Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Psyllium

Psyllium

 

Svatební oznámení Snubní prsteny

 

Psyllium - prášek ze slupek z jitrocele vejčitého, Plantago ovata, se používá především k pročišťování střev. Díky vysoké bobtnavosti skvěle zlepšuje vyprazdňování. Při dostatečném příjmu vody nabobtná až na padesátinásobek původního objemu. Slupky na sebe ve střevě navazují a odstraňují usazeniny.

Jedná se o tu nejjednodušší pročišťovací kůru pro střeva, pokud máte odpor nebo jiný důvod k nepoužití průplachů střev pomocí šankhaprakšálany, výplachů nebo klystýrů.

Užívá se tak, že se čajová lžička až dvě prášku rozmíchá ve sklenici vody nebo ovocné či zeleninové šťávy a rychle se vypije. Pokud zaváháme, musíme sklenici vyjíst lžičkou. Je potřeba hodně zapíjet nejméně půl litrem vody, jinak si můžete způsobit zácpu. Poté byste neměli dvě hodiny jíst, abyste nezmenšili očistné působení a zabránili zácpě.

 

Varování

Bezpečnost použití rostlin, léčiv, potravinových doplňků a prostředků i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Další informace jsou obsaženy v uvedených zdrojích literatury a na internetu. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy navštívit svého odborného lékaře. Účelem je pouze informace o používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou lékařem.

 

Literatura

[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají cookies pro sledování návštěvnosti a odhalení chyb stránek. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.


TOPlist