Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Kamut

Kamut

 

Svatební místa Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky

 

Kamut je starodávným nehybridním druhem pšenice nasládlé chuti a zlatavé barvy s vysokým obsahem bílkovin. Byla nalezena v egyptských pyramidách. Obsahuje více proteinu, tuku a minerálů než pšenice a ostatní běžně pěstované formy obilí. Obsah aminokyselin je podstatně příznivější než u pšenice. Řadí se mezi antioxidanty. Má značné zásadité působení a používá se při detoxikačních, pročišťovacích a odkyselovacích kůrách.

Má dvojnásobnou velikost zrna a vyšší obsahem živin v porovnání s klasickou pšenicí. Kamut je zdrojem vlákniny a obsahuje 20 % bílkovin.

Šťáva se suší při maximální teplotě 31°C, přičemž tato teplota nesmí být překročena, aby se zabránilo zničení obsahu fytonutrientů a enzymů a produkt si zachoval kvalitu syrové stravy.

Má široké využití v kuchyni. Vyrobíme z ní celozrnnou mouku nebo ji můžeme uvařit jako přílohu. Hodí se také jako zavářka či součást nádivky, uvařeným kamutem můžeme nahradit rýži v rizotu, ze zrn si můžeme pomocí mlýnku namlít vlastní celozrnnou mouku, uvařeným zrnem můžeme také naplnit rajčata, papriky nebo zelné listy, dobře hodí jako zavářka do pokrmů jako jsou krémové polévky.

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.