Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Chufa

Chufa

 

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny Plastová okna a dveře

 

Chufa, zelenošáchor jedlý, nebo-li zemní mandle či tygří ořechy jsou hlízy, které jsou bohaté na balastní látky. Obsahuje ale všechny látky, které tělo potřebuje k životu a mají skvělou lahodnou sladce oříškovou chuť. Chutí připomínají mandle, ale nepatří mezi ořechy, což ocení alergici.

Působí díky balastním látkám skvěle proti opakovaným a chronickým zácpám, divertikulóze tráčníku, a to bez vedlejších účinků. Chufa je vhodná k užívání po dlouhodobých chorobách, při nichž došlo k sešlosti a slabosti organismu, při zánětech střev, při kolitidě i při anorexii. Vykazuje lepší sytící efekt a zlepšuje hodnoty krevního cukru u diabetiků. Sytící efekt se osvědčuje i u lidí s nadváhou; chufa je pro ně dobrá kašovitá strava.

Výhodou chufy je, že zemní mandle mohou být pěstovány přirozeným způsobem bez přidávaných hnojiv a hlízy nejsou kontaminovány ani radioaktivními látkami ani škodlivinami z životního prostředí.

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.