Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Zkušenosti

Zkušenosti se zdravým stylem

 

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny

Tato stránka popisuje zkušenosti a výsledky změny životního stylu podle možností uvedených na stránce Zdraví

 

Zkušenost 1

Již přes třicet let mám potíže s alergiemi, a to jak na pyly, slunce, tak i na některé potraviny. Bohužel, především na ty rádoby zdravé potraviny. Již po dvou týdnech, co jsem začala ve velké míře jíst BIO zeleninu a BIO ovoce, najednou není pro mě problém sníst mrkev. Dřív se mi po mrkvi srážela krev pod kůží a dělaly se mi krvavé podlitiny. Alergolog mě varoval, že další fází této alergie na mrkev bude dušení. Mohu teď také jíst papriku, kterou jsem dřív vůbec nemohla strávit. Stejně tak okurky a spoustu další zeleniny. Mám podezření, že jsem neměla alergii na zeleninu, ale na ta chemická „dochucovadla“, která konvenční zelenina obsahuje díky honbě několika lidí za vyššími zisky.

Poté, co jsem přestala pít běžné pasterizované a UHT mléko z marketu a vypustila z jídelníčku skoro všechny mléčné výrobky, kromě několika v BIO kvalitě, nakupované z Ekofarmy ve Štítné nad Vláří, opustily mě již čtyři roky trvající bolesti zad. Po pouhých dvou týdnech změny životosprávy.

Měla jsem dřív také problémy s delší jízdou autem, protože se mi za jízdy dělalo špatně, i když jsem řídila. Žaludek kvašením produkoval spoustu vzduchu a tak byla jízda provázena neustálým říháním. Navštívila jsem několik lékařů, ale žádný mi s tím nepomohl ani neporadil. Po jednom měsíci změny životosprávy jezdím autem bez problémů.

Jsem nyní o hodně čilejší, což může být také částečně tím, že jsem shodila za jeden a půl měsíce tři kila váhy, přestože si občas smlsnu na čokoládě. Zlepšila se mi také pleť. Přestože ráda vařím, téměř všechnu zeleninu a samozřejmě ovoce jím syrové. Syrová strava je tak vydatná, že za týden utratím v obchodě za BIO zeleninu a ovoce polovinu peněz, než bych utratila za všechny konvenční potraviny předtím. Tedy touto stravou lze šetřit kromě zdraví i peněženku.

Nyní jsem si ještě pořídila odšťavňovač a objevuji chuť a blahodárné účinky čerstvých rostlinných šťáv.

Pořídila jsem si také zatím jednoduchý filtr na vodu, přestože mám vlastní studnu a po čase plánuji pořídit filtr lepší.

Mobil téměř nepoužívám díky zdejšímu špatnému signálu a internet mám vedený z modemu kabelem bez wi-fi. Telefon je mnohem levnější přes internet. Dnes oceňuji, že je u nás slabý signál a tudíž málo elektrosmogu. Světelný smog je malý z naprosto zbytečného veřejného osvětlení a ten řeším těžkými závěsy v ložnici.

 

Zkušenost 2

1. měsíc

Až do vánoc se moje snídaně skládaly z jogurtu (většinou Activia) a kafe s mlékem. Jelikož nechodím moc často do obchodu, mléko bylo vždy UHT, tedy ošetřené vysokoteplotním záhřevem, aby dlouho vydrželo. Takové kafe jsem si dával denně ještě většinou dvě nebo tři a považoval jsem to za zdraví prospěšný příjem vápníku formou mléka. Jinak jsem byl spíš buchtový než masový jedlík a v poměru s jinými lidmi jsem jedl málo, ale zato rychle.

Při hledání alternativních metod léčby pro dceru jsem narazil na informaci, že UHT mléko vůbec zdraví neprospívá, ale naopak zahleňuje tělo a zdraví škodí. Proto už další den byl bez kafe s mlékem a začal jsem se pídit po dalších informacích ohledně stravy a aplikovat je na sebe.

Namísto kafe jsem si začal dávat sklenici mírně teplé vody s citronovou šťávou, bylinkové čaje a večer těsně před spaním sklenici teplé vody bez citronu. Taky bylo ihned nakoupeno za pár stovek BIO zeleniny a ovoce. S překvapením se mi potvrdily vyčtené informace, že k nasycení stačí mnohem méně syrové BIO zeleniny než zeleniny konvenční tepelně zpracované. Samozřejmě jsem nevyhodil všechny staré zásoby potravin, a tak proběhly i nějaké ty buchtové a klobáskové orgie a staré zásoby jsou postupně spotřebovávány. Jinak se teď snažím jíst do polosyta a jíst, jen když dostanu hlad. Vynikající vlastností syrové stravy je, že se s jídlem nemusí čekat na uvaření. Čekání na jídlo u mě dřív startovalo migrénu. Pouze vršky brokolice vždy končí v zeleninové polévce, protože mi byly za syrova pocitově protivné. Květákové jsou mňam. Taky jsem na noc začal vypínat wi-fi i telefon kvůli elektrosmogu.

