Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Přírodní léčiva » Obezita

Obezita, nadváha

Léky proti obezitě se nazývají antiobezitika

 

Zlaté šperky Svatební oznámení Snubní prsteny

 

Jak zhubnout

Jak shodit přebytečné kilogramy? Dokud nevytvoříme v těle podmínky pro odbourávání tuků, budeme mít pořád nadváhu. Protože na tuky jsou navázány toxiny, je třeba hubnout pomalu a toxiny odvádět, tedy průběžně detoxikovat. Je potřeba jíst stravu s vlákninou, která na sebe toxiny naváže, vydatně pít čistou vodu pro vypláchnutí toxinů z těla a věnovat denně čtvrthodinku pohybu, aby se toxiny dostaly ven z buněk. Pohyb pomůže také k odbourání zavodnění vlivem zatuhlého lymfatického systému.

Obezita je většinou výsledkem dlouholeté konzumace jídel, která vyvolávají produkci inzulínu, hormonu, který je odpovědný za ukládání tuků. Především konzumace pšenice. Obezitu způsobuje několik různých vlivů, z nichž některé můžeme eliminovat následujícími způsoby:

Detoxikace - tukové buňky na sebe vážou toxiny, tudíž čím více v sobě máme toxinů, tím víc tloustneme, protože tělo potřebuje předem připravit další odkladiště toxinů. Dnešní konvenční potraviny jsou toxinů plné, stejně jako nápoje. Detoxikací odbouráme toxiny. Tím pádem se tukové buňky pro tělo stávají zbytečnými a snadno se jich zbavíme zvýšenou tělesnou aktivitou. Pokud se ale snažíme zhubnout pouze maximální pohybovou zátěží bez detoxikace, aktivizujeme velké množství již neutralizovaných kyselin. Ty se dostanou velmi rychle do krevního oběhu a mohou způsobit vznik nevysvětlitelných nemocí. V některých případech může dojít dokonce i k mozkové mrtvici nebo infarktu. Detoxikace je proto základním nutným předpokladem pro hubnutí. Zamořený organismus má také problémy se vstřebáváním živin, tedy fytonutrientů, enzymů, vitamínů i minerálů. (viz stránka Zdraví)

Co vám přinese vnitřní pročištění? Všichni lidé, kteří trpí nadváhou, mají zpravidla zanesený organismus a mají značné množství hlenu, usazenin, jedů a kyselin, ale i přebytečné vody a starých usazených výkalů. Pokud tyto látky odstraníte, pak bude dramaticky ustupovat i váha. Kromě toho bude pak vaše tělo velmi brzy opět lépe pracovat a v mnoha případech dojde k zásadnímu obratu ve vašem organismu směrem k lepšímu. Tímto způsobem pak budou pomalu odbourávány tukové rezervy, zvláště pokud svou pročišťovací kúru zkombinujete s větším množstvím pohybu. Celkově vás tato kúra ozdraví. Můžete se pořádně regenerovat a lidé se vás budou vyptávat, jak je možné, že náhle vypadáte tak mladě. [25]

Odkyselení - tělo, aby rozředilo kyseliny a jedy z potravy, tekutin a stresu, které už nemá kam ukládat, v sobě váže čím dál tím větší množství vody. Tělo je ale chytré. Proto odkyselením těla se vázání vody stane zbytečným a začneme poměrně rychle hubnout. Dá se takto údajně shazovat až 0,40 kg za den pouhými zásaditými koupelemi a detoxikací. Každopádně shazovat rychle kila pouze tímto způsobem není bezpečné a je potřeba současně detoxikovat tělo. Více také na stránce Překyselení organismu a na stránce Zdraví.

Výživa buněk minerály, vitamíny, fytonutrienty, enzymy a esenciálními mastnými kyselinami - z důvodu nedostatečné výživy buněk máme stále hlad. Buňky posílají do mozku signál, že potřebují další výživu, že umírají hlady, přestože my jíme a jíme a tloustneme a tloustneme. Současné potraviny mají totiž velmi málo živin oproti těm, které se u nás pěstovaly před padesáti lety. Honí se jen co nejlevnější hmota, která sice rychle vyroste, ale neobsahuje tolik potřebných minerálů a vitamínů. Některé výrobky se nastavují levnými látkami. Například měkké salámy a párky už snad dnes obsahují jen bílou obarvenou mouku, kromě odpadů ze zpracování masa. A po bílé mouce a pšenici vůbec se tloustne. Částečným řešením jsou syrové BIO potraviny, které mají oproti konvenčním potravinám někdy až dvojnásobek potřebných živin. Tedy zelenina, ovoce, rostliny. Při jejich konzumaci toho tudíž nebudeme muset sníst tolik. Dokud ale nedoplníme minerály, vitamíny, fytonutrienty, enzymy a esenciální mastné kyseliny, budeme mít hlad stále. Bez nich ani tuky nemohou být spalovány.

