Fotodoma

Fotodoma » Česká republika » Zlínský kraj » Okres Uherské Hradiště » Medlovice


Vlajka Medlovice       Znak Medlovice

 

Medlovice

 

Obecní úřad Medlovice, Medlovice 140, 687 41 Medlovice
Telefon: 572 594 721, 572 594 731
E-mail: obec@obecmedlovice.cz
ID datové schránky: bvyastr
www.obecmedlovice.cz

 

Svatební místa Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky

 

Symbolika obce Medlovice

Vlajka obce Medlovice

Právo užívat vlajku obci Medlovice udělil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dne 11.5.2001.  Obci bylo uděleno také právo užívat znak.
Číslo rozhodnutí: 84
Popis vlajky: List tvoří modrý horní rohový trojúhelník se žlutou lilií a čtyři vodorovné pruhy, žlutý, červený, žlutý a zelený, v poměru 1:2:1:2. Odvěsny trojúhelníka se rovnají šířce listu. Poměr šířky k délce listu je 2:3.

Znak obce Medlovice

Právo užívat znak obci Medlovice udělil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dne 11.5.2001.  Obci bylo uděleno také právo užívat vlajku.
Číslo rozhodnutí: 84
Popis znaku: V modro-zlatě červeným břevnem děleném štítě nahoře svěšený vinný list a lilie, obojí zlaté, dole zelený milíř.

 

Základní údaje obce Medlovice

Kraj: Zlínský
Okres: Uherské Hradiště
Obec s pověřeným obecním úřadem: Uherské Hradiště
Obec s rozšířenou působností: Uherské Hradiště
Historická země: Morava
Statistický kód obce: 592366
IČ: 00362174
DIČ: CZ00362174
Status: obec

Nadmořská výška: 320 m n.m.
Zeměpisná poloha: 49° 02' 56" s.š., 17° 16' 18" v.d.
Rozloha: 292 ha
První písemná zmínka pochází z roku 1351

Části obce: Medlovice
PSČ a pošta: 687 41 Medlovice

 

O obci Medlovice

Obec Medlovice se rozkládá na úpatí Chřibů v nadmořské výšce asi 300 metrů, na půl cesty mezi Kyjovem a Uherským Hradištěm. První nalezená zmínka o Medlovicích je z roku 1351. Mluví se nářečím slováckým, pije se spíš slivovička než víno. Místní kroj patří do velké skupiny podhoráckých, v průběhu historie se vyvíjel, dodnes staré ženy nosí oblečení s prvky tradičního kroje. V současné době patří Medlovice věkovým průměrem k nejmladším v širokém okolí.

V obci stojí od roku 1866 kaple zasvěcená Panně Marii. Škola byla postavena v roce 1907, fungovala do roku 1977, kdy byla budova předána Ústavu sociálních věcí, který zde zřídil ústav pro postižené děti.

V roce 1930 byl v obci odhalen pomník T. G. Masaryka. V roce 1939 byla busta zakopána, po válce, spolu s pamětní deskou zemřelým v II. světové válce, slavnostně znovu instalována. Kupodivu přežila všechny další doby a opravena stojí na svém místě dodnes.

V katastrálním území obce se nachází unikátní lom jaspisových porcelanitů, jedna ze tří lokalit v Evropě. Lokalitu využívá Český geologický ústav pro komplexní výzkum. Tato oblast o rozloze 1,1633ha je chráněným územím. Okolím Medlovic vedou cyklotrasy, například Velkomoravská poutní cesta mikroregionu Buchlov. Naleznete zde také například dvě keramické dílny s tradiční ruční výrobou. Občerstvit se můžete v pohostinství s diskotékovým klubem, kavárně nebo malé cukrárničce.

Text: Miroslava Náplavová

 

Památky a zajímavosti obce Medlovice

Kaple Panny Marie z roku 1866, Medlovice
Pomník T. G. Masaryka, Medlovice

 

Přírodní zajímavosti na území obce Medlovice

Medlovický lom, přírodní památka (unikátní výskyt porcelanitu v lomové stěně)

Zdroj: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

 

Prosba

Pokud najdete na této stránce chybné či neaktuální údaje nebo byste rádi stránku doplnili svými texty pro Medlovice, pošlete e-mail s vašimi texty na adresu
fotodoma@gmail.com

 

Odkaz na stránku Medlovice

Pokud byste chtěli využít tuto stránku coby doplňující zdroj údajů k vašemu webu a externí galerii fotek, stačí do zdrojového kódu vašich webových stránek vložit následující kód:

<a href="http://www.fotodoma.cz/ceska-republika/kraj-zlinsky/okres-uherske-hradiste/medlovice/">Medlovice</a>

V případě, že webové rozhraní vašeho webu vytváří odkazy samo, pak vložte na stránku jen:

http://www.fotodoma.cz/ceska-republika/kraj-zlinsky/okres-uherske-hradiste/medlovice/
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.