Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Přírodní léčiva » Proti srážení krve

Prostředky proti srážení krve

 

Svatební místa Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky

 

Srážlivost krve

Srážení krve podporuje vitamín K1. Proto se v případě tzv. husté krve doporučuje vitamín K1 omezit. Nepleťe si jej s vitamínem K2. Před rokem 2010 tyto dva vitamíny K nebyly většinou rozlišovány a překvapivě ani v roce 2021 někteří lékaři rozdíl neznají. Vitamín K2 se stará o to, aby se vápník ukládal do kostí a zubů a ne do kloubů a měkkých tkání.

Hustá krev s vyšší viskozitou, případně krev se zřetězenými krevními destičkami, dodává méně kyslíků buňkám a není schopna efektivní detoxikace buněčného odpadu a škodlivých látek z těla, což snižuje naš imunitu. Člověk se stává náchylnějším k různým infekčním nemocem i zánětům. Hustá krev tvoří snadno sraženiny, které jedince následně ohrožují infarktem, mrtvicí, plicní embolií, trombózou. Přírodní prostředky proti srážení krve také pomáhají s prevencí cukrovky, vysokého tlaku i obezity. Pomáhají také proti vzniku proleženin.

Pokud užíváte léky na ředění krve, je potřeba použití následujících prostředků proti srážení krve konzultovat se svým lékařem. Mohou být spolu s léky na ředění krve nebezpečné, hrozí vykrvácení, neboť účinky se násobí. Problematická je především interakce s warfarinem a pradaxou, které narušují funkci vitamínu K1, xareltem nebo heparinem. Stejně tak interakce některých léků proti bolesti s léky na ředění krve je životu nebezpečná.

Dle Jean-Claude Alixe [35] a [35] dochází k nadměrnému srážení krve a tím i ke vzniku trombóz, infarktů a mozkových příhod v důsledku přílišného překyselení.

Prostředky proti srážení krve se odborně nazývají Antikoagulancia.

 

Prostředky proti srážení krve

Kyselina acetylsalicylová (acylpyrin, aspirin, anopyrin, godasal) - antitrombotikum, pouze v malých dávkách, protidestičkový lék, narušuje funkci krevních destiček vytvářet krevní sraženinu a tím působí proti srážení krve (cca 100 mg denně), aplikuje se jako první pomoc při infarktu.
Hrudkovatění krve ale má nějaký důvod a zabraňovat tomu aspirinem tento důvod neodstraní. Většinou jde o překyselení.
Kyselina acetylsalicylová má mnohé nežádoucí účinky především při dlouhodobém užívání - ztráta pohyblivosti spermií, poruchy krvetvorby, sklony ke krvácivosti (žaludeční a střevní), podporuje šíření virů, potlačuje imunitní odpověď organismu, omezuje působení vitamínu C a zvyšuje jeho vylučování ledvinami, vytváří překyselení organismu (což paradoxně vede ke vzniku sraženin = trombů), rozjíždí astma, zvyšuje riziko potratu při užívání v době početí. [33]
Bylo zjištěno, že denní příjem aspirinu zvyšuje riziko srdečního infarktu o 190 procent .
Je lépe užívat dále uvedené přírodní prostředky pro snížení srážlivosti krve.

Warfarin se běžně podává pacientům na ředění krve, i když jeho užívání bylo spojeno s prudkým nárůstem krvácení do mozku.

Natto = fermentovaná soja
Obsahuje enzym proti srážení krve - nattokinázu, která má schopnost rozpouštět krevní sraženiny, snižovat krevní tlak a zlepšovat krevní oběh. Dělá to rozkladem složky nacházející se v krevních sraženinách a aterosklerotickém plátu zvaném fibrinogen; vyšší hladiny fibrinogenu jsou spojeny s vyšším rizikem kardiovaskulárních onemocnění. Může také snížit hustotu krve.
Toto jídlo je neuvěřitelně bezpečnou možností ve srovnání s aspirinem a léky na ředění krve, jako je warfarin. Kromě toho je natto vynikajícím zdrojem vitamínu K2, který posiluje zdraví kostí. Bylo zjištěno, že ti, kteří pravidelně jedí natto, mají vyšší kostní minerální hustotu a je méně pravděpodobné, že u nich dojde k úbytku kostní hmoty.
Její výrazná chuť stojí v cestě širokému přijetí a nutí mnoho lidí, aby místo toho užívali doplňky nattokinázy. Pokud vám příchuť natto vadí, zvažte její přidání do kari nebo ji snězte s nakrájenou zelenou cibulkou nebo nakládaným zázvorem. Vždy se ujistěte, že máte BIO sójové boby, pokud ji vyrábíte sami.

