Fotodoma

Fotodoma » Recepty » Cukroví » Ořechové rohlíčky


Ořechové rohlíčky

Ořechové rohlíčky

Suroviny

• 28 dkg hladké mouky
• 21 dkg másla
• 9 dkg cukru
• 5-10 dkg pomletých vlašských ořechů

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny

 

Recept na ořechové rohlíčky

Do mísy prosejeme hladkou mouku a mletý cukr. Přimícháme pomleté vlašské ořech a změklé máslo. Všechno důkladně, nejlépe rukou, promícháme. Těsto položíme na malý mělký talířek a dáme ztuhnout do chladného sklepa nebo do lednice.

Na mlýnek na maso upevníme tvořítko na rohlíčky. Ukrajujeme menší kousky těsta, vkládáme je do mlýnku a meleme. Jednou rukou přidržujeme těsto vylézající z mlýnku a další rukou ho krájíme na kousky. Prostě je potřeba hodně rukou.

Kousky těsta ohneme do tvaru rohlíčku a položíme na pečící papír, který předem rozložíme na pečící plech. Plný plech vložíme do předehřáté trouby na asi 180°C. Jakmile jsou rohlíčky růžové, jsou upečené.

Někdo je obaluje v mletém cukru, ale to nám nechutná a kazí to zuby.

 

Fotky

Fotografie Gig_5296964, Ořechové rohlíčky Fotografie Gig_5296965, Ořechové rohlíčkyFotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají cookies pro sledování návštěvnosti a odhalení chyb stránek. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.