Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Psyllium

Psyllium

 

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny Plastová okna a dveře

 

Psyllium - prášek ze slupek z jitrocele vejčitého, Plantago ovata, se používá především k pročišťování střev. Díky vysoké bobtnavosti skvěle zlepšuje vyprazdňování. Při dostatečném příjmu vody nabobtná až na padesátinásobek původního objemu. Slupky na sebe ve střevě navazují a odstraňují usazeniny.

Jedná se o tu nejjednodušší pročišťovací kůru pro střeva, pokud máte odpor nebo jiný důvod k nepoužití průplachů střev pomocí šankhaprakšálany, výplachů nebo klystýrů.

Užívá se tak, že se čajová lžička až dvě prášku rozmíchá ve sklenici vody nebo ovocné či zeleninové šťávy a rychle se vypije. Pokud zaváháme, musíme sklenici vyjíst lžičkou. Je potřeba hodně zapíjet nejméně půl litrem vody, jinak si můžete způsobit zácpu. Poté byste neměli dvě hodiny jíst, abyste nezmenšili očistné působení a zabránili zácpě.

Psylliová slupka může být velmi nebezpečná. Lidé to mají tendenci přehánět a nepít dostatek vody. Bez dostatku vody vytvoří obří žvýkačku a ucpe trávicí systém. A někdy je potřeba jít na pohotovost, aby jej znovu otevřeli. I pouhá lžíce psyllia to dokáže bez dostatečného množství vody.

Použít jen velmi malé množství psyllia, jako je čtvrt čajové lžičky, v kombinaci s alespoň 350 ml vody.

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Internetové zdroje








Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.