Ozón
Viz http://orthomolecular.org/resources/omns/v17n24.shtml

 

Ananas - pomáhá s detoxikací organismu, obsah enzymu bromelainu poškozujícího fibrin, bílkovinnou látku v krvi způsobující její srážlivost
Apigenin - přírodní barvivo, bioaktivní flavonoid nacházející se v mnoha druzích ovoce a zeleniny, pomáhá při ředění krve, má protizánětlivé, protinádorové a antioxidační vlastnosti
Arónie
Avokádo
Bazalka - obsah apigeninu
Bromelain - enzym, zdroj ananas
Brusnice borůvka - plody
Brusnice brusinka - plody
Celer - obsah apigeninu
Cibule - obsah kvercetinu, apigeninu, obsah salicylátů
Červené víno - obsah apigeninu
Česnek kuchyňský - obsah salicylátů a síry, snižuje lepivost krevních destiček a ředí krev, ničí patogeny
Čokoláda - obsah kvercetinu
Dobromysl, oregáno
Flavonoidy - mají protisrážlivý účinek
Glycyrrhizin - v kořeni lékořice, silně brání srážení fibrinogenu vyvolanému jedem peptidem
Grapefruit - obsah apigeninu
Heřmánek - obsah apigeninu
Chilli papriky - obsah salicylátů
Jablka
Jinan dvoulaločný
Jírovec maďal, Aesculus hippocastanum - vnitřně v nálevu [2]
Kajenský pepř - antioxidanty, obsah salicylátů (jako aspirin) a kapsaicinu, silné účinky, pomáhá i cévám
Kakao - obsah kvercetinu
Kapusta - obsah kvercetinu
Komonice lékařská, Melilotus officinalis [2]
Komonice nejvyšší, Melilotus altissimus [2]
Kopr
Koriandr - obsah apigeninu
Kumarin - snižuje srážlivost krve, dosažitelné údaje o jeho prospěšnosti a škodlivosti se rozcházejí
Kurkumin - přírodní barvivo, antioxidant, získává se z oddenků rostlin rodu kurkumovník (kurkuma), Curcuma, působí jako prostředek proti srážení krve, má silné protizánětlivé účinky, protinádorové účinky, podporuje mozkové kognitivní funkce
Kurkumovník dlouhý, kurkuma, indický šafrán, Curcuma longa- obsah kurkuminu
Kurkumovník zedoárový, Curcuma zedoaria - obsah kurkuminu
Kvercetin - pomáhá při ředění krve
Lékořice - obsah salicylátů
Máta peprná - obsah salicylátů, pomáhá proti přílišnému shlukování krevních destiček
Ovoce - obsah přírodních antikoagulantů
Pampeliška lékařská, Taraxacum officinale - antitrombotikum
Paprika - obsah salicylátů, zahřívá
Petržel - obsah apigeninu
Pomeranč - obsah apigeninu
Skořice - obsah kumarinu, jeden z nejlepších antioxidantů, zahřívá
Švestky - nejlépe sušené
Třešně - obsah salicylátů
Vinná réva - semena i celé plody obsahují flavonoidy mírnící shlukování krevních destiček
Vitamín B6
Vitamín C - silný antioxidant, pomáhá i cévám, imunitě, atd.
Vitamín E - mírné působení
Voda - její nedostatek je nejčastější příčinou husté krve, především ráno po probuzení je potřeba se co nejdříve napít
Zázvor - obsah salicylátů (jako aspirin), silné účinky
Zelenina - obsah přírodních antikoagulantů
Zelený čaj - obsah kvercetinu

 

