Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Spirulina

Spirulina

 

Svatební místa Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky

 

Spirulina je mikroskopická jednobuněčná sladkovodní řasa, která sloužila již v dávných dobách lidem jako energetická a bílkovinná potravina. Spirulina je jedním z nejbohatších přírodních zdrojů živin. Je ideálním potravinovým doplňkem, lehce stravitelná, s vysoce hodnotnými rostlinnými bílkovinami a všemi esenciálními mastnými nenasycenými aminokyselinami přesně v doporučované kombinaci. Staré kultury ji využívaly jako pramen zdraví a dlouhého života.

Spirulina je jako každodenní potravinový doplněk vhodná pro každého, a to i pro děti a starší lidi. Používá se také při pročišťování a při rekonvalescenci.

Obsahuje proteiny, antioxidanty, karotenoidy, fotopigmenty chlorofyl a fykocyanin ze sluneční energie, řadu minerálů (s vysokým obsahem železa), vitamínů a enzymů. Jako jeden z mála rostlinných zdrojů obsahuje vitamín B12. Chlorofyl, fykocyanin, železo, vitamín B12 a kyselina listová obsažené ve spirulině výrazně podporují zdravou krvetvorbu. Chróm pomáhá efektivně využít glukózu a přispívá ke stabilizaci krevního cukru.

Spirulina podporuje kožní metabolismus, hojení ran a vředů. Pomáhá odstranit chronickou zácpu a plynatost, podporuje tvorbu probiotických kultur. Čistí trávicí ústrojí a obnovuje zdravou střevní mikroflóru. Je bohatým zdrojem chlorofylu který má výrazné detoxikační vlastnosti. Pomáhá z organismu odstraňovat těžké kovy, chemické toxiny a další jedovaté látky. Regeneruje jaterní tkáň a pročišťuje krevní řečiště. Spirulina působí jako silný antioxidant. Obsahuje významné množství beta karotenu, antioxidační enzymy glutation a superoxid dismutazu, které pomáhají neutralizovat škodlivé účinky volných radikálů. Fykocyanin pomáhá snižovat toxicitu v ledvinách a přispívá k ochraně ledvinových buněk. Výrazně podporuje funkce imunitního systému a posiluje obranyschopnost organismu proti virovým onemocněním.

Užívá se podle potřeby dvakrát až třikrát denně 5 tablet po 400 mg nebo jedna až tři čajové lžičky prášku spolu s větším množstvím vody mezi jídly nebo spolu s jídlem. Množství může být navýšeno.

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.