Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Vápník

Vápník

 

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny

Vápník - ze zeleniny, která obsahuje co nejméně kyseliny šťavelové, tedy nejíst špenát a rebarboru

Vstřebávání vápníku podporuje:
Vitamín D - přírodní, ne syntetický
Vitamín K2
Hořčík
Fosfor
Bílkoviny
Pohyb

Vstřebávání vápníku snižují:
Fytáty a šťavelany - vyskytují se např. ve špenátu a rebarboře
Káva
Alkohol
Cukr
Léky obsahující hliník

Mléko a mléčné výrobky paradoxně nejsou vhodnými zdroji vápníku. Existuje pojem vápníkový paradox, který říká, že v zemích s největší spotřebou mléka je největší výskyt zlomenin kostí a onemocnění řídnutím kostí.

Jíst:
Mák - obsahuje ve stejném objemu 12x více vápníku než kravské mléko
Mandle - obsahují dvojnásobek vápníku co mléko
Listovou zeleninu, především tmavě zelenou
Zeleninové šťávy
Naklíčené fazole
Naklíčený hrášek
Vrcholák arjuna - výtažek

 

Varování

Bezpečnost použití rostlin, léčiv, potravinových doplňků a prostředků i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Další informace jsou obsaženy v uvedených zdrojích literatury a na internetu. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy navštívit svého odborného lékaře. Účelem je pouze informace o používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou lékařem.

 

Literatura

Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají cookies pro sledování návštěvnosti a odhalení chyb stránek. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.