Jakmile dosáhneme dostatečného množství vitamínů i minerálů v těle a současně dosáhneme vyrovnané tvorby inzulínu, dojde k odbourávání tuků z těla a my začneme konečně hubnout.

Touha po sladkém a po jídle vůbec je způsobena především nedostatkem minerálů a dalších živin. Proto se jí lze zbavit i čerstvými saláty ze smetánky (pampelišky), čekanky a dalších rostlin.

Tajemství štíhlosti a zdraví není vůbec v počítání kalorií, ale ve vysoce kvalitní stravě. Tajemství je zaměření se na mikroživiny. Kvalita stravy se měří hustotou mikroživin ve stravě. Bez mikroživin není život. [28]

Draslík - nedostatek draslíku a nadbytek sodíku v těle má vliv na zvýšené ukládání tuku. Kdysi se prodávala sůl, v níž byla část chloridu sodného nahrazena chloridem draselným. Dnes již není k sehnání.

Magnezium - jeho nedostatek podporuje tloustnutí. Magnezium se nevstřebává za přítomnosti iontů vápníku, např. mléka. Proto jsou podivné doplňky stravy, kde je hořčík a vápník společně v jedné tabletě. Naopak žádoucí by byly současně podávané jódové anionty.

Jód - jeho nedostatek je jedním z hlavních faktorů vzniku obezity.

Čistá voda - je nejlepší rozpouštědlo. Voda, která je znečištěná nebo v níž je již něco rozpuštěno, nemá tak dobré účinky. Voda odplavuje z těla toxiny. Čím čistější voda je, tím více toxinů odnáší a tím potřebuje tělo méně tukových buněk na odkládání toxinů, jak je uvedeno výše.

Pevná vůle - odpadky, kterým se dnes říká z nějakého nepochopitelného důvodu potraviny, jsou nacpány kromě neodolatelných ochucovadel a barviv také návykovými látkami a feromony. Proto jakmile ucítíme nebo si jen představíme jejich vůni, popadne nás neodolatelná touha po jejich konzumaci. Není to proto, aby nám výrobci udělali radost, ale proto, aby zvýšili prodej a vydělali. Narušením chemické struktury cukru, tuku a soli se u konzumentů nejlevněji dosahuje vrcholu blaha při jídle některých poživatin.

Správná životospráva - dostatek chemicky neotrávené zeleniny a ovoce v jídle, vynechání slazených a především umělými sladidly slazených nápojů, vyřazení pšenice v jakékoliv formě z jídelníčku. Pijme čistou vodu, vodu s trochou citronu nebo neslazené bylinkové čaje. Hýbejme se. Nestresujme se. Žijme svoje příběhy, ne příběhy televizních hrdinů.

Průmyslově zpracované potraviny a chemicky otrávené potraviny vyřazují z činnosti tělesný regulátor nasycenosti a my se přejídáme a přibíráme. Jsou tak účelově zpracovány, aby svým výrobcům přinesly co největší zisk. Čím víc sníme, tím víc vydělají. Proto potraviny obsahují speciální přísady, aromatické látky a zesilovače chuti, abychom se jich nemohli nasytit a měli na ně stále větší chuť.

Naše váha většinou sama klesá na jaře a roste na podzim. Proto jsou tzv. jarní diety pouhý podvod. Některé dietní přípravky zase pouze vyřazují přirozený pocit nasycenosti z normálního fungování, takže během jeho užívání nemáme hlad a hubneme. Jakmile ale s užíváním přestaneme, začne zběsilé nabírání váhy, tzv. jo-jo efekt. Tudíž jsou i nebezpečné. Diety tělo matou a vedou k trvalé obezitě.

Dalším podvodem jsou light produkty. S jejich pomocí není možné zhubnout a pouze do těla dostaneme další jedy.

