Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Lapacho

Lapacho

 

Svatební oznámení Snubní prsteny

 

Lapacho je vnitřní kůra jihoamerického stromu lapacho, Tabebuia cortex. Lapachový strom roste v čistých deštných lesích Jižní Ameriky na vápenaté půdě bohaté na železo.

Čaj z této kůry je známý buď pod názvem lapacho nebo jako Inka Tee, což vychází z toho, že je používán jihoamerickými indiány.

Lapacho má velmi vysoký podíl minerálů a stopových prvků. Obsahuje hodně vápníku, železa, draslíku, mědi, zinku, manganu, bóru, hořčíku, fosforu, chromu, jódu, molybdenu, stříbra, zlata atd. Lapacho zlepšuje imunitu a obranné síly organismu a posiluje strukturu buněk. Pomáhá k ochraně buněk a tkání před oxidativním poškozením, podporuje vylučovací funkce ledvin, čímž pomáhá k detoxikaci organizmu a zmírnění alergických reakcí. Pomáhá udržet normální krevní tlak a pomáhá při rekonvalescenci. Jeho účinek při detoxikaci zvyšuje současný příjem vitamínu C.

2-3 čajové lžičky necháme lehce povařit 5 minut v jednom litru slabě vroucí vody, pak necháme ještě 15 minut louhovat a scedíme. Lze louhovat také zastudena 12 až 24 hodin. Macerát bude mít lehce nasládlou příjemnou chuť. Pije se po doušcích 2 až 3 šálky rozděleně po celý den. Vždy po 6 týdnech přerušíme kúru na 1 měsíc. Pro preventivní užívání připravujeme čaj pouze z jedné lžičky.

 

Varování

Bezpečnost použití rostlin, léčiv, potravinových doplňků a prostředků i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Další informace jsou obsaženy v uvedených zdrojích literatury a na internetu. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy navštívit svého odborného lékaře. Účelem je pouze informace o používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou lékařem.

 

Literatura

[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají cookies pro sledování návštěvnosti a odhalení chyb stránek. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.


TOPlist