontaminujících látek
♥ zachycuje bakterie i viry, které jsou větší než póry membrány reverzní osmózy (aktuálně pro zajímavost, uvádí se, že velikost koronavirů je kolem 80-120 nanometrů, takže by filtrem reverzní osmózy s póry o velikosti 0,1 nanometru neměly projít)
♥ zachycuje chlor, organické sloučeniny, pesticidy, herbicidy, fungicidy, mikroplasty, léčiva
♥ zachycuje saponáty, prací a mycí prostředky, technologické kapaliny a příměsi
♥ redukuje zamoření z autodopravy i letecký spad, hliník, olovo, rtuť a další kovy
♥ vaše rychlovarná konvice už nebude nikdy zavápněná, stejně tak váš kávovar a hrnce
♥ nápoje ředěné z koncentrátů (džusy) budou s přefiltrovanou vodou chutnat méně kysele
♥ nebudete pít mikročástice plastů, bisfenoly, styreny či antimony, jako u balených vod
♥ pravděpodobně zvýšíte spotřebu vody, protože vaše voda bude lahodnější než dříve
♥ redukcí sloučenin chlóru ve vodě snížíte riziko infarktu a mozkové mrtvice (viz kniha Dr. Joseph M. Price, Srdeční choroby, cholesterol, chlor) a zlepšíte také své reprodukční schopnosti
♥ zachycení estrogenů z antikoncepce, které zůstávají v běžně dodávané pitné vodě, pomůže ke zlepšení potence a plodnosti i snížení rizika některých typů rakoviny
♥ redukcí antibiotik a chemoterapeutik ve vodě zlepšíte šanci na vyléčení v případě nemoci
♥ filtrovaná voda má výrazně lepší detoxikační schopnosti pro vaše buňky a vyplavuje lépe i ty nečistoty, které se do těla dostaly dýcháním znečištěného vzduchu a potravou
♥ odstranění fluoridů z pitné vody přispívá k odvápnění šišinky mozkové, která produkuje látky zlepšující spánek, intuici, fantazii, invenci, kreativitu, pocity štěstí a zpomalující stárnutí
♥ finanční návratnost investice do vodního filtru je velmi krátká
♥ výše uvedené přínosy výrazně prospějí zdraví vašemu, zdraví vaší rodiny i vašich mazlíčků

 

Každoročně vaše tělo přefiltruje kolem 750 litrů vody. Reverzní osmóza je nejpokročilejší dostupnou technologií čištění vody, která se dnes používá. Speciální struktura membrány, která se svými vlastnostmi podobá membráně živé buňky, je schopna čistit pitnou vodu od téměř všech škodlivin. Membrána má velmi malé póry, které jsou přibližně 200x menší než viry a až 4000x menší než bakterie. Domácí vodní filtry s reverzní osmózou využívají principu metabolismu těla na buněčné úrovni. Pouze molekuly určité velikosti mohou proniknout buněčnou membránou. Čistá voda tedy projde membránou a různé soli a další znečištění zůstanou zachyceny na povrchu membrány reverzní osmózy, odkud jsou propláchnutím vodou odvedeny do odpadního potrubí.

Reverzní osmóza pouze fyzikální cestou bez spotřeby energie a přidávání chemikálií odstraní až 98 % všech minerálních solí, dusičnanů, dusitanů, chloridů, fluoridů a síranů. Odstraní až 96 % kovů, jako je hliník, olovo, rtuť, kadmium, chróm, baryum, arzen a dalších látek, jako například azbest, selen, různé organické sloučeniny, bakterie a také viry.

 

Co obsahují jednotlivé stupně vodního filtru

1. stupeň
Provádí úvodní odstranění hrubších mechanických nečistot. V tomto stupni je vložen polypropylenový filtr s velikostí pórů 5 mikrometrů, který předčistí vodu před dalšími stupni a zbaví ji zrnek písku a rzi, která jsou větší než 5 µm. Tím chrání další stupně před poškozením nebo snížením účinnosti.

2. stupeň
Odstraní z vody pachuť a pach chlóru i dalších chemikálií užitých při úpravě vody, také velkou část organických sloučenin ve vodě rozpuštěných, pesticidů a herbicidů. Ve druhém stupni je vložen filtr z aktivního uhlí.

3. stupeň
Odstranění zbytkových jemných mechanických nečistot a případně uvolněných kousků aktivního uhlí ze druhého stupně filtrace. V tomto třetím stupni je vložen polypropylenový nanofiltr zachycující částice větší než 1 µm.

4. stupeň
Tento nejdůležitější stupeň je vlastní reverzní osmóza. Membrána zachytí až 98 % organických i anorganických nečistot, a to včetně bakterií, virů, dusitanů a dusičnanů. Velikost pórů reversní osmózy je kolem 0,1 nm, což je 0,0000001 mm. Nečistoty ulpělé na povrchu membrány jsou oplachovány a odváděny do kanalizace a čistá voda odtéká do zásobníku vyčištěné vody. Na obrázku vidíte znázorněný princip reverzní osmózy, kde membránou procházejí téměř výhradně molekuly vody. Na tomto principu buňky živých organismů vstřebávají živiny a zbavují se odpadních látek.

Princip reverzní osmózy s oplachováním membrány

5. stupeň
V předposledním stupni je umístěn postkarbonový filtr s aktivním uhlím z kokosových ořechů, který vodě dává příjemnou vůni a lepší chuť a případně odstraní zbytkové organické sloučeniny.

6. stupeň
Posledním stupněm sestavy vodního filtru je mineralizátor, který dodává vodě užitečné minerály a zlepšuje její blahodárný vliv na organismus i chuť vody.

 

Celkové schéma zapojení reverzní osmózy

Schéma zapojení reverzní osmózy

 

Dvoukohoutková samostatná vodovodní baterie, která je s vodním filtrem dodávána, umožňuje vyvedení zvlášť vody pro přímou konzumaci ze 6. stupně sestavy a zvlášť vody z 5. stupně, která je vhodná především na vaření jídel. Baterie může být nainstalována na dřez nebo pult kuchyňské linky, případně jiné místo, které vám bude vyhovovat.

Jednotlivé komponenty systému pro čištění vody jsou spojeny trubkami a rychlospojkami, které umožní rychlou a snadnou instalaci i spolehlivý provoz vodního filtru.

Součástí dodávky jsou také všechny popsané filtrační vložky, potřebné hadice, spojky a adaptéry, dvoukohoutková vodovodní baterie a zásobník na vyčištěnou vodu.
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.