Lužice

Vlajka obce Lužice Znak obce Lužice

 

Obecní úřad Lužice, Česká 592/1, 696 18 Lužice u Hodonína
Telefon: 518 357 225, fax: 518 357 225
E-mail: obec@luziceuhodonina.cz
www.luziceuhodonina.cz

 

Základní údaje obce Lužice

Kraj: Jihomoravský
Okres: Hodonín

Nadmořská výška: 176 m n.m.
Počet obyvatel k 1.1.2010: 2834
První písemná zmínka pochází z roku 1324

Části obce: Lužice

 

Vlajka a znak obce Lužice

Právo užívat vlajku bylo obci Lužice uděleno předsedou poslanecké sněmovny dne 27. dubna 1999 pod číslem rozhodnutí 15. List tvoří tři svislé pruhy, zelený, žlutý a zelený v poměru 3:1:2. V žerďovém pruhu u žerdě je vyobrazen bílý vinařský nůž – kosíř se žlutou rukojetí hrotem nahoru a ostřím obráceným k vlajícímu okraji a ke dvěma bílým šesticípým hvězdám pod sebou. Poměr šířky k délce je 2:3.

Právo užívat znak bylo obci Lužice uděleno předsedou poslanecké sněmovny dne 27. dubna 1999 pod číslem rozhodnutí 15. V zeleném štítě pod stříbrným položeným vinařským nožem - kosířem se zlatou rukojetí je zobrazen zlatý naftařský kozlík provázený vpravo dole a vlevo nahoře stříbrnou hvězdou.

 

Památky a významné stavby obce Lužice

Sousoší Piety s křížem, kulturní památka, Lužice
Kostel sv. Augustina, Lužice

Zdroj: Národní památkový ústav

 

Chráněné přírodní lokality na území obce Lužice

Soutok - Podluží, evropsky významná lokalita (smíšené jasanovo-olšové lužní lesy, dubohabřiny, přirozené vodní nádrže s vegetací, vodní toky s vegetací, bahnité břehy řek s vegetací, polopřirozené suché trávníky a křoviny na vápnitých podložích, nivní louky říčních údolí, smíšené lužní lesy s dubem letním, jilmem vazem, jilmem habrolistým, jasanem ztepilým nebo jasanem úzkolistým podél řek, lokalita páchníka hnědého, svinutce tenkého, bolena dravého, kuňky ohnivé, bobra evropského, tesaříka obrovského, sekavce, lesáka rumělkového, hrouzka běloploutvého, ježdíka dunajského, ježdíka žlutého, vydry říční, ohniváčka černočárného, piskoře pruhovaného, ostruchy křivočaré, hořavky duhové, čolka dunajského, velevruba tupého, drska většího)

Zdroj: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

 

Snubní prsteny a svatební oznámení Lužice

Svatební agentura je ve vaší blízkosti, a to doslova na dosah ruky. Přímo u vás doma si můžete objednávat svatební oznámení i snubní prsteny za ceny výrobců. Vyberte si jen, na co se podíváte dřív.
Snubní prsteny s obrovským výběrem najdete za skvělé ceny na stránkách www.Levne-Snubni-Prsteny.cz. Zlaté ze 14ti karátového zlata i ocelové snubní prsteny z chirurgické oceli.
Svatební oznámení levně najdete na stránkách www.Mottak.cz, přičemž se současně jedná o luxusní svatební oznámení, nad jejichž objednáním nemusíte váhat.

 

 

Prosba (především k zastupitelům obce Lužice):

Pokud najdete na této stránce chybné údaje nebo byste rádi stránku doplnili svými texty pro Lužice, pošlete e-mail s vašimi texty na adresu
fotodoma@gmail.com

Nezapomeňte uvést, že se jedná o Lužice

 

Odkaz na stránku Lužice

Pokud byste chtěli využít tuto stránku coby doplňující zdroj údajů k vašemu webu a externí galerii fotek, stačí do zdrojového kódu vašich webových stránek vložit následující kód:

<a href="http://www.fotodoma.cz/ho-luzice/" title="Lužice na Fotodoma.cz">Lužice</a>

V případě, že webové rozhraní vašeho webu vytváří odkazy samo, pak vložte na stránku jen:

Lužice na http://www.fotodoma.cz/ho-luzice/

 

 
 

Líbí se vám tato stránka?
Dejte o ní vědět prostřednictvím odkazu nebo své sociální sítě.

Chcete podpořit rozvoj těchto stránek?

Objednávejte jejich prostřednictvím svatební oznámení a zlaté snubní prsteny a doporučte to také svým známým.
Kromě toho, že nás podpoříte, současně také sami ušetříte, neboť ceny jsou nižší, než ve většině kamenných prodejen.

Používejte naše fotografie, ať už zdarma za odkaz nebo jako komerční licence.
Pomozte nám určovat rostliny.
Pošlete nám originální texty k již existujícím stránkám. Zveřejníme je včetně jména autora, případně odkazu na jeho stránky.

:)