Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Lapacho

Lapacho

 

Svatební místa Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky

 

Lapacho je vnitřní kůra jihoamerického stromu lapacho, Tabebuia cortex. Lapachový strom roste v čistých deštných lesích Jižní Ameriky na vápenaté půdě bohaté na železo.

Čaj z této kůry je známý buď pod názvem lapacho nebo jako Inka Tee, což vychází z toho, že je používán jihoamerickými indiány.

Lapacho má velmi vysoký podíl minerálů a stopových prvků. Obsahuje hodně vápníku, železa, draslíku, mědi, zinku, manganu, bóru, hořčíku, fosforu, chromu, jódu, molybdenu, stříbra, zlata atd. Lapacho zlepšuje imunitu a obranné síly organismu a posiluje strukturu buněk. Pomáhá k ochraně buněk a tkání před oxidativním poškozením, podporuje vylučovací funkce ledvin, čímž pomáhá k detoxikaci organizmu a zmírnění alergických reakcí. Pomáhá udržet normální krevní tlak a pomáhá při rekonvalescenci. Jeho účinek při detoxikaci zvyšuje současný příjem vitamínu C.

2-3 čajové lžičky necháme lehce povařit 5 minut v jednom litru slabě vroucí vody, pak necháme ještě 15 minut louhovat a scedíme. Lze louhovat také zastudena 12 až 24 hodin. Macerát bude mít lehce nasládlou příjemnou chuť. Pije se po doušcích 2 až 3 šálky rozděleně po celý den. Vždy po 6 týdnech přerušíme kúru na 1 měsíc. Pro preventivní užívání připravujeme čaj pouze z jedné lžičky.

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.