Silně kořeněná jídla vytvářejí další chuť k jídlu. Je dobré po nich sníst třeba kyselou okurku.

Nejezme často. Trávicí systém si potřebuje odpočinout.

Nejezme pšenici - veškerá pšenice dnes pěstovaná je geneticky modifikovaná takovým způsobem, že nám způsobuje drogovou závislost na jejím požívání a je jedním z hlavních důvodů obezity a tloustnutí. Urychluje stárnutí a způsobuje mnoho nemocí. Pouhým vyloučením pšenice a jejím nahrazením zeleninou lze podle toho, jaký máme k hubnutí základ, snadno hubnout 3-7 kg měsíčně. Při tak rychlém hubnutí je potřeba dbát na současnou detoxikaci, viz stránka Zdraví.

Kokosový tuk působí proti obezitě. Pomáhá tělu spalovat tuky a prodlužuje pocit sytosti. Užívá se maximálně čajová lžička denně.

Jezte ořechy - snižují možnost ukládání tuků v těle.

Vytvoření příjemného domova - jídlo je často pouze náhradním uspokojením za klidný, bezpečný a harmonický domov, kam se můžeme vracet do klidu, tepla a bezpečí.

Urovnání citového života - především zde může být jídlo náhradním uspokojením. Ze špatných vztahů v rodině, mezi přáteli i na pracovišti plynoucí stres způsobuje zakyselení organismu a tím pádem nabírání vody a váhy.

Dělená strava - kombinace některých potravin jsou těžce stravitelné a výrazně se po nich přibírá.

Nepoužívejme umělá sladidla - na rozdíl od cukru neposkytují pocit spokojenosti a my se cpeme o to víc. Tělo dostane sladkou chutí impuls k uvolnění inzulínu, protože očekává cukr. Ten ale nepřijde, hladina inzulínu klesne a my dostaneme obrovský hlad. Po čase tělo inzulín přestane uvolňovat - zvykne si. Následuje mizerná nálada a obrovská chuť na sladké. A přibírání a cukrovka a skvělé zisky potravinářského a farmaceutického průmyslu. Ne nadarmo jsou umělá sladidla přidávána prasatům, aby po nich pěkně tloustla. Jako další bonus, např. po aspartamu, trpíme bolestmi hlavy a depresemi, někdy až epileptickými záchvaty. Proto chuť na sladké raději zažeňte čerstvým zralým ovocem, nejlépe hodně vodnatým. Viz také stránku Éčka. Aspartam potlačuje tvorbu seratoninu, to vyvolává touhu po uhlohydrátech a my tloustneme.

 

Víte, že...

Vláknina naplní a ošidí hladový žaludek bez toho, abychom po ní přibírali? Navíc vyšistí střeva a zbaví je toxinů.

Překyselené a toxiny zamořené tělo není schopno odbourávat tuky a dokáže je pouze ukládat? Čímž si kromě obezity zaděláváme také na rakovinu?

Cukr, bílá mouka, alkohol, sycené limonády, přesolování kuchyňskou solí, uzeniny, masové konzervy působí zánětlivě na sliznici tenkého střeva a ta se pak stává nepropustnou pro živiny a my proto máme stále hlad? Zánět navíc zakyselí tělo.

Umělé sladidlo Aspartam (E951), je prý mimochodem jedovaté a bylo vyvinuto původně jako bojová chemická látka, způsobuje cukrovku, leukémii, rakovinu, odumírání mozkových neuronů a další nemoci, vyvolává také nadměrné přejídání?

Umělé sladidlo Sacharin (E954) je prý rakovinotvorné a vytváří další chuť na sladké?

Pouze změnou stravy a životního stylu je možné zbavit se nadobro obezity?

Fyzicky aktivní lidé nemají takovou chuť na sladké, protože obsah hormonu spokojenosti serotoninu v mozku zvyšuje nejenom cukr, ale také pohyb? Pobyt venku na slunci pak zpomaluje odbourávání serotoninu. Víte, že z toho důvodu tedy i časné vstávání napomáhá hubnutí?

Chuť na sladké lze částečně utišit sladkými barvami, sladkou hudbou či sladkou vůní?

Aloe pomůže odbourat vodu? Působí proti otokům i vnitřně.

Skořice, stejně jako pravidelné cvičení nebo pravidelný půst jednou za dva týdny, zvyšuje citlivost buněk na inzulín a přispívá k hubnutí?

