Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Přírodní léčiva » Lupénka

Lupénka

 

Svatební místa Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky

 

Lupénka, nebo-li psoriáza, bývá podle některých zdrojů způsobena trvalou dehydratací organismu. Většina dalších zdrojů však shodně uvádí špatnou funkci jater, především pak vlivem zanesení toxiny či překyselením organismu. Uvádí se také, že příčinou spuštění projevů lupénky může být dlouhotrvající napětí a stres nebo porucha autoimunity, tedy že vlastní zmatená imunita útočí na tělo. I v další literatuře se uvádí, že lupénka není nemoc kožní, ale nemoc látkové výměny.

Minimálně je potřeba odstranit toxiny ze střev, zajistit správnou funkci střev pro zlepšení imunity a změnit výživu. Dalším možným krokem je pak teprve detoxikace jater. Někdy však stačí pouhá detoxikace střev ke zmizení projevů lupénky. Může jít také o důsledky zahlenění organismu, většinou vlivem konzumace mléka a mléčných výrobků. Je pak snad jasné, že lupénku nelze vyléčit mastičkami zevně, ale pouze vyléčením vnitřních příčin.

Pro léčení lupénky je pak prvořadá otázka, zda chci vcelku pohodlně, ale pouze dočasně odstranit její projevy nebo méně pohodlně, tedy změnou životního stylu, odkyselením a pročišťováním organismu odstranit příčiny lupénky. Pokud odstraním příčinu, pak se nebude potřeba zabývat následky. Ty zmizí samy.

Projevy lupénky jsou v oficiální medicíně potlačovány léky, které polykáme a které mohou mít vedlejší účinky. Na postižená místa jsou předepisovány masti a krémy s hydrokortizony, se steroidy nebo s obsahem dehtu. Jsou prováděny dehtové koupele a postižená místa jsou ozařována ultrafialovým zářením. Takto jsou tělu a pokožce dodávány pouze další toxické látky, kterých se tělo z kůže snaží zbavit třeba tak, že je ukládá do vlasů a ty pak odhazuje.

V lidové medicíně a bylinkářské praxi jsou používány téměř stejným způsobem bylinky a rostliny. Některé rady například doporučují potírat postižená místa odvarem z listí borůvky černé nebo jiné dehtem získaným rafinací z kůry břízy bělokoré. Hodně bylinkářů doporučuje omývání odvarem heřmánku pravého, který má silné protizánětlivé, desinfekční a uklidňující účinky nebo používání heřmánkových mastí.

Za smysluplnější lze považovat rady obsažené v knize Byliny z Boží zahrady od Marie Treben, kde autorka doporučuje především přísnou jaterní dietu, tedy navrhuje odstranění nejpravděpodobnější příčiny vzniku lupénky. Doporučuje také speciální čajové směsi, potírání postižených míst vepřovým střevním sádlem, případně jeho smícháním s čerstvou šťávou vlaštovičníku a dále celkové bylinné koupele. Složení směsí najdete v knize [12].

V další skvělé knize Zelená lékárna autor James A. Duke doporučuje častější slunění a kombinaci slunění se současným užíváním rostlin, které obsahují psoraleny, jako je například andělika lékařská, citrusové plody, mrkev nebo pastiňák. Dále doporučuje zábaly z dalších rostlin, jako je například oves setý nebo výtažek z lékořice lysé. Způsob použití a řadu dalších možností najdete v knize [11].

V díle Herbář léčivých rostlin autoři uvádějí nutnost diety s doplněním především zinkem a vitamínem A, dále použitím léčivých čajů, jejichž složení a způsob přípravy najdete v knize [19]. Doporučují také masti z aloe. Další rostliny k léčení lupenky uvádějí v ostatních částech tohoto poměrně obsáhlého díla [13] - [18].

V zajímavé knize Sám sobě doktorem autor Jiří Cingroš uvádí případ velmi rychlého vyléčení lupénky pomocí několikadenní hladovky. Naznačuje jako příčinu lupénky předávkování účinky léků nebo jejich usazování v těle a uvádí mimo jiné i možnost léčby urinoterapií s rychlými výsledky, pokud nejde o příliš zastaralé onemocnění [23].

Řada knih i dalších zdrojů doporučuje potírat místa s kožními projevy lupénky šťávami pomeranče, pastiňáku, pálivé papriky, citronu, celeru a dalších druhů zeleniny nebo ovoce a poté tato místa vystavit slunci. Domnívám se, že tímto způsobem se nejdříve do postižených míst dostanou vitamíny, enzymy a další fytonutrienty v ovoci či zelenině obsažené a po vystavení na slunci se v kůži díky nim začne vytvářet vitamín D, který kromě kladného účinku na imunitu má mnoho dalších příznivých účinků na organismus a tedy i na pokožku.

Jak naznačují první odstavce, lupénka se dá celkově uzdravit pouze odstraněním příčin. Pokud byla způsobena pouze dehydratací, lze ji snad vyléčit zvýšeným příjmem vody. Při dehydrataci se z těla nedostatečně odplavují toxiny a zvýšené množství toxinů se vždy nakonec projeví na kůži, ať už formou vyrážek, ekzémů nebo lupénky. Je potřeba pít čistou vodu, z níž odfiltrujeme chlór a další škodlivé látky.