Od ledna přibyla v bytě váha, pytel sody bicarbony na odkyselování a pytlík křemeliny. Ležet několik hodin ve vaně v sodě ale nebylo nic pro mě, jsem člověk akční, takže jsem vzal zavděk raději pouze sodnými koupelemi nohou, což u počítače není problém. Také s užíváním křemeliny jsem už po týdnu seknul, protože jsem po ní měl zácpu. Možná to ale chtělo jen pít víc vody.

Každopádně průběžné výsledky po prvním měsíci jsou celkem zajímavé:
1) Úbytek na váze za pouhé tři týdny je 2,7 kg, tedy skoro kilo týdně - přikládám to hlavně pročišťování střev syrovým ovocem a zeleninou. Škoda, že jsem se nezvážil už v prosinci, kdy jsem se syrovou stravou začal ládovat.
2) Téměř mě opustily bolesti kolen, takže se nemusím při chůzi dolů po schodech belhat kolem zábradlí. Možná je to zvýšeným pitím čisté vody, možná čerstvou grapefruitovou šťávou. Plánuji vyzkoušet ještě bobkový list. Taky se mi o hodně snáze obouvají a zavazují boty.
3) Zmenšily se mi bolesti pravé ruky, které mě už dva roky obšťastňovaly po prodělaném zánětu šlach
4) Opustilo mě ranní smrkání a kýchání, zřejmě drastickým omezením mléka a výrobků z něj. Říkal jsem tomu alergie na vstávání do práce.
5) Přestalo mi neustále slzet pravé oko, zřejmě díky pročištění a odkyselování (slzení prý bývá způsobeno otravou formaldehydem z nábytku, koberců nebo oblečení)
6) Zmenšila se četnost bolestí hlavy, migrény
7) Někam zmizel ekzém z břicha
8) Zmenšily se problémy se svěděním nohou, což bylo během zimy dost otravné a nohy byly přes noc nevědomky rozškrábávány do krve
9) Hlava přestala být tak otupělá, jako v poslední době předtím
10) Díky úbytku váhy jsem pohyblivější
11) Zlepšila se mi kůže kolem nehtů; nemám už záděry, které byly u mě běžné
12) Po letech se mi zas v noci něco zdálo
13) Překvapivě mohu žít bez kofeinu a jsem dokonce čilejší. Kofein je pouze návyková droga.

Je to úžasné, kolik se toho zlepšilo, když uvážím, že zase tak moc jsem toho pro zdraví zatím neudělal.

2. měsíc

Výsledky prvního měsíce mě povzbudily k tomu, že jsem se odhodlal k očistě střev šankhaprakšálana. Dostal jsem se k vypití 12. sklenice osolené vody, ale pak už jsem se nedonutil k další, přestože odchozí voda nebyla úplně čistá. Slaná voda je odporná. Asi při šankhaprakšálaně dochází k dost intenzivní dehydrataci, protože ke konci při čtvrtém cviku se mi vždy celkem dost motala hlava. Cviků, hlavně prvního, doporučuji z vlastní zkušenosti rovnou udělat víc, případně je dělat pořádně.

Osobně bych příště volil psyllium v kombinaci s yuccou, přestože je to poněkud časově náročnější.

Taky jsem si ověřil, že sůl zadržuje vodu v těle. Druhý den po šankhaprakšálaně jsem měl o kilo víc, přestože by měla být váha teoreticky nižší o vyplavené usazeniny, ale třetí den se váha vrátila zpět a čtvrtý dokonce o kilo klesla.

Mimochodem, po jedné jediné večeři s kefírem jsem další ráno zase kýchal a smrkal o sto šest. A to byl BIO kefír. Končím s mlékem nadobro. Snad někdy v budoucnu výjimečně buchty s tvarohem, ať mám čtyři bílé jedy pěkně pohromadě. Taková malá občanská neposlušnost v mezích zákona.

Zjišťuji, že sporák, myčka a téměř celá kuchyňská linka jsou vlastně zbytečnosti.

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají cookies pro sledování návštěvnosti a odhalení chyb stránek. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.