Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Zinek

Zinek

 

Svatební místa Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky

 

Zinek na těchto stránkách je uveden na mnoha místech, ale lže se nám ve všem a všude, tak proč ne ohledně zinku? Všechno může být naprosto obráceně, než se vědci domnívají. Narazil jsem na zajímavou pasáž v knize Arthura Firstenberga, Neviditelná duha:

„Velké množství zinku proniká do našeho životního prostředí, našich domovů a těl skrze průmyslové procesy, galvanizované kovy, a dokonce i plomby v našich zubech. Zinek je v zubní protéze i v motorovém oleji. V pneumatikách automobilů je tolik zinku, že díky jejich neustálému opotřebovávání je zinek jednou z hlavních složek prachu na silnicích – který je smýván do našich pramenů, řek a nádrží, až se nakonec dostane do naší pitné vody.

Skupina vědců ..., které zajímalo, zda nás to všechny náhodou nemůže otravovat, odchovala krysy, které dostávaly vodu s nízkým obsahem zinku. Během třetího měsíce jejich věku měly zvýšenou hladinu zinku v mozku.

Během experimentu na lidech dostávaly těhotné ženy z Bangladéšské slumové oblasti 30 miligramů zinku denně s očekáváním, že to bude prospěšné pro duševní rozvoj a motorické schopnosti jejich dětí. Výzkumníci zjistili přesný opak.

V souběžném experimentu dostávala skupina Bangladéšských kojenců 5 miligramů zinku denně po dobu pěti měsíců a výsledky byly stejně překvapivé: tito kojenci si ve standardních testech mentálního rozvoje vedli hůře.

Vzrůstající množství literatury ukazuje, že zinkové doplňky stravy zhoršují Alzheimerovu chorobu a že cheletační terapie (odkovení organismu) pro snížení hladiny zinku zlepšuje kognitivní funkce pacientů s Alzheimerovou chorobou. Australský tým, který zkoumal vzorky pitev zjistil, že pacienti s Alzheimerem měli v mozku dvojnásobné množství zinku než lidé bez Alzheimera a že čím byla demence závažnější, tím vyšší byla hladina zinku.

Ledviny reagují na celkové množství zinku v těle, nikoliv na množství obsažené v krvi, a proto může být hladina v krvi nízká nikoliv kvůli nedostatku zinku, ale kvůli tomu, že tělo je zinkem přetíženo a ledviny ho z krve odstraňují, jak nejrychleji dovedou.“

 

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.