Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Éčka

Éčka

 

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny Plastová okna a dveře

Éčka jsou umělé látky, které jsou přidávány do potravin a snaží se nahradit zdání hodnoty a kvality rychle, levně a nekvalitně vyrobených potravin. Po chemických látkách používaných v zemědělství éčka přispívají k dalšímu zvýšení jedovatosti konvenčních potravin. Slouží také ke zvýšení naší chuti k jídlu, až přímo k závislosti na některých výrobcích a tím k vygenerování vyšších zisků potravinářského průmyslu. Vzhledem k tomu, že většina těchto éček škodí zdraví, přispívají éčka také k eskalaci zisků farmaceutického průmyslu. Většina éček jsou neurotoxiny.

 

Náhradní sladidla

Umělá náhradní sladidla, na rozdíl od cukru, neposkytují pocit spokojenosti a my jíme čím dál víc. Tělo dostane sladkou chutí impuls k uvolnění inzulínu, protože očekává cukr. Ten ale nepřijde, proto hladina inzulínu opět prudce klesne a my díky tomu dostaneme obrovský hlad. Po čase tělo inzulín přestane uvolňovat, protože si zvykne, že je šizeno. Jenže ho pak neuvolní ani v případě opravdového cukru. Následuje mizerná nálada a obrovská chuť na sladké. A přibírání a cukrovka a skvělé zisky potravinářského a farmaceutického průmyslu. Ne nadarmo jsou umělá sladidla přidávána do krmení prasatům, aby po nich pěkně přibírala a tloustla. Často jsou užívány směsi sladidel, které mají větší sladivost, než jejich složky.

Umělá sladidla jsou přísně zakázána u kojenců a malých dětí.

Chuť na sladké zažeňte čerstvým zralým ovocem, nejlépe hodně vodnatým.

E420 - sorbitol, sorbol, sorbit

Vyskytuje se přirozeně v ovoci a bobulových plodech.

E421 - mannitol

Vyskytuje se přirozeně v některých rostlinách.

E422 - glycerin, glycerol

E950 - Acesulfam-K

Některé zdroje uvádějí karcinogenitu, nepříznivé ovlivnění štítné žlázy.

E951 - aspartam, NutraSweet

Aspartam vzniknul původně jako bojová chemická látka. Podle některých zdrojů a vědců nepříznivě ovlivňuje odumírání neuronů v mozku, rakovinu mozku, cukrovku, leukémii, u citlivých lidí spouští bolesti hlavy a migrénu, nevolnosti, deprese, někdy až epileptické záchvaty. Hromadí se ve zdrojích pitné vody, protože jej čistírny odpadních vod neodstraňují. Vzniká z něj při zahřátí jedovatý metanol a jedovatý formaldehyd. Zvyšuje chuť k jídlu; způsobuje obezitu.

E952 - cyklamát

Cyklamát je podle některých zdrojů další rakovinotvorné sladidlo, jiné uvádějí zvyšování účinků jiných karcinogenů. V některých zemích je zakázán.

E953 - isomalt

E954 - sacharin

Sacharin je podle některých zdrojů rakovinotvorné sladidlo. Vytváří vyšší chuť na sladké

E955 - cukralosa, trichlorogalaktosacharoza

E965 - maltitol

E966 - laktitol

E967 - xylitol

Fruktosa

Glukosa

Hydrogenovaný glukosový sirup - Sladidlo HFCS = glukózo-fruktózový sirup (obsahuje jej nejeden z oblíbených colových nápojů) - fruktóza způsobuje prudké změny stavu cukru v krvi a likviduje játra, podporuje hlad, ničí klouby, likviduje mozek, škodí dětem - jsou pak blbější, je skoro ve všem kromě biopotravin
Sůl ve sladkostech poškozuje metabolismus

Stévie sladká

Neovlivňuje hladinu cukru v krvi a má antioxidační účinky. Nemá údajně žádné vedlejší účinky, ani není příčinou zubních kazů jako cukr nebo med. V Číně pěstovaná stévie je však plná pesticidů a dalších jedů. Stévie z Vietnamu může být kontaminována bojovými látkami, které tam rozprašovala americká armáda.

 

Barviva

E120 - červené barvivo košelina z uhelného dehtu - karcinogenní, hyperaktivita
E122 - azurubin - karcinogenní
E 171 - oxid titaničitý - genotoxické účinky

 

Chuťové přísady

E620-625 - glutamát sodný (hydrolizované proteiny, kvasniční extrakt, sojový extrakt, autolyzované kvasinky, hydrolizované bílkoviny) - žaludeční bolesti, epilepsie

 

Konzervanty

E210-220 - kyselina benzoová, konzervant - v zelí...

E220-228 - oxid siřičitý - Je to bezbarvý, štiplavě páchnoucí, jedovatý plyn -karcinogenní - v sušeném ovoci - sušené ovoce vždy umýt vodou

 

Pomocné látky

E322 - sojový lecitin - může být použito GMO sóji, protože sója je skoro vždy z USA. GMO nakazí mikrofloru ve střevech a ta pak produkuje herbicidy.

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.