Co způsobuje zvýšenou srážlivost krve

1) Nedostatečný příjem vody.
2) Nadměrná námaha, kdy vzniká množství buněčného odpadu, který zahušťuje krev. Ještě rizikovější bez průběžného doplňování tekutin.
3) Stres.
4) Nedostatek pohybu a z toho plynoucí horší oběh krve.
5) Přebytek dusíkatých látek ve stravě.
6) Strava příliš bohatá proteiny, bílkovinami, kreatinem, tedy především živočišná strava.
7) Nadměrné pití kávy nebo jiných močopudných látek.
8) Vyšší nadmořská výška ve vysokých horách i letadle.
9) Zvýšený obsah hliníku spolu s elektromagnetickým smogem způsobuje řetězení krevních destiček. Za pozornost proto stojí prostředky pro detoxikaci hliníku, z nichž některé se kryjí s prostředky proti nadměrnému srážení krve. Omezit elektromagnetický smog lze zrušením domácí bezdrátové wifi, bezdrátového telefonu, nepoužívat mobil namísto budíku, nenabíjet mobil přes noc v ložnici, mírně extrémněji pak vypnutím elektřiny během noci v celém domě. Další řešení je přestěhování. Stavební úpravy s odstíněním jsou již poměrně nákladná. Relativně nejdokonalejší a poměrně levné řešení je možné pomocí Faradayovy klece, která blokuje běžnou energii, ale umožňuje proudění kvantové energie.
10) Některé nemoci, např. chronická střevní onemocnění a nádorová onemocnění, nově také COVID a očkování COVID.

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

[1] Květena České republiky (Academia 1990-2010)
[2] Naše rostliny v lékařství (MUDr. Jaroslav Korbelář, Zdeněk Endris, Avicenum 1981)
[3] Léčivé rostliny (Ph. Mg. Emanuel Senft, Praha 1930)
[4] Názorná květena zemí koruny české (prof. František Polívka, Olomouc 1900)
[5] Zdravý život s babiččinými bylinkami (Dionýz Dugas, Banská Bystrica 2004)
[6] Zelená lékárna (V. G. Rubcov, K. Beneš, Lidové nakladatelství Praha 1984)
[7] Léčivé rostliny I, Pěstování... (Š. Neubauer, K. Klimeš, L. Černá, Svépomoc 1984)
[8] Léčivé rostliny II, Sbírané... (Š. Neubauer, K. Klimeš, L. Černá, Svépomoc 1986)
[9] Léčivé rostliny III, Lidový receptář... (M. Mičánková, J. Lejnar, Svépomoc 1990)
[10] Pryč s kyselostí (Kurt Tepperwein, Noxi 2011), strana 94, 138
[11] Zelená lékárna (James A. Duke, nakl. PWP Praha 2006)
[12] Byliny z Boží zahrady (Maria Treben, Eminent 2009)
[13] Herbář léčivých rostlin, 1. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1994)
[14] Herbář léčivých rostlin, 2. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1995)
[15] Herbář léčivých rostlin, 3. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 2002)
[16] Herbář léčivých rostlin, 4. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1996)
[17] Herbář léčivých rostlin, 5. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1996)
[18] Herbář léčivých rostlin, 6. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1996)
[19] Herbář léčivých rostlin, 7. díl (Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Eminent 1999)
[20] Jak vyléčit 200 nejčastějších nemocí (Gennadij Malachov, Eugenika 2007)
[21] Pravda o doplňcích stravy (Brian R. Clement, Ph.D., Mladá fronta 2016)
[22] Nespěchejte do rakve (Tomáš Kašpar, Akademie úspěchu, 2013)
[23] Sám sobě doktorem (Jiří Cingroš, EUROMEDIA GROUP a.s., 2003)
[24] Hladovění pro zdraví (MUDr. Vilma Partyková, Impuls, 2017)
[25] Detoxikace, odkyselení, pročištění celého těla (Weise Otfried D., Fontána 2002)
[26] Omládněte (Norman Wardhaugh Walker, FIN 1995)
[27] Cvičíme jógu (André Van Lysebeth, Olympia Praha 1988)
[28] Umíráme na objednávku (Tomáš Kašpar, Akademie úspěchu, 2014)
[29] Život bez pšenice (William Davis, Jota 2013)
[30] Bylinky pro ženy (Heide Fischer, Ottovo nakladatelství 2016)
[33] Jde o vaši krev (Jean-Claude Alix, Dialog 2016)
[34] Jde o vaše kosti (Jean-Claude Alix, Dialog 2016)
[35] Jde o vaše střevo (Jean-Claude Alix, Dialog 2015)
Internetové zdroje








Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.