 

Přírodní prostředky proti obezitě


Ananasovník chocholatý [11]
Brusnice borůvka, borůvka černá, Vaccinium myrtillus
Čekanka obecná, Cichorium intybus [12]
Hloh jednosemenný, Crataegus monogyna - nálev nebo esence [12]
Hloh obecný, Crataegus laevigata - nálev nebo esence [12]
Jitrocel kopinatý, Plantago lanceolata
Klanopraška čínská, Schisandra chinensis - potlačuje pocit hladu
Kontryhel obecný, Alchemilla vulgaris [12]
Křemelina - při užívání ráno omezuje chuť k jídlu
Kukuřice - čaj z vlasu [12]
Kvercetin - pomáhá zabraňovat vstřebávání sacharidů
Ořešák královský, Juglans regia
Paprika pálivá
Ptačinec prostřední
Pupalka dvouletá
Skořice
Snížení překyselení organismu [10]

 

Varování

Bezpečnost použití rostlin, léčiv, potravinových doplňků a prostředků i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Další informace jsou obsaženy v uvedených zdrojích literatury a na internetu. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy navštívit svého odborného lékaře. Účelem je pouze informace o používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou lékařem.

 

Literatura

[1] Květena České republiky (Academia 1990-2010)
[2] Naše rostliny v lékařství (MUDr. Jaroslav Korbelář, Zdeněk Endris, Avicenum 1981)
[3] Léčivé rostliny (Ph. Mg. Emanuel Senft, Praha 1930)
[4] Názorná květena zemí koruny české (prof. František Polívka, Olomouc 1900)
[5] Zdravý život s babiččinými bylinkami (Dionýz Dugas, Banská Bystrica 2004)
[6] Zelená lékárna (V. G. Rubcov, K. Beneš, Lidové nakladatelství Praha 1984)
[7] Léčivé rostliny I, Pěstování... (Š. Neubauer, K. Klimeš, L. Černá, Svépomoc 1984)
[8] Léčivé rostliny II, Sbírané... (Š. Neubauer, K. Klimeš, L. Černá, Svépomoc 1986)
[9] Léčivé rostliny III, Lidový receptář... (M. Mičánková, J. Lejnar, Svépomoc 1990)
[10] Pryč s kyselostí (Kurt Tepperwein, Noxi 2011), strana 105 + 99 - rizika půstu
[11] Zelená lékárna (James A. Duke, nakl. PWP Praha 2006)
[12] Byliny z Boží zahrady (Maria Treben, Eminent 2009), strana 90, 97
[13] Herbář léčivých rostlin, 1. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1994)
[14] Herbář léčivých rostlin, 2. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1995)
[15] Herbář léčivých rostlin, 3. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 2002)
[16] Herbář léčivých rostlin, 4. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1996)
[17] Herbář léčivých rostlin, 5. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1996)
[18] Herbář léčivých rostlin, 6. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1996)
[19] Herbář léčivých rostlin, 7. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1999)
[20] Jak vyléčit 200 nejčastějších nemocí (Gennadij Malachov, Eugenika 2007)
[21] Pravda o doplňcích stravy (Brian R. Clement, Ph.D., Mladá fronta 2016)
[22] Nespěchejte do rakve (Tomáš Kašpar, Akademie úspěchu, 2013)
[23] Sám sobě doktorem (Jiří Cingroš, EUROMEDIA GROUP a.s., 2003)
[24] Hladovění pro zdraví (MUDr. Vilma Partyková, Impuls, 2017)
[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
[26] Omládněte (Norman Wardhaugh Walker, FIN 1995)
[27] Cvičíme jógu (André Van Lysebeth, Olympia Praha 1988)
[28] Umíráme na objednávku (Tomáš Kašpar, Akademie úspěchu, 2014)
[29] Život bez pšenice (William Davis, Jota 2013)
[30] Bylinky pro ženy (Heide Fischer, Ottovo nakladatelství 2016)
[33] Jde o vaši krev (Jean-Claude Alix, Dialog 2016)
[34] Jde o vaše kosti (Jean-Claude Alix, Dialog 2016)
[35] Jde o vaše střevo (Jean-Claude Alix, Dialog 2015)
Internetové zdroje
Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají cookies pro sledování návštěvnosti a odhalení chyb stránek. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.


TOPlist