Fotodoma

Fotodoma » Recepty » Cukroví » Linecké cukroví ořechové

Linecké cukroví ořechové

Linecké cukroví ořechové

Suroviny

• 380 g hladké mouky
• 250 g másla nebo Hery
• 115 g cukru moučky
• 2 žloutky
• citronová kůra
• 100 g ořechů

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny Gokna - plastová okna a dveře gokna.cz

 

Recept na linecké ořechové cukroví

Nejdříve si nechejte změknout v teple tuk, nenadřete se pak tak, jako se studeným. Do větší mísy přesejeme hladkou mouku a moučkový cukr. Přidáme namleté (mlýnkem na strouhanku nebo nastrouhané na jemném struhadle) vlašské ořechy, nastrouháme citronovou kůru a promísíme. Přidáme změklý tuk a dva vaječné žloutky.

Ze všech surovin vypracujeme nejlépe rukou hladké těsto. Těsto dáme odpočinout do chladna, nejlépe do chladničky.

Na hladkou moukou pomoučeném vále rozválíme pomocí válečku, také pomoučeném, odpočinuté těsto na tenkou placku. Pomoučení je nutné proto, aby se těsto nelepilo na vál ani na vákeček. Pomocí vykrajovátek vykrajujeme různé tvary a pokládáme na pečící papír, který je položený na pečícím plechu.

Pečící troubu předehřejeme na 150-180°C. Pečící plech s lineckým cukrovím vsuneme do předehřáté trouby a pomalu pečeme do zrůžovění. Dobu pečení je potřeba vysledovat, v každé troubě je trochu jiná.

Upečené linecké ořechové cukroví uložíme do chladné místnosti, aby do vánoc změklo. Slepování lineckého cukroví marmeládou doporučuji až pár dnů před vánocemi. Když se slepí příliš brzy, tak pečivo natáhne vlhkost z marmelády namísto ze vzduchu. Tím pádem marmeláda zhouževnatí, stává se poněkud gumovou a není to moc dobré. Všechno chce svůj čas. Navíc, když slepíte linecké pečivo moc brzy, může se stát, že do vánoc ze spíže nenávratně zmizí neznámo kam.

Již změklé linecké cukroví spojíme vždy dva stejné tvary marmeládou. Samozřejmě je možné slepovat i do pyramidek, pokud máte kladný vztah k faraonům. Pak ještě můžeme dozdobit cukroví třeba čokoládovou polevou a třeba i nalepením oříšku nahoru či pospáním různými jinými dobrotami.

 

Fotky

Fotografie Gig_5296895, Linecké cukroví ořechové Fotografie Gig_5296897, Linecké cukroví ořechové Fotografie Gig_5296903, Linecké cukroví ořechové Fotografie Gig_5296904, Linecké cukroví ořechové Fotografie Gig_5296905, Linecké cukroví ořechové Fotografie Gig_5296907, Linecké cukroví ořechové Fotografie Gig_5296993, Linecké cukroví ořechové

 
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.