Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Detoxikační půst

Detoxikační půst

 

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny Plastová okna a dveře

 

Informace na této stránce jsou průběžně doplňovány a upravovány.
Poslední aktualizace
: 6.6.2022

Při dlouhodobé hladovce člověk umírá v průměru za 61 dní.

Krátkodobější detoxikační půst, tedy půst, kdy nepřijímáte potravu, ale jen velké množství čisté vody, odstraňuje příčiny mnoha nemocí způsobovaných usazeninami v organismu a zvyšuje odolnost vůči těmto chorobám. Tělo se během doby půstu nemusí zabývat trávením, které má vysoké energetické nároky, ale může se věnovat odstraňování odpadů. Tedy většinou různých usazenin, ale také produkty rozpadu buněk. Půst také prohlubuje schopnost meditace a podpoří sebedůvěru a odvahu k životním změnám.

Půst není vhodný k odstranění těžkých kovů a kvasinek, ani samostatně jako prostředek k hubnutí. Hrozí zde jo-jo efekt. Jiná situace je v případě stálého krátkodobého přerušovaného půstu, tedy omezení časového okna, ve kterém denně jíme, na maximálně 12 hodin, v extrému na 6 hodin, ale poměrně bez problému a efektivně na 8 hodin. Je lépe čas bez jídla postupně prodlužovat až na kýžených 16 hodin denně. Kvůli zdravotním přínosům je lépe posunout první jídlo na ráno po probuzení, abychom pak večer šli spát s prázdným žaludkem a umožnili spouštění očistného procesu - apoptózy. Dochází tím k velmi snadnému omezení příjmu kalorií, kdy toho v omezeném časovém okně nestihneme sníst tolik a bez problémů dochází ke snížení kalorického příjmu.

Kladné efekty půstu
• eliminuje přísun dalších toxinů
• pomáhá tělu otevřít drenážní cesty
• spuštění buněčné autofagie
• podpora zdravého střevního mikrobiomu
• regenerace imunitních buněk a posílení imunitního systému
• zlepšení mechanismu genetické opravy
• nezpůsobuje velké ztráty svalové hmoty, jako jiné diety
• díky apoptóze snižuje zánět v těle
• snižuje triglyceridy v krvi (tukové částice), přispívající k ukládání tuku v tepnách (infarkt, mrtvice)
• snižuje riziko srdečních chorob
• snižuje hladinu krevního cukru, zlepšuje citlivost na inzulín
• snižuje riziko chronických onemocnění

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Hladovění pro zdraví (MUDr. Vilma Partyková, Impuls, 2017)
Léčivá detoxikace hladem (Gennadij Malachov)
Zlatá pravidla očisty a hladovění (Gennadij Malachov)
Léčení hladovkou (J. C. Nikolajev, E. I. Nilov)
Zázračný půst (Silvana Schwitzer)
Přerušovaný půst - Jezte si, co chcete, a zhubněte bez diety (Daniel Roth)
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.