Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Vápník

Vápník

 

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny

Vápník - ze zeleniny, která obsahuje co nejméně kyseliny šťavelové, tedy nejíst špenát a rebarboru

Vstřebávání vápníku podporuje:
Vitamín D - přírodní, ne syntetický
Vitamín K2
Hořčík
Fosfor
Bílkoviny
Pohyb

Vstřebávání vápníku snižují:
Fytáty a šťavelany - vyskytují se např. ve špenátu a rebarboře
Káva
Alkohol
Cukr
Léky obsahující hliník

Mléko a mléčné výrobky paradoxně nejsou vhodnými zdroji vápníku. Existuje pojem vápníkový paradox, který říká, že v zemích s největší spotřebou mléka je největší výskyt zlomenin kostí a onemocnění řídnutím kostí.

Jíst:
Mák - obsahuje ve stejném objemu 12x více vápníku než kravské mléko
Mandle - obsahují dvojnásobek vápníku co mléko
Listovou zeleninu, především tmavě zelenou
Zeleninové šťávy
Naklíčené fazole
Naklíčený hrášek
Vrcholák arjuna - výtažek

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají cookies pro sledování návštěvnosti a odhalení chyb stránek. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.