Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Chlorella

Chlorella

 

Svatební místa Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky

 

Chlorella je mikroskopická jednobuněčná sladkovodní řasa, která sloužila již v dávných dobách lidem jako energetická a bílkovinná potravina. Staré kultury ji využívaly jako pramen zdraví a dlouhého života. Má velmi silnou schopnost vázat škodliviny z životního prostředí včetně těžkých kovů a napomáhat k jejich vylučování.

Doporučuji vyhledat produkt ekologického zemědělství ve kvalitě BIO a dát si pozor na to, zda je dezintegrovaná. To znamená, zda má mechanicky rozrušenou celulózovou stěnu, abychom se dostali k vzácným živinám uvnitř. Bez dezintegrace chlorellu nedovedeme strávit.

Chlorella pomáhá zvýšit imunitu, příznivě ovlivňuje pH organismu, podporuje trávení, pomáhá zlepšit stav diabetiků a mírní negativní dopady stresu. Má však především vynikající detoxikační účinky.

Chlorela obsahuje většinu důležitých vitaminů a minerálů. Najdeme zde také vitamin B12, který se v rostlinách vyskytuje vzácně, a proto také často chybí vegetariánům, vysoký obsah železa, vápníku obsahuje 11x více než mléko.

Bílkoviny obsažené v chlorelle jsou více podobné živočišným, než rostlinným, ale jsou o hodně zdravější, než klasické živočišné proteiny.

Jednu z nejdůležitějších složek chlorelly představuje tzv. růstový faktor, který výrazně podporuje buněčný růst. Pomáhá celkovému posílení a omlazení organismu a podporuje hojení ran.

Chlorella má nejvyšší obsah chlorofylu ze všech rostlin. 5x více než spirulina a 10x více než vojtěška. Chlorofyl výrazně pomáhá zlepšit krevní obraz, urychlit hojení ran a potlačit tělesné pachy. Chlorofyl je po vodě nejsilnější detoxikační a čisticí prostředek v přírodě.

Buněčné stěny chlorelly z celulózy díky látce sporopollein nevratně vážou těžké kovy a dopravují je střevem z těla pryč. Chlorela povzbuzuje také uvolňování a vylučování těžkých kovů z usazenin. Je proto nejlepším prostředkem k detoxikaci od těžkých kovů. S úspěchem se využívá při otravách arsenem nebo podstatně častěji rtutí z amalgámu ze zubních plomb.

U lidí bylo při vědecké studii sledováno vylučování toxických karcinogenů z těla a bylo zjištěno, že opravdu množství těchto látek chlorella snížila. Při pokusech s druhem chlorella vulgaris dokázala u zvířat kontaminovaných rtutí a olovem zvýšit vylučování těchto kovů z těla a snížit jejich hladinu v krvi. Také byl při dalších studiích posílen imunitní systém, snížen vysoký krevní tlak, snížen LDL cholesterol. Chlorella pyrenoidosa zlepšuje metabolismus cukrů a snižuje hladinu cukru v krvi.

Díky přírodnímu antibiotiku chlorellinu má chlorella silné antibakteriální účinky. Dokáže pomoci zastavit či potlačit řadu infekcí včetně borreliózy. Ovšem na rozdíl od všech chemických antibiotik nepoškozuje střevní mikroflóru.

Zvláště citlivým osobám se mohou při užívání chlorelly vyrazit vřídky, akné, vyrážka nebo ekzém. Mohou nastat bolesti břicha, hlavy i pocit na zvracení či lehká horečka. Jde o projevy, kdy tělo aktivně vylučuje toxické látky. Nejedná se o alergii, ale o očistné projevy. Jakmile vyšší dávky chlorelly naváží toxiny ve střevě na sebe, měly by příznaky zmizet.

Chlorella nejprve mobilizuje a uvolní rtuť z tkání, naváže ji pak ve střevě na buněčné membrány chlorelly a vyloučí z těla. Aby se zamezilo zpětnému ukládání rtuti při malých dávkách chlorely, užívá se dle [25] první den 2 tablety, druhý den 3 tablety, až na 4-6 tablet denně, případně víc. Záleží totiž samozřejmě na velikosti tablet. Maximální množství se pozná podle toho, kdy se objeví příznaky uvolňování rtuti, tedy bolesti hlavy nebo svalů, nevolnost, pálení žáhy. Každý devátý a desátý den se vezme desetinásobek denní dávky, tedy 40-60 tablet, pokud jste se dostali na 4-6 tablet. Takto se dávkuje ve třech sériích 30 dní. Poté se udělá dvoudenní pauza a znovu se podává 4-6 tablet denně s navýšením devátý a desátý den na 40-60 tablet. Je potřeba celou dobu opravdu hodně pít čistou vodu, jinak může docházet k velmi nepříjemné zácpě. Účinky může ve druhé sérii podávání zesílit koriandr, česnek anebo česnek medvědí, které napomáhají k vyloučení kovů přes střeva.

Pozor, tablety od různých dodavatelů jsou různě velké - od 200 mg do 1000 mg a chlorella je dodávána i v prášku, proto je nutné ono výše uvedené počáteční testování množství, a proto také dále navíc uvádím vlastní závěry z testování na sobě. Nevím, zda jde v informaci o počtu tablet o nedokonalost z původního zdroje knihy nebo o problém přepisu autorem knihy nebo překladatelem. Každopádně tato velmi důležitá informace o váze jedné tablety v knize [25] chybí.

Podle vlastní zkušenosti s tabletami druhu chlorella vulgaris o váze 250 mg, na nichž se uvádí dávkování 9 až 15 tablet za den, jsme si brali první den 2x po 4 tabletách, druhý den 3x po 4 tabletách, pak 3x5, 3x6, 3x7 a 3x8. Při dávce 3x denně po 6 tabletách se objevily lehké problémy spojené s uvolňováním těžkých kovů, a to motání hlavy. Další dny s dávkováním 3x7 až 3x po 8 tabletách se přidalo svědění kůže, vyrážky na kůži a bolesti hlavy. Proto bylo dávkování až do 8. dne sníženo na výrobcem doporučenou maximální denní dávku 3x po 5 tabletách, tedy 15 tablet denně. Uvedené příznaky ihned zmizely. Devátý a desátý den jsme pak brali 6x po 10 tabletách, což je čtyřnásobek maximální doporučené denní dávky uvedené na výrobku. Je to současně uvedených maximálně 60 tablet dle knihy [25] , ale není to zdaleka desetinásobek denní dávky, kterou jsme bez příznaků snesli.

Nejlepší ceny za chlorellu jsou pro větší balení. Kupujte v BIO kvalitě.

Užívá se půl hodiny před jídlem a hodně se zapíjí.

Na český trh je dodávána chlorella z Číny, Tchaiwanu, Koreje a Japonska, ale je k dostání také chlorella pěstovaná na třeboňsku (BIOCEN Laboratories s.r.o.). Co se kvality týká, je rozhodnutí sporné, protože dodavatelé se vzájemně pomlouvají a informace jsou rozporuplné. Podle některých testů by snad měla být nejlepší chlorella z Koreje. Kromě českých dovozců zvažte také např. zahraniční stránky iherb com.

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Materiály dodavatelů chlorelly na český trh
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.