Fotodoma

Fotodoma » Recepty » Brambory » Opečené brambory s uzeninou


Opečené brambory s uzeninou

Opečené brambory s uzeninou

Suroviny

• Vařené brambory - zbytky
• Uzenina - salám nebo anglická slanina nebo klobása
• Sádlo
• Sůl

Svatební místa Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky

 

Recept na opečené brambory s uzeninou

Pokud vám po použití jako příloha k jinému jídlu zbydou vařené brambory, nevyhazujte je!

Uvařené brambory dle receptu vařené brambory rozkrájejte na ještě menší kousky, než jste vařili, dejte péct na předem rozpálenou pánev s trochou sádla a pak posolte. Pokud byste dali brambory a sádlo soušasně na studenou pánev, sádlo by se vsáklo do brambor a nezdravě byste zvýšili spotřebu sádla.

Jakmile jsou brambory téměř upečené, přidejte na drobno nakrájenou uzeninu, třeba salám, který už bez osmažení k jídlu vůbec neláká, případně kousky anglické slaniny nebo klobásky. Dosmažte vše do křupava spolu na pánvi.

U tohoto receptu nejenže ušetříte suroviny, které jste možná dřív vyhazovali, ale můžete ušetřit i nádobí, jak vidíte na fotce. Možná někdo namítne, že to není zdravé jídlo, ale děti vám talířek dokonale vyzobají, vylížou a začnou brečet, že chtějí ještě.

 

Fotky

Fotografie Gig_5296991, Opečené brambory s uzeninouFotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.