Pokud je lupénka způsobena špatnou funkcí jater vlivem zanesení toxiny či překyselení organismu, pak je cestou pro úplné uzdravení detoxikace organismu (viz Zdraví) a odkyselení těla. Detoxikace a odkyselení nám může přinést řadu dalších bonusů, především pak podstatné snížení rizika onemocnění rakovinou. Pro někoho může být lákavá třeba současná redukce obezity. Je potřeba zdůraznit, že pro detoxikaci jater je nutné nejdříve detoxikovat střeva. Někdy již po tomto kroku zmizí všechny projevy lupénky. Jako druhý krok je pak nutné obnovit funkce střevní a žaludeční sliznice a obnovit přirozenou imunitu. Teprve pak lze přistoupit k detoxikaci jater.

Ruský autor Gennadij Malachov ve své knize Jak vyléčit 200 nejčastějších nemocí i v knihách dalších doporučuje mimo pročištění tlustého střeva a jater také pročištění životního pole a jako spolehlivou léčbu lupénky urinoterapii a urinové hladovění, spolu se změnou stravování. [20]

MUDr. Vilma Partyková v knize Hladovění pro zdraví uvádí vysoký počet vyléčení lupénky pomocí řízeného hladovění [24]

Lupénka může být projevem otravy rtutí z amalgámových plomb. Pak je opět potřeba začít odkyselovat tělo, vyčistit a vyzdravit tlusté střevo a pak udělat očistu jater od těžkých kovů. Pomáhá tomu vynechání mléka, bílé mouky, cukru, kávy a alkoholu a také omezení spotřeby masa.

K očistě jater je s úspěchem používána chlorella, dle návodu popsaném v odkazu, která nejprve uvolní rtuť z tkání, naváže ji pak ve střevě na sebe a vyloučí z těla. [25]

Nejíst vepřové, koňské, zaječí, králičí ani telecí maso. Je toxické včetně tuku. Vhodnější je maso ovcí, krav, koz a jelenů, tedy přežvýkavých sudokopytníků, pokud ovšem jsou krmeni trávou a ne granulemi.

Dočasné zlepšení v některých případech přináší použití kyseliny fumarové.

Podle knihy Jde o vaše střevo od Jeana Claude Alixe [35, str. 67] je klíčem odkyselení a očista tlustého střeva. Používal k tomu sám u sebe miniklystýr se zásaditou směsí. Doporučuje také užívat denně gram kadidla a upozorňuje na sorbit, který není při lupénce žádoucí. Ten se vyskytuje v mnoha vitamínových preparátech.

„Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci.“
Hippokrates

 

Přírodní prostředky proti lupénce


Andělika lékařská, Angelica archangelica - zevně potřít a pak se vystavit slunci
Avokádo - zevně potřít a pak se vystavit slunci
Brusnice borůvka, Vaccinium myrtillus - listy (2 lžičky listů zalít 250 ml vroucí vody a louhovat)
Bříza bělokorá, Betula pendula
Celer - zevně potřít a pak se vystavit slunci
Citron - zevně potřít a pak se vystavit slunci
Heřmánek pravý, Matricaria chamomilla
Chlorella
Lékořice lysá
Len setý, Linum usitatissimum
Levandule lékařská, Lavandula angustifolia
Mrkev - zevně potřít a pak se vystavit slunci
Oves setý
Pálivá paprika - zevně potřít a pak se vystavit slunci
Pastiňák - zevně potřít a pak se vystavit slunci
Pomeranč - zevně potřít a pak se vystavit slunci
Růže šípková - tinktura [23]
Vlaštovičník větší, Chelidonium majus - mast [23]
Zemědým lékařský, Fumaria officinalis

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

Léčba lupénky, přírodní alternativa (John O. A. Pagano, Triton, 2012)
[10] Pryč s kyselostí (Kurt Tepperwein, nakl. Noxi 2011)
[11] Zelená lékárna (James A. Duke, nakl. PWP Praha 2006), strana 222
[12] Byliny z Boží zahrady (Maria Treben, Eminent 2009), strana 186
[13] Herbář léčivých rostlin, 1. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1994), strana 120, 136, 152, 168, 228, 256, 284
[14] Herbář léčivých rostlin, 2. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1995), strana 116, 128
[15] Herbář léčivých rostlin, 3. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 2002), strana 116, 276
[16] Herbář léčivých rostlin, 4. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1996), strana 32, 60, 68, 80, 144, 188, 196
[17] Herbář léčivých rostlin, 5. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1996), strana 68, 104, 161
[18] Herbář léčivých rostlin, 6. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1996), strana 20, 162
[19] Herbář léčivých rostlin, 7. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1999), strana 148
[20] Jak vyléčit 200 nejčastějších nemocí (Gennadij Malachov, Eugenika 2007)
[22] Nespěchejte do rakve (Tomáš Kašpar, Akademie úspěchu, 2013)
[23] Sám sobě doktorem (Jiří Cingroš, EUROMEDIA GROUP a.s., 2003)
[24] Hladovění pro zdraví (MUDr. Vilma Partyková, Impuls, 2017)
[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
[28] Krutá hra o tvé zdraví (Tomáš Kašpar, Akademie úspěchu, 2016)
[29] Život bez pšenice (William Davis, Jota 2013)
[35] Jde o vaše střevo (Jean-Claude Alix, Dialog 2015)
Internetové zdroje








Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.