Fotodoma

Fotodoma » Česká republika » Zlínský kraj » Okres Uherské Hradiště » Medlovice


Vlajka Medlovice       Znak Medlovice

 

Medlovice

 

Obecní úřad Medlovice, Medlovice 140, 687 41 Medlovice
Telefon: 572 594 721, 572 594 731
E-mail: obec@obecmedlovice.cz
ID datové schránky: bvyastr
www.obecmedlovice.cz

 

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny Plastová okna a dveře

 

Symbolika obce Medlovice

Vlajka obce Medlovice

Právo užívat vlajku obci Medlovice udělil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dne 11.5.2001.  Obci bylo uděleno také právo užívat znak.
Číslo rozhodnutí: 84
Popis vlajky: List tvoří modrý horní rohový trojúhelník se žlutou lilií a čtyři vodorovné pruhy, žlutý, červený, žlutý a zelený, v poměru 1:2:1:2. Odvěsny trojúhelníka se rovnají šířce listu. Poměr šířky k délce listu je 2:3.

Znak obce Medlovice

Právo užívat znak obci Medlovice udělil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dne 11.5.2001.  Obci bylo uděleno také právo užívat vlajku.
Číslo rozhodnutí: 84
Popis znaku: V modro-zlatě červeným břevnem děleném štítě nahoře svěšený vinný list a lilie, obojí zlaté, dole zelený milíř.

 

Základní údaje obce Medlovice

Kraj: Zlínský
Okres: Uherské Hradiště
Obec s pověřeným obecním úřadem: Uherské Hradiště
Obec s rozšířenou působností: Uherské Hradiště
Historická země: Morava
Statistický kód obce: 592366
IČ: 00362174
DIČ: CZ00362174
Status: obec

Nadmořská výška: 320 m n.m.
Zeměpisná poloha: 49° 02' 56" s.š., 17° 16' 18" v.d.
Rozloha: 292 ha
První písemná zmínka pochází z roku 1351

Části obce: Medlovice
PSČ a pošta: 687 41 Medlovice

 

O obci Medlovice

Obec Medlovice se rozkládá na úpatí Chřibů v nadmořské výšce asi 300 metrů, na půl cesty mezi Kyjovem a Uherským Hradištěm. První nalezená zmínka o Medlovicích je z roku 1351. Mluví se nářečím slováckým, pije se spíš slivovička než víno. Místní kroj patří do velké skupiny podhoráckých, v průběhu historie se vyvíjel, dodnes staré ženy nosí oblečení s prvky tradičního kroje. V současné době patří Medlovice věkovým průměrem k nejmladším v širokém okolí.

V obci stojí od roku 1866 kaple zasvěcená Panně Marii. Škola byla postavena v roce 1907, fungovala do roku 1977, kdy byla budova předána Ústavu sociálních věcí, který zde zřídil ústav pro postižené děti.

V roce 1930 byl v obci odhalen pomník T. G. Masaryka. V roce 1939 byla busta zakopána, po válce, spolu s pamětní deskou zemřelým v II. světové válce, slavnostně znovu instalována. Kupodivu přežila všechny další doby a opravena stojí na svém místě dodnes.

V katastrálním území obce se nachází unikátní lom jaspisových porcelanitů, jedna ze tří lokalit v Evropě. Lokalitu využívá Český geologický ústav pro komplexní výzkum. Tato oblast o rozloze 1,1633ha je chráněným územím. Okolím Medlovic vedou cyklotrasy, například Velkomoravská poutní cesta mikroregionu Buchlov. Naleznete zde také například dvě keramické dílny s tradiční ruční výrobou. Občerstvit se můžete v pohostinství s diskotékovým klubem, kavárně nebo malé cukrárničce.

Text: Miroslava Náplavová

 

Památky a zajímavosti obce Medlovice

Kaple Panny Marie z roku 1866, Medlovice
Pomník T. G. Masaryka, Medlovice

 

Přírodní zajímavosti na území obce Medlovice

Medlovický lom, přírodní památka (unikátní výskyt porcelanitu v lomové stěně)

Zdroj: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

 

Prosba

Pokud najdete na této stránce chybné či neaktuální údaje nebo byste rádi stránku doplnili svými texty pro Medlovice, pošlete e-mail s vašimi texty na adresu
fotodoma@gmail.com

 

Odkaz na stránku Medlovice

Pokud byste chtěli využít tuto stránku coby doplňující zdroj údajů k vašemu webu a externí galerii fotek, stačí do zdrojového kódu vašich webových stránek vložit následující kód:

<a href="http://www.fotodoma.cz/ceska-republika/kraj-zlinsky/okres-uherske-hradiste/medlovice/">Medlovice</a>

V případě, že webové rozhraní vašeho webu vytváří odkazy samo, pak vložte na stránku jen:

http://www.fotodoma.cz/ceska-republika/kraj-zlinsky/okres-uherske-hradiste/medlovice/
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.