Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Spirulina

Spirulina

 

Svatební oznámení Snubní prsteny

 

Spirulina je mikroskopická jednobuněčná sladkovodní řasa, která sloužila již v dávných dobách lidem jako energetická a bílkovinná potravina. Spirulina je jedním z nejbohatších přírodních zdrojů živin. Je ideálním potravinovým doplňkem, lehce stravitelná, s vysoce hodnotnými rostlinnými bílkovinami a všemi esenciálními mastnými nenasycenými aminokyselinami přesně v doporučované kombinaci. Staré kultury ji využívaly jako pramen zdraví a dlouhého života.

Spirulina je jako každodenní potravinový doplněk vhodná pro každého, a to i pro děti a starší lidi. Používá se také při pročišťování a při rekonvalescenci.

Obsahuje proteiny, antioxidanty, karotenoidy, fotopigmenty chlorofyl a fykocyanin ze sluneční energie, řadu minerálů (s vysokým obsahem železa), vitamínů a enzymů. Jako jeden z mála rostlinných zdrojů obsahuje vitamín B12. Chlorofyl, fykocyanin, železo, vitamín B12 a kyselina listová obsažené ve spirulině výrazně podporují zdravou krvetvorbu. Chróm pomáhá efektivně využít glukózu a přispívá ke stabilizaci krevního cukru.

Spirulina podporuje kožní metabolismus, hojení ran a vředů. Pomáhá odstranit chronickou zácpu a plynatost, podporuje tvorbu probiotických kultur. Čistí trávicí ústrojí a obnovuje zdravou střevní mikroflóru. Je bohatým zdrojem chlorofylu který má výrazné detoxikační vlastnosti. Pomáhá z organismu odstraňovat těžké kovy, chemické toxiny a další jedovaté látky. Regeneruje jaterní tkáň a pročišťuje krevní řečiště. Spirulina působí jako silný antioxidant. Obsahuje významné množství beta karotenu, antioxidační enzymy glutation a superoxid dismutazu, které pomáhají neutralizovat škodlivé účinky volných radikálů. Fykocyanin pomáhá snižovat toxicitu v ledvinách a přispívá k ochraně ledvinových buněk. Výrazně podporuje funkce imunitního systému a posiluje obranyschopnost organismu proti virovým onemocněním.

Užívá se podle potřeby dvakrát až třikrát denně 5 tablet po 400 mg nebo jedna až tři čajové lžičky prášku spolu s větším množstvím vody mezi jídly nebo spolu s jídlem. Množství může být navýšeno.

 

Varování

Bezpečnost použití rostlin, léčiv, potravinových doplňků a prostředků i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Další informace jsou obsaženy v uvedených zdrojích literatury a na internetu. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy navštívit svého odborného lékaře. Účelem je pouze informace o používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou lékařem.

 

Literatura

[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají cookies pro sledování návštěvnosti a odhalení chyb stránek. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.


TOPlist