Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Chufa

Chufa

 

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny

 

Chufa, zelenošáchor jedlý, nebo-li zemní mandle či tygří ořechy jsou hlízy, které jsou bohaté na balastní látky. Obsahuje ale všechny látky, které tělo potřebuje k životu a mají skvělou lahodnou sladce oříškovou chuť. Chutí připomínají mandle, ale nepatří mezi ořechy, což ocení alergici.

Působí díky balastním látkám skvěle proti opakovaným a chronickým zácpám, divertikulóze tráčníku, a to bez vedlejších účinků. Chufa je vhodná k užívání po dlouhodobých chorobách, při nichž došlo k sešlosti a slabosti organismu, při zánětech střev, při kolitidě i při anorexii. Vykazuje lepší sytící efekt a zlepšuje hodnoty krevního cukru u diabetiků. Sytící efekt se osvědčuje i u lidí s nadváhou; chufa je pro ně dobrá kašovitá strava.

Výhodou chufy je, že zemní mandle mohou být pěstovány přirozeným způsobem bez přidávaných hnojiv a hlízy nejsou kontaminovány ani radioaktivními látkami ani škodlivinami z životního prostředí.

 

Varování

Bezpečnost použití rostlin, léčiv, potravinových doplňků a prostředků i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Další informace jsou obsaženy v uvedených zdrojích literatury a na internetu. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy navštívit svého odborného lékaře. Účelem je pouze informace o používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou lékařem.

 

Literatura

[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají cookies pro sledování návštěvnosti a odhalení chyb stránek. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.